Reklam
Reklam
İl ve Bölge Dernekler Birliği esnafın da yanında

İl ve Bölge Dernekler Birliği esnafın da yanında

Beykoz İl ve Bölge Dernekleri Birliği, sadece hemşerilerinin değil, Beykoz halkının ve esnaflarında yanında.

Beykoz İl ve Bölge Dernekleri Birliği, restorasyonunu tamamlayan Boğaziçi Kafe’de tanışma amaçlı bir sabah kahvaltısı gerçekleştirdi. Beykoz İskelesi yanında bulunan Kafe’de bir araya gelen dernek başkan ve yöneticileri bölge esnafının da yanında olacaklarının mesajını verdi.

Ali Kemal Kılıç: Esnaflarımızın yanındayız!

Program, Beykoz İl ve Bölge Dernekler Birliği Dönem Başkanı Ali Kemal Kılıç’ın konuşması ile başladı.

Konuşmasına Beykoz’da Boğaziçi Kafe gibi mekânların çoğalmasını dileyerek başlayan İl ve Dernekler Birliği Dönem Başkanı ve Batum Havalisi Derneği Başkanı Ali Kemal Kılıç, Boğaziçi Kafe sahibi Kadir Kalabak’ın, tanıştıklarında kendisine ‘ Beykoz’daki STK’ları tanımak istediğini’ söylediğini belirtti ve Beykozlu esnaflar ile Dernekler Birliği’nin tanışması amacını taşıyan söz konusu bu bir araya geliş ile ilgili olarak, “ Biz, sadece hemşerilerimizin değil, Beykoz halkımızın ve esnaflarımızın yanındayız” açıklamasını yaptı.

Kılıç’ın konuşmasının ardından, Dernek Başkanları da tek tek kürsüye gelerek, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.

Mustafa Demirci: Birlik ve beraberlik çok önemli

İlk sözü Sivaslılar Dernek Başkanı Mustafa Demirci aldı. Beykoz Sivaslılar Derneği olarak, Dernekler Birliği Başkanı Kılıç’ın, “ Biz, sadece hemşerilerimizin değil, Beykoz halkımızın ve esnaflarımızın yanındayız” şeklindeki sözlerine katıldığını ifade eden Dernek Başkanı Mustafa Demirci, birlik ve beraberliğin önemine değindiği konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “STK’arın birlik ve beraberlik içinde olmalarının gerek bölgesel, gerek çevresel, gerekse birbirlerini sarma açısından çok önemli bir yer oluşturduğu kanaatindeyim. Bu birlikteliğin sevgi ve saygı çerçevesinde, ilçemize nelere yapabileceğimiz konusunda fikirleri bir araya getirip paylaşmanın o ilçe için çok önem arz ettiği kanaatindeyim” dedi.

Demirci, mekânlarını açