Reklam
'AK Partililer' şeklinde algılandıysa özür dileriz

'AK Partililer' şeklinde algılandıysa özür dileriz

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “Sütü bozuk zihniyet” ifadesi ile ilgili son noktayı koydu. " Bütün AK Partililer’ şeklinde algılandıysa özür dileriz"

CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan, “ Sütü bozuk zihniyet” ifadesi ile ilgili olarak parti merkezinde bir basın açıklaması düzenledi.

Ercan, söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“ Değerli basın emekçileri;

Cumhuriyet halk partisi savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Türkiye Cumhuriyetinin temelini atan partidir. Türkiye’nin en kritik dönemlerinde doğru politikalar izleyerek, ülkemizin onurunu ve çıkarlarını korumuş bir siyasi partidir. 10 yıllık, 20 yıllık bir konjonktür partisi değildir.

Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor. Manevi duygularımızı ve milletimizi birleştirmesi gereken Cumhuriyet Bayramı'nı ve diğer milli bayramlarımızı kutlarken artık her türlü müdahaleye maruz kalabileceğimizi düşünüyoruz. Cumhuriyet Bayramı'nda, Ankara’ya, bayramı kutlamaya giden vatandaşlarımız inanın her şeyi göze alarak gittiler. Bu fedakâr insanlarımıza terörist muamelesi yapılması biz gençleri çok rahatsız etti. Bundan sonraki bayramlarımızda baskıların ve müdahalelerin artarak devam edeceğini düşünmekteyiz. Ama şunu kimse unutmasın ki; milli bayramlarımız, şu zamana kadar nasıl kutlandıysa, bundan sonra da daha büyük coşku ile kutlanacaktır.

Anlam kargaşası yaşanıyor

Gençlik kolları kahvaltısında ifade ettiğim kelimelerle ilgili hâlâ bir anlam kargaşası yaşanıyor. Özellikle vurgulamama rağmen hâlâ çeşitli yerlere çekilmesi bizi ciddi şekilde rahatsız etmektedir. Şunun da bilincindeyim ki, "anlatmak istediğin karşındakinin anlayabildiği kadardır" .

Geçtiğimiz aylarda Milli Eğitim Bakanlığı ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın projesi kapsamında okullarda dağıtımına başlanan süt nedeniyle 9 ilde yüzlerce öğrenci kardeşimiz zehirlenerek hastanelik olmuştu. Taktir ettiğiniz gibi bu sütleri Cumhuriyet Halk Partisi dağıtmadı.

Daha önce sn Ozan Derviş'in sunduğu, ilçe başkanımız ve partililerimizin katıldığı, Mavi Karadeniz TV 'de yayınlanan bir programda, bozuk sütlerden yaşanan zehirlenmelere değinmiştim.

Yine altını çizerek ifade etmek istiyorum ki "Ben kimseye sütü bozuk" demedim… Hiçbir şahsa, partiye veya üyelerine bu cümleyi kullanmadım. Benim söylemim "sütü bozuk zihniyet"  ifadesidir. 

Dağıtılan bozuk sütlere de  istinaden yanlış ve  hatalı zihniyetler (fikirler) için  söylenmiş kişiler ya da kişilikler değil, açıkça görüldüğü gibi fikirler kastedilmiştir.

Konuşmamın diğer bölümlerinde yapmış olduğum eleştirilerle beraber düşünülmelidir.

Anlattığım olaylarda bu güne kadar hiç bir olumlu gelişme yaşanmadı. Hepsi sümen altı edildi.

Yaptığım açıklama AK Parti Gençlik kollarına gülünç gelmiş olabilir. Ancak yüzlerce kardeşimizin zehirlenmesi bize göre hiç de gülünç değildir. Nitekim anne, baba olduklarında daha iyi anlayacaklardır.

Eli öpülesi analarımızın mukaddes sütüne laf etmek ne benim ne de kimsenin haddine değildir.

Benim AK Parti Gençlik Kolları’ndan bir ricam olacak!

Kullandığım cümleyi amacımı aşmış bir cümle olarak niteleyebilirler. Ancak benim yapmış olduğum söylemlere nasıl tepki veriyorlarsa kendi partililerinin yapmış olduğu yanlış cümlelere de aynı tepkiyi koymaları gerekir. Nitekim Beykoz Belediye Başkanı bir cümlesinde, tüm Beykozlular’a istinaden yanlış bir kelime kullanmıştır. Bununla alakalı bir tepki koydular mı? Yine Beykoz Belediye Başkanı Beykozlu yerel basın emekçilere istinaden açık açık cibilliyetsiz kelimesini kullandı. Bununla alakalı bir tepkileri oldu mu? Büyük ustamız dedikleri sayın başbakan CHP’ye istinaden cibilliyetsiz kelimesini kullandı. Bununla alakalı bir tepki koydular mı? Bu tarz örnekler yazmakla bitmez.

