Reklam
Reklam
Adnan Çeliker

Beykoz için ne yapabiliriz!

Bir Var ız…

Bir Yok uz…

Ahh bir bilebilsek neler yapmayız…

Fakat her değer gidince anlaşılıyor…

Var olunca değer olduğu biliniyor…

Gidince aranıyor... Niye? Çünkü yeri doldurulamıyor…

Ayni yerde, ayni şekilde, ayni isimde Beykoz’un iki değerli insanini HAK’ka uğurladık.

Bazı ani olaylar insani etkiliyor. Tabii ikisi de köşe yazarı, ikisi de Mustafa, ikisi de aynı yerde, ikisi de trafik kazasında düşündürüyor insanı.

Olması gereken ve yapmadığımız eksik olan DÜŞÜNME bitmeyecekmiş gibi, yasadığımız hayat aslında ölümler ibret almamız için değil mi?

İnşallah Yüce RABbim ibret almamızı nasip eder… 

Mustafa Dumlupınar’la Çayır şenliklerinde yakın sohbetlerimiz oldu. Daha sonrada rastladıkça güzel sohbetlerimiz oldu, değişik düşünen değerli bir insandı. Mustafa Abi’nin bu seçimler süresinde güzel köşe yazarı olacağı son yazmasına bakınca anlaşılıyordu aslında.

Fakat nasip değilmiş…

Tabii mecliste bir altı ay erken seçim yapalım dendi bütün teşkilatlar bir hareketlilik yaşadı ve yasa geçmedi, gene teşkilatlar gevşedi.

Acaba sayılı günler hiç bitmeyecek mi zannediyorlar seçilenler.

Ha Kasım… Ha Mart… Ne farkeder.

Daha iyi ya çalışmak için kendini anlatman için daha çok vaktin var. Gevşemek yerine programını yap, başla çalışmaya. Muhalefetsen yapılmayanları yapılması gerekenleri anlat, iktidarsan yaptıklarını yapacaklarını yapmak isteyip yapamadıklarını anlat.

Ataşehir AK Parti binasının açılışında Sayın Başbakan Erdoğan seçimler hakkında kısa bir kelime söylüyor. 

Atasehir’de CHP çok mu hizmet etti? Yeni bir ilçe, CHP de yeni teşkilat, AK Parti’de yeni teşkilat, onlar çok çalıştı, gönüllere ulaştılar ve kazandılar.

Evet, çalışan kazanıyor. Her şey de böyle değil mi?

Kim çalışmadan kazanmış ki, birde çalışıp yaptığını satmakta tabii ayrı beceridir. Kimisinde de bu eksik olur, oda boşa kürek çekmiş olur.

Fakat ister muhalefet olsun ister iktidar, Beykoz için yapılan her şeyde bir olalım mümkünse ortak projeler yapalım. Amaç, Beykoz ve Beykozlu olsun.

Bugün varsak bireylerin yapılmasına ortak olalım, belki yarın bireylerin yapılması için geç olabilir. Kimi zaman yolun karşısına bile geçmek nasip olmuyor.

Fakat hiç olmasa hoş bir seda bırakmış oluruz. Amacın bir güzel seda bırakmak olsun, örnek olsun ki gençler göreve talip olduklarında örnek alsınlar, alsınlar ki… 
BEYKOZ İÇİN NE YAPABİLİRİZ HİZMETİ YARIŞI BASLASIN, KİME YARANABİLİRİZ DÜŞÜNCESİ BİTSİN…

YAZARIN DIGER YAZILARI

YORUMLAR...