Reklam
Reklam
''2B'de Özel Proje Alanı ilan ettiren tek belediyeyiz''

''2B'de Özel Proje Alanı ilan ettiren tek belediyeyiz''

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek kahvaltıda konuştu : "2B'de Özel Proje Alanı ilan ettiren tek belediye biziz"

Beykoz Gümüşhaneliler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nde hanımlar için sabah kahvaltısı veren Başkan Çelikbilek; “2/B konusunda ciddi gayret gösterdik. 9 mahallemizi özel proje alanı ilan ettirdik.  Çalışma ve gayretlerimizin neticesinde vatandaşlarımız yerlerini %40 daha ucuza alabilecek” dedi. 

Çavuşbaşı, Tokatköy, Rüzgarlıbahçe ve Çubuklu’nun ardından Karlıtepe’de hanımlar için sabah kahvaltısı veren Başkan Çelikbilek 2/B çalışmalarıyla ilgili gelişme ve bilgileri aktardı.

2/B yasasının çıkması ve vatandaşların mağduriyetinin giderilmesi için ciddi gayret gösterdiklerini ifade eden Çelikbilek: “Vatandaşlarımızın imkânlarını ilgili bakanlıklar nezdinde ve her platformda anlattık. Bu gayretimiz neticesinde 9 mahallede özel proje alanı ilan edildi. Bu 9 mahallede imar izni verilmeyen küçük parselleri birleştirerek vatandaşa satışını gerçekleştireceğiz ve böylece kendi parselinde ev yapma şansı olmayan vatandaşımız da bu imkâna kavuşmuş olacak. Ayrıca vatandaşlarımız yerlerini  %40 daha ucuza almış olacak” diye konuştu.

Beykoz Belediyesi’nin 9 mahalleyi kapsayan özel proje alanına; Çavuşbaşı’ndaki, Yavuzselim, Çiftlik, Baklacı, Çengeldere ve Fatih Mahalleleri ile Soğuksu, İnicrköy, Yenimahalle ve Gümüşsuyu Mahalleleri giriyor.

Toplantıda hanımların hizmet taleplerini de dinleyen Çelikbilek vatandaşlara haklarını kaybetmemeleri için bir an önce 2/B arazileri için ön başvuruda bulunmaları çağrısında da bulundu.

YORUMLAR...