Nitekim cibilliyetsiz kelimesinin anlamı hukuken ‘’ her türlü kötülüğü yapmaya yatkın, yaradılışı kötü, sütü bozuk’’ olarak tanımlanmıştır.

AK Parti Gençlik Kolları bu tür kelimelere karşı da duyarsız kalmamalıdır.

Eleştiri yaparken önce bir aynaya bakmak gerektiği düşüncesindeyiz.

Unutmasınlar ki ‘’haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır.’’

Objektif gazetecilik ile bağdaşmayan tam bir fiyasko!

Benimle alakalı Dost Beykoz Gazetesi’nde çıkan haber sanki tüm AK Partililer’e bu ithamda bulunmuşum gibi bir haberdir. Açıkça ifade etmek gerekirse bu haber, aslında bizi eleştirmekten ziyade bir başka yerel gazetemizi hedef alıp, ondan hesap sormak ister gibi bir haberdir. Nitekim bahsi geçen diğer gazeteden de karşılık çok geçmeden gelmiştir.

Benim, daha AK Parti Gençlik Kolları basın açıklaması yapmadan önce, yanlış anlaşılmamak için göndermiş olduğum metni yayınlamamışlardır. Tabii ki yayınlamak veya yayınlamamak kendilerinin bileceği iştir ancak daha sonra benimle alakalı yapmış oldukları haberde ''Ege Ercan’dan keskin U dönüşü'' başlığı atmaları, objektif gazetecilikle bağdaşmayan tam bir fiyaskodur.

Ben yazmış olduğum bildiride söylediklerimin arkasında durmuş, yapılan yanlış yorumu eleştirmiştim. Ama malum gazete sanki söylediklerimi yalanlamışım gibi çarpıtarak yayın yapmıştır. Üstelik beni Beykoz Güncel Gazetesi’ni korumakla suçlamıştır. Beykoz Güncel Gazetesi kendini savunabilecek bir gazetedir ve yayınlamış olduğum bildiride kesinlikle Beykoz Güncel Gazetesi'nin bahsi geçmemektedir.

Yapılan bu yorumları ve haberleri Beykoz kamuoyunun takdirine bırakıyorum.

İki kurumun gençlerini birbirine düşürmeye çalışanlara sesleniyorum!

Benim kullandığım kelimeleri değiştirerek veya  bir kısmını çıkartarak, iki kurumun gençlerini birbirine düşürmeye çalışanlara sesleniyorum! Hiçbir nifak, hiçbir kin tohumu Beykoz da kardeşçe yaşayan bu gençleri birbirlerine düşürmeye yetmeyecektir.

Bizler fikirleri ve düşünceleri farklı gençler olsak da hepimiz öncelikle Beykozlu'yuz. Siyasi platformda birbirimizi eleştirsek de, sarı siyah atkılarımızı takıp Beykozspor'u desteklemek için aynı tribünlerde omuz omuza olmayı da biliriz.

Dün yapılan örgüt toplantımızda İlçe Başkanımız sayın Hızır Yılmaz’ın bu konuyla alakalı değerlendirmelerinin arkasında olduğumuzu ifade ediyor katıldığınız için teşekkür ediyorum”

Hızır Yılmaz: ‘ Bütün AK Partililer’ şeklinde algılandıysa özür dileriz

CHP Beykoz İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan’ın basın açıklamasının ardından yerel basın ile sohbeti sırasında CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a; “ CHP Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan’ın, ‘… Örgüt toplantımızda İlçe Başkanımız sayın Hızır Yılmaz’ın bu konuyla alakalı değerlendirmelerinin arkasında olduğu” şeklindeki ifadesi ile neyi kastettiği sorusu yöneltildi.

Yılmaz, bu soruyu şu şekilde yanıtladı: “Gençlik Kolları Başkanı’nın bütün açıklamalarına rağmen (sütü bozuk ifadesi) ‘Bütün AK Partililer' şeklinde algılandıysa, özür dileriz! açıklamasında bulundu.   

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...