Reklam
Reklam
Mustafa Yiğit'ten kamuoyuna açıklama

Mustafa Yiğit'ten kamuoyuna açıklama

Beykoz Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mustafa Yiğit kamuoyunda çıkan haberler ile ilgili açıklama yaptı.

CHP Meclis Üyesi Mustafa Yiğit’in gazetemize gönderdiği basın açıklaması;

MUSTAFA YİĞİTTEN YİĞİTÇE AÇIKLAMALAR

BEYKOZ YEREL BASININDA YER ALAN VE KAMUOYUNDA RAHATSIZLIK YARATAN GÜNDEMDEKİ BİRTAKIM KONULAR HAKKINDA SİZLERE SESLENMEK İSTİYORUM;

Bu güne kadar hizmet ettiğim ve hizmet etmeye devam edeceğim Cumhuriyet Halk Partisinde 32 yıllık birikimim, ; Partime olan saygım ve sevgim ile Beykoz halkının biz meclis üyelerine verilen 41000 oyun Siyasi Ahlakı gereği ve Parti tüzüğü gereği ; adımızın geçtiği söylemlere ; sessiz kalmayı tercih ettik.

Bunu, bu suskunluğu, bazı Siyasi Ahlaksızlar; bu haberleri yayarak, kendi lehlerine çevirmeye, kendi kirli işbirlikçilerini korumak ve çıkarlarının devamı için bu güne kadar hakkımda kara propaganda yürütmeye; asılsız haberler pompalamaya devam ettiler.

Tanıyanlar tanır ,ama ben yine anlatayım; MUSTAFA YİĞİT KİMDİR.?

1973 te Paşabahçe Şişecam da çırak olarak işe başlayıp, 25 yıl sonunda işverene karşı işçi haklarını savunucusu olarak ayrılan EMEKLİ BİR CAM İŞÇİSİDİR.53 yıldır aynı evde İncirköy de oturuyorum ; aynı bölge yer alan YEŞİLDERE CAMİİ DERNEK KURUCUSU ve halende 2.Başkan olarak görev yapmaktayım.Köy Derneğimin BAŞKANLIĞINI ,KASDER YÖNETİCİLİĞİ VE HALENDE 1060.TL EMEKLİ MAAŞI OLAN, YAŞAMINI BUNUNLA SÜRDÜRMEYE ÇALIŞAN MUSTAFA YİĞİTİN KİM OLDUĞUNU DAHA FAZLA MERAK EDEN VARSA TEKRAR ANLATIRIM. ÖZETLE MUSTAFA YİĞİTİN HİKAYESİ BU KADAR.

Şimdi gelelim bazı çevrelerin ısrarla yanlış olarak anlatmaya, yaymaya çalıştıkları suçlarımıza.

1*AKP Lİ Belediye Başkanı ve yandaşlarının, YASA VE HUKUKA AYKIRI OLARAK YANDAŞLARINA SATIŞINI YAPTIĞI RÜZGARLIBAHÇEDEKİ HASTAHANE SATIŞINI VE Bu konuda yapılan YOLSUZLUKLARI ŞİKAYET etmek.

4Meclis üyesi arkadaşımla yaptığımız suç duyurusu ile ; Danıştay Kararı ile ; yasa ve hukuka aykırı davrananların Hakim karşısına çıkıp YARGILANMASINI SAĞLAMAK ;

EVET BU SUÇSA BEN SUÇLUYUM.

2*RÜZGARLIBAHÇEDE Beykozluya TAPU VERDİĞİNİ İDDİA EDEN Belediye Başkanının ONLARCA HAK SAHİBİNİ NASIL KOVDUĞU GÖRÜP BİLEREK ve AKP li Belediye başkanı gibi ; BEYKOZLULARIN MÜLKİYET SORUNUNA ÇÖZÜM BULAN BELEDİYE YE KARŞI ÇIKILMAZ DİYEN BAZI İŞBİRLİKÇİLERİNİN PERDELEMESİYLE İHALE İLE SATIŞLAR YAPILMAKTADIR.

YILLARDIR BARINMA HAKKINI DEVAM ETTİRDİKLERİ YERLERİNDE İŞGALCİ GİBİ GÖRÜNEN BEYKOZ LULARIN PARSELLERİNİ YANDAŞ MÜTEAHHİTLERE PEŞKEŞLERİNİ İDARE MAHKEMESİNİ  VE YARGIYA TAŞIMAK SUÇ SA BEN SUÇLUYUM.

3*CHP Beykoz ilçe başkanlığı önündeki Tapu almayı bekleyen Beykozluları Kanundaki boşluklardan yaralanarak ; bu parseller üzerindeki Beykozluları işgalci göstererek , iktidarın gücünü gerektiği zaman ,istediği parselde gösteren; yapılan ,yıkımlar ve tahliyelere  karşı çıkmak , TALANA KARŞI ÇIKMAK; BUNLARLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMAK VE DAVA AÇMAK , BUNLAR SUÇ SA BEN SUÇLUYUM.

Bütün bu suç duyurularında hakkında şikayette bulunduğum YÜCEL ÇELİKBİLEK VE 3 ADET BELEDİYE GÖREVLİSİ İLE MİLLİ EMLAK MÜDÜRÜDÜR. Bu beş kişi hakkında yasa ve hukuka aykırı işler yaptıkları iddiası ile SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM.

Bu iddiaları haklı bulan Müfettişler , Danıştay ve Beykoz Cumhuriyet Savcıları, Hakimler bu davayı açmıştır.BU BEŞ KİŞİ DIŞINDAKİ KİŞİLER MÜFETTİŞLERCE DAVAYA DAHİL EDİLMİŞLERDİR. İÇİMİZDEKİ AKP İŞBİRLİKÇİLERİ NEDEN BU KONUDA KIYAMETİ KOPARIYORLAR. DAHA MAHKEME SÜRECİ BAŞLAMADAN; CHP Lİ ARKADAŞLARIMIZIN ŞİKÂYETİ İLE YARGITAYDA YARGILANIYORUZ DİYE KIYAMETİ KOPARIYOR, GÖRÜNTÜSÜ NEDEN VERİLMEK İSTENİYOR. SEN KİMSİN YARGITAYDA NEDEN YARGILANIYORSUN. BİLEN YOK. SENİN MECLİS KARARI İLE İLGİLİ DAVAN 8 ŞUBATTA BAŞLAYACAK. AMACIN NE SENİN? KİMİN ADINA BÖYLE BİLMEDEN KONUŞUYORSUN.!

Mesai arkadaşlarıma da bir şey söylemek istiyorum; Hak etmediğiniz komisyonlarda yerlerinizi aldınız. Mutlu olduğunuzu tahmin ediyorum. Ben de KOMİSYONDA HİÇBİR KOMİSYONDA YER ALMADIĞIM İÇİN MUTSUZ DEĞİLİM.

BİRÇOĞUNUZ GELECEKTEDE MECLİS ÜYELİĞİNİ DÜŞÜNÜYORSUNUZ; BENİ KARALAMAKLA MECLİS ÜYESİ OLAMAZSINIZ.

GÖRECEKSİNİZ; ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE, SİZİN VE PARTİMİN BANA İHTİYACI OLACAK.

AKLIMA Gelen  bir KONUYU daha söyleyeyim; Yücel Çelikbilek İncirköyde yaptığı sabah kahvaltısında  vatandaşların Meclis Üyesi MUSTAFA YİĞİT YANİ BENİMLE İLGİLİ SORU SORULDUĞUNDA;

“YANLIŞ ADMLA HABER GÖNDERİYORSUNUZ” . “ONUN İÇİN SİZİN İŞİNİZ OLMAZ”diyerek. İşinizin hallolmasını istiyorsanız AKP li Meclis üyeleri ile diyalokta olun demiştir. Bunun örneği de vardır. Evimin bulunduğu GÖL ÇIKMAZINDAKİ KANAL 3 YILDIR YAPILMAMAKTADIR. BENİM YÜZÜMDEN BÜTÜN SOKAK SAKİNLERİNİ CEZALANDIRIYORLAR. SONRA BUNA ADALET DİYORLAR.

BİR SÖZÜM DE  İŞÇİLİĞİ UNUTARAK; Gazete de yazar olunca Beykoz u yönlendireceğini sananlara; her şeyin bir sonu olduğu unutmayarak, YAZDIKLARI ÇİRKİN YAZILAR VE ÇİRKİN SÖZLERİ İLE,  YAKIŞTIRMALAR YAPAN; FABRİKADAKİ GÜNLERİNİ UNUTMAMALIDIR. BU YAPTIKLARININ NE PARTİMİZE, NE BEYKOZ TOPLUMUNA HİÇ BİR YARARI OLMADIĞI GİBİ AYRICA GELECEKTE KENDİNEDE ÇOK ZARARI OLACAĞINI GÖRECEKTİR

GURUP KARARINDAN BAHSEDEN ARKADAŞ;

BEN CHP MECLİSİNDE OLDUĞUM SÜRE DE AKP LİLERLE İŞBİRLİĞİ YAPIP MECLİSTE AKP OYLARI İLE CHP GURUP KARARINA AYKIRI OLARAK İMAR KOMİSYONUNA SEÇİLMEDİM. HİÇ BİR ZAMAN CHP Lİ ARKADAŞLARIMA RAĞMEN AKP OYLARI İLE UZMANI OLMADIĞIM BİR KOMİSYONA SEÇİLMEDİM. SENİN İÇİN İMAR VE KOMİSYONU DIŞINDA BİR KOMİSYON YOKMU? İMAR VE HUKUK SENİN UZMANLIK ALANIN MI? SADECE BU KOMİSYONLARDA GÖREV YAPIYORSUN.

AYRICA  MECLİS KORİDORLARINDA Kİ AKP Lİ MÜDÜRÜN SESLERİ; HALA KULAKLARIMDA ; BEN BUNLARI DA UNUTMADIM.

MUSTAFA YİĞİTİN İNCİRKÖYÜNDE CHP NİN 1. PARTİ OLDUĞUNU KİMSE UNUTMASIN .

BEYKOZDA BU GÜNE KADAR AKP Lİ BELEDİYENİN YOLSUZLUKLARI VE TALANINA KARŞI, İNANDIĞIM HER DOSYAYA İMZA ATTIM, BUNDAN SONRADA İMZA ATACAĞIM.

“ABDESTİNDEN ŞÜPHESİ OLMAYANIN, NAMAZINDAN ŞÜPHESİ OLMAZ”

KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN.

HEPİNİZİ SAYGI VE SEVGİ İLE SELAMLIYORUM.

YORUMLAR...