Reklam
Reklam
Başkan Çelikbilek Twitter'da ''TT'' oldu

Başkan Çelikbilek Twitter'da ''TT'' oldu

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek Twitter’da en çok konuşulan 10 belediye başkanı arasında yer aldı.

İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan “TT Belediye Başkanı” araştırmasında Twitter’da en çok konuşulan 10 belediye başkanı belirlendi. Yrd. Doç. Dr. Fatih Gürsul öncülüğünde gerçekleştirilen ve büyükşehir belediye başkanlarının dışarıda tutulduğu araştırmada Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 6. sırada yer aldı.

TWİTTER’DA BİR İLK GERÇEKLEŞTİ

Yapılan araştırma ile bir bilimsel araştırma sonucu ilk defa haber ajansı veya gazete yerine Twitter’da bir sosyal medya oluşumu olan Ferudun Özdemir başkanlığındaki #EKİP işbirliği ile kamuoyuna ilan edildi. Araştırma 3 Kasım 2012 saat 22.00’da ilan edildi.

EnçokKONUŞULAN 10BelediyeBAŞKANI” etiketi ile yayınlanan TT Twitter Dünya gündemine 7.sıradan giren araştırma dünya gündeminde 35 dakika kalırken Türkiye gündeminde 15 saatten fazla Twitter’ın en çok konuşulan konusu oldu. Böylelikle bir bilimsel araştırma için rekor kırıldı.

HEM OLUMLU HEM OLUMSUZ

Twitter'da en çok olumlu tepki alan ilçe belediye başkanları sırasıyla şöyle: Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can olurken. En çok olumsuz tepki alan belediye başkanları ise şu şekilde sıralandı, Selami Öztürk, Ahmet Misbah Demircan, Aziz Yeniay, Mustafa Demir, Mustafa Kara, Özcan Işıklar, Hasan Can, Yücel Çelikbilek, İsmail Kavuncu ve Mustafa Sarıgül oldu. Hakkında en çok konuşulan belediye başkanları listesine yeni isimler giremezken listede sırasıyla şu isimler yer aldı, Selami Öztürk, Ahmet Misbah Demircan ve Kenan Şahin, Aziz Yeniay, Osman Develioğlu, Mustafa Demir, Yücel Çelikbilek, Lokman Çağrıcı, Mustafa Kara ve Hasan Can.

YORUMLAR...