Reklam
Reklam
Başkan Çelikbilek Yenimahalle'li hanımlarla

Başkan Çelikbilek Yenimahalle'li hanımlarla

“Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor” adlı kahvaltı programının devamı Yenimahalle’de hanımların katılımıyla gerçekleşti

Beykozlu hanımları dinlemek ve hizmetleri paylaşmak üzere düzenlenen programa; Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek; AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, başkan yardımcıları Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Metin Torun ile AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, meclis üyeleri  ve Yenimahalleli hanımlar katıldı.   

Çelikbilek: "Hizmet yapmak; bizim için şereftir. Siz kadınlarımıza birer vefa borcudur.”

Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek hanımlarla kahvaltısında; “Türk toplumunun kuruluşunda kadınlarımızın çok önemli yeri vardır. Tarihteki savaşlarda, mücadelelerde, kadınlarımızın gösterdikleri fedakarlıklar daha da ortaya çıkar. İnebolu’da; Ankara’da yapılan mücadeleler; top mermileri içinde çocuğunu büyüten anamızı; Şerife Bacılarımızı unutamayız. İşte o güç ve ilhamla bizler de; siz kadınlarımıza bir vefa borcu olarak hizmet yapma şerefine nail oluyoruz” diyerek konuşmasına başladı. 

2 Okul müjdesi daha

Beykoz büyük bir belde. Biz büyük bir alanız. Beykoz’un; bu bölgenin çocukları en iyi şekilde eğitime layık biz de bunu istiyoruz”  diyen Çelikbilek’in  “Bu mevkiye 2 okul daha kazandırmak istiyoruz. O eksikliği hissettik. Sağlık Ocağını yeniden yapalım; o yere de okulu genişletip yapalım istiyoruz” sözleri; Yenimahalleli bayanlarca memnuniyetle karşılandı.

Başkan Yücel Çelikbilek; yeni projelerin müjdesine şunları da ekledi: “Mahallemize yeni bir park daha yapacağız. Dr. Ömer Besim Paşa Caddesi’nin yeniden düzenlenmesi gündemimizde. Tüm bunlar, yaşanabilir; kısa zamanda  daha temiz bir çevre için. Yardımlaşmayı artırmak üzere sizler için TODEM’i kurduk.  İnsanlarımızın; sosyal olarak derdine derman olmak bizim görevimizdir.”

Çelikbilek konuşmasının devamında; “Bilgili Hanım otobüsleri var. Hangi yaş olursa olsun, hanımlarımızın kapısına gelerek hepsinin öğrenme ihtiyacını karşılamak üzere hizmet veriyor. Kavacık Psikolojik Danışma Merkezimiz’de şu an 3 psikoloğumuz var. Çok talepten dolayı 3 aya randevu verir olduk. Kavacık’taki binamızı da Kültür Merkezi haline getirmeyi, hizmeti çoğaltmayı düşünüyoruz. Yenimahalle’nin yollarını genişletmeyi düşünüyoruz. Sağlık ocağımızda, aile hekimliğimiz devam edecek” dedi.

Başkan Çelikbilek sohbetin sonunda Yenimahalleli hanımların soruları ve hizmet taleplerini de yanıtladı. 

YORUMLAR...