Reklam
Reklam
Çelikbilek bu defa Kanlıcalı kanımları dinledi

Çelikbilek bu defa Kanlıcalı kanımları dinledi

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in hanımların gözünden mahalleleri dinlediği kahvaltılı sabah buluşmalarının bu haftaki ilk adresi Kanlıca idi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in Beykozlu hanımlarla bir araya geldiği, hanımların gözünden mahalleleri dinlediği kahvaltılı sabah buluşmalarının bu haftaki ilk adresi Kanlıca Teras Cafe’ydi.

Kanlıcalı hanımların yoğun ilgi gösterdiği “Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor” etkinliğine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra belediye başkan yardımcıları; AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve Kanlıca İSMEK Kurs yöneticileri katıldı.

Etkinlikte Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; “İlçenin her mahallesinde hanımlarımızı dinliyoruz. Bugün bu toplantıların 10.sunu gerçekleştiriyoruz. Biz; sizin gibi hanımefendilerle her an; her yerde görüşemeyebiliyoruz. O yüzden; bu ortamlar; karşılıklı diyalog, ilçemizi tanımak, hizmetleri anlamak adına iyi birer vesiledir” diyerek sözlerine başladı.

Kanlıca’ya Bir Park Daha

Başkan Yücel Çelikbilek sözlerinin devamında şöyle konuştu:“Biz zor olanı başardık. Emin olun Türkiye; son on yıldır çok gelişti. Hepimiz bu kazanımlardan yararlanacağız. Bu ülkenin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’in dediği gibi – Türk milleti zekidir; çalışkandır – gerçekten öyle. Bizler de çalışarak, Beykoz’da belli imkânlarımızla bu işler için adım atıyoruz. Sizin de bildiğiniz gibi; Beykoz, sınırları belli olan zor bir ilçe ama aklınıza ne gelirse, hamdolsun, Beykoz’u bir baştan bir başa ihya etmeye çalışıyoruz. Kanlıca yerleşmiş bir mahalle. Peyzaj alanında düzenleme yapabiliyoruz. Bu anlamda önce, 600’ün üzerinde öğrencinin yararlandığı İSMEK kurslarını sizlere kazandırdık. Şu an üzerinde bulunduğumuz güzel manzaralı cafe gibi yeni alanlar; yeni parklar da açtık. Hidiv Kasrı’nın altında alan tespiti yaptık. Burayı park alanı olarak düzenleyeceğiz. Kanlıca’ya İ.Ö.O kazandırma projemiz var. O da buranın güzelliğine anlam katacak. Tekke Mevkii’nde cami yenilendi ve yine orada her türlü sanat faaliyetlerinin yapılacağı bir mekan ortaya çıkacak."

Sokak hayvanları ile ilgili sorulara ise Yücel Çelikbilek: “Her canlının yaşama hakkı vardır. Çevre sağlığı çerçevesinde sokak hayvanlarını rehabilite etmeye özen gösteriyoruz. Ancak diğer yandan vatandaşın da korkmaması lazım bunu da eğitimle sağlayacağız. Spor ve sağlık alanında yenilikler gösterdik. Örneğin Psikolojik Danışma Merkezimizi açtık. Öğrencilerimi için 13 bin 500 kitabı olan bir kütüphane kurduk. Bu sayı artacak. Ahmet Mithat Efendi Kültür binamız ve yeni açtığımız Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’ndeki sahnemiz de etkinliklerle dolu dolu geçiyor. Çok teşekkür ederim; sizler iyi ki varsınız” dedi.

Başkan Çelikbilek, yeni yapacağı eğitim, sağlık, kültür alanındaki projelerden de bahsederek hanımları bilgilendirdi. Kültür gezilerine iştirak ve duyulan memnuniyeti de dile getirerek sözlerini tamamladı.

Programın sonunda hanımlara çeşitli hediyeler sunuldu. Karşılıklı soru cevap ile hanımlar, ulaşım, esnaf, çevre ile ilgili soruları sorarak, bizzat Çelikbilek’in ağzından bilgi alma imkanı buldular.

Toplantıya katılan bazı hanımların görüşleri ise şöyle:

Tülin Oylum/ Ev Hanımı: “Başkanımızın bu uygulamasından memnunuz. Toplantılarda sorunlarımızı açıkça konuşuyoruz. Bu şekilde görüşmeler daha faydalı. Aslında her zaman görüşüyoruz ama bu tarz buluşmalar daha iyi anlaşmaya vesile oluyor.”

İnci Ertüzün/Emekli Kimya Mühendisi:“Başkanımıza özellikle; Tekke Mevkiine otobüs hattı koyduğu için çok teşekkür ediyorum. Bu toplantılardan çok memnunuz, hizmetler çalışmalar hakkında aydınlanıyoruz, istek ev şikayetlerimizi dilekçe olarak da sunabiliyoruz.”

Oya Baydar/Ev Hanımı: “Kanlıca’da bulunan İSMEK Kursları’nın yaptığı hizmetler, çok kaliteli. Kurslar, sosyal bir terapi adeta. Ümraniye’ye taşınmama rağmen; halen buradaki 2 kursa katılmaktayım. Öğretmenler,öğrenciler, tüm ekip çok kaliteli. Kursuna açılmasını sağlayan başkanımıza teşekkür ediyoruz”

YORUMLAR...