Reklam
Reklam
Hicret olmadan, izzet olmaz!

Hicret olmadan, izzet olmaz!

Beykoz İlçe Müftülüğü, Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii’nde bayanlara yönelik Hicri Yılbaşı etkinliği düzenlendi.

Beykoz Müftülüğünce, bayanlara yönelik Hicri Yılbaşı Etkinliği düzenlendi. Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii  Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa, bayanlar yoğun ilgi gösterdi.

Kavacık Yıldırım Beyazıt Camii  Konferans Salonunda gerçekleşen  ve İlçe vaizeleri Ayşe Nur Kapusuz, Ayşen Köktaş, Tuba Kocadağ, Songül  Dilaveroğlu tarafından icra edilen programda,  Hz. Peygamberin hicreti tüm yönleri ile anlatıldı. Kur’an-ı Kerim  tilaveti, sinevizyon gösteriminin yer aldığı programda gönüllerde iz bırakan ilahiler seslendirildi.

İlçe Vaizesi Ayşen Köktaş konuşmasında şunları söyledi: “Hicret olayı üzerinde Yüce Kur’an  çok durmakta ve şöyle  Rabbimiz şöyle buyurmaktadır : ‘Şüphesiz iman edenler,hicret edenler ve Allah yolunda cihad edenler;işte onlar Allah’ın rahmetini umabilirler.Allah bağışlayandır,merhamet edendir.(Bakara 218) Rasulullah(S.A.V) ve ashabının 622 yılında Mekke’den Medine’ye göç etmesi  demek olan HİCRET Müslümanların takvimine başlangıç kabul edilmiştir. Hicret,imanın,Allah’a ve Rasulüne  bağlılığın, Allah yolunda fedakarlık yapmanın, dünyalıklardan vazgeçmenin,yalnızca Allah rızasını seçmenin bir göstergesi,küfre ve onun temsilcilerine boyun eğmemenin,iman uğruna her zorluğu göze almanın ifade edilişidir. Allah Rasulü, muhaciri, Allah’ın yasaklarından uzak duran kişi olarak tanımlıyor. Anlaşılıyor ki, mü’min kendi içinde, gönlünde sürekli bir şekilde kötüden iyiye doğru, eksiklikten tekâmüle doğru manevi hicreti sürekli yaşamalıdır ta ki Rabbine kavuşuncaya kadar!”, dedi.

Yapılan duanın ardından, misafirlere  500 adet aşure ikramında bulunuldu.

YORUMLAR...