Reklam
AK Parti Beykoz, 'Bismillah' dedi!

AK Parti Beykoz, 'Bismillah' dedi!

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz’daki 35 bin üyesini ziyaret etmek için “Bismillah!” dedi.

AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı, Beykoz’daki 35 bin üyesini ziyaret etmek için 10 Kasım 2012 tarihi itibariyle çalışmalarını başlatmak üzere “ Bismillah!” dedi.

Beykoz İlçe Teşkilatı, 10 Kasım 2012 günü, Beytaş Sahil Restoran’da teşkilat mensupları için bir kahvaltı düzenledi. İlçe Başkanı Adem Sefer, Yönetim Kurulu üyeleri, teşkilat mensupları ve Belediye Meclis üyeleri olmak üzere yaklaşık 250 kişiyi bir araya getiren kahvaltı, 10 Kasım resmi çelenk koyma merasiminin ardından gerçekleştirildi.

Beykoz’daki 35 bin üye Nisan 2013’e kadar ziyaret edilecek

AK Parti Beykoz İlçe Yürütme Kurulu üyesi Mustafa Gürkan, burada yaptığı açılış konuşmasında, sözlerine “ Bu dönem çalışmalarımızı ‘Teşkilat içi’ ve ‘Teşkilat dışı’ dinamikler olmak üzere ikiye ayırdık” şeklinde başladı ve gerçekleştirecekleri çalışmalar kapsamında partilerinin Beykoz’daki 35 bin üyesini ziyaret edecekleri bilgisini verdi.  

Sahadan çıkacak veriler, sonraki adımların belirleyicisi olacak

Bu bağlamda, birinci etap çalışmalarının 10 Kasım 2012 tarihi itibariyle üye ziyaretleri ile başlayacağını kaydeden Gürkan, söz konusu ziyaretleri Nisan 2013 tarihinde tamamlayacaklarını söyleyerek, “ Sahadan gelen verilere göre de, çalışmamızın ikinci kısmını yapağız” açıklamasını yaptı.  

Mustafa Gürkan sözlerini, “ Söz konusu çalışmalarının teşkilatlarına ve Beykoz’a hayırlar getirmesi” temennisiyle sonlandırdı.

Adem Sefer: Laf değil, iş üreteceğiz, dedik

Gürkan’ın ardından söz alan AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Adem Sefer ise, sözlerine 10 Kasım tarihinin önemine değinerek başladı. İlçe Başkanı Sefer, şunları söyledi: “ Bugün, ülkemizin kurucusu ve bu noktada önderi olan Gazi Mustafa Kemal’in ölüm yıldönümü. Bu, startını vermeye başladığımız çalışmaya da o derece önem ve anlam kazandırıyor. Bizler bu partiyi kurduğumuzdan beri ‘ Laf değil, iş üreteceğiz’ demiştik.  O anlamda bakıldığı zaman birileri Atatürk’ü farklı şekilde anıyorlar ama biz şunu biliyoruz ki, onun koyduğu bir çizgi var: Türkiye’yi çok farklı noktalara getirmek. Bizim bu partiyi kurmaktaki en büyük amacımız da, bu millete hizmet etmektir.”

Bunu önemsiyoruz

İlçe Başkanı Adem Sefer, parti üyelerini ziyaret etme programına atfettikleri önemi ise şu sözler ile açıkladı: “ Partimizin kuruluşu milletimizin teveccühü ile olan bir şey ve biz onun neticesi olarak da bugün burada öncelikle Beykoz teşkilatı olarak 40 bine yakın olan üyemizi ziyaret ederek, üyelerimiz ile hasbıhal etmek, onların problemlerini, Belediye’den ve hükümetten beklentilerini ve teşkilat olarak bizlerden beklentileri nelerdir bunları görüşüp insanlarımız ile bir araya gelmek, gönlümüzü onlara açtığımızı ifade etmek adına bu çok önemli. Bunu önemsiyoruz.”

“ 10 Kasım” start günü

“ Teşkilat olarak aslında alt yapısını daha önce başlattığımız bu çalışmanın bugün gibi önemli bir günde de startını vermiş olacağız. Beykoz’da yaşayan insanlarımız en iyi şeylere lâyık. Bu anlamda halkın problemlerini ve sıkıntılarını; teveccühü var ise, bu noktada teveccühünü almak adına böyle bir çalışmaya başlamış bulunuyoruz.”

İncirköy’den başlayacağız

Öncelikle en büyük mahallemiz olan İncirköy’den başlayıp bütün mahallelerimizdeki üyelerimizi ziyaret etmek istiyoruz.”

Bu, bir seçim çalışması değil

Sözlerinin devamında, söz konusu bu çalışmanın bir seçim çalışması olmadığını ifade eden AK Parti İlçe Teşkilatı Başkanı, “Birileri tabiri yerindeyse, ‘ Millete dönelim, milletin bağrına dönelim’ diyor. Bizler de, Beykoz teşkilatı olarak bizlere gönül vermiş üyelerimizin gönlünü almak, onları ziyaret etmek adına bu programı yaptık.”

Üye ziyaretleri bize kılavuz olacak

Beykoz’da öncelikli olarak, periyodik bir şekilde üyelerini ziyaret edecekleri bilgisini veren Sefer, “ Bu, Beykoz AK Parti teşkilatı olarak bizim de bundan sonra yapacağımız çalışmalarda bize bir yön tayin edecek; bizim bu noktada belki de bir kılavuzumuz olacak çünkü biz her ne kadar ‘ sahada insanlarımızla birlikte iç içeyiz’ diyorsak bile, bu çalışma neticesinde Beykoz halkının bizden beklentilerini daha net bir şekilde görmüş olacağız” dedi. 

Beykoz’da yılların kaybı var

“ Rabbim, inşallah yaptığımız çalışmaları hayırlı kalır” temennisinde bulunan İlçe Başkanı, şunları söyledi: “ Bizim tek bir amacımız var; Beykoz halkına hizmet etmek ve Beykoz’u yıllardır İstanbul’un âtıl ilçesi olmak durumundan çıkarıp gerçekten Boğaz’ın incisi olarak lâyık olduğu yere kazandırmaktır. Bu anlamda 2004 yılında başlayan AK Parti iktidarımız, bu süre içerisinde Beykoz’a çok şeyler kazandırdı ama bu yeterli değil çünkü yılların kaybı var. Bunu kazandırmak da öncelikle bu teşkilattaki arkadaşların ve bizlerin çalışmaları ile olacaktır.”

Vira bismillah!

Yapacakları çalışmaların hayırlı olması dileğini tekrarlayan Adem Sefer, konuşmasını, “ Gemicilerin bir lafı var:  Vira bismillah! İnşallah biz de besmele ile başlayalım ve sahada insanlarımız ile kucaklaşalım” şeklinde sonlandırdı.

Çalışmalar İncirköy’den başladı

Programın sonunda bir hatıra fotoğrafı çektiren İlçe Teşkilatı,  çalışmalarının ilk noktası olan İncirköy Mahallesi’ndeki üye ziyaretlerini gerçekleştirmek üzere dağıldı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...