Reklam
Reklam
Beykoz'da güzellik salonlarına denetim

Beykoz'da güzellik salonlarına denetim

Beykoz’da ‘Güzellik Salonları’na gerçekleştirilen denetimde salonlar hijyen koşulları ve evrak eksiklikleri konusunda uyarıldı.

İlçe sakinlerinin sağlığını tehdit edecek çalışmaları belirlemek ve önlemek amacıyla Beykoz Belediyesi ve İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen denetim çalışmaları sürüyor. İlçedeki ‘Güzellik Salonları’na gerçekleştirilen denetimde salonlar hijyen koşulları ve evrak eksiklikleri konusunda uyarıldı.

İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü ve Ruhsat Denetim Müdürlüğü ekiplerinin ortak düzenlediği denetimde, Kavacık bölgesinde faaliyet gösteren firmalara yönelik çalışma yapıldı.

Yapılan denetimlerde, çalışanların bordroları incelenirken, lazer, mezoterapi, epilasyon işlemleri cihazlarının kontrolü sağlandı ve çalışma şartları hakkında bilgi verildi. Ayrıca ruhsat ve vergi levhaları incelenerek, denetim tutanağı tutuldu. Eksiklikleri bulunan firmalara tamamlamaları için yasal süre verildi.

Belediye ve İlçe Sağlık Müdürlüğü ekiplerinin güzellik salonları denetimlerinin her ay düzenli olarak sürdürüleceği ifade edildi.

YORUMLAR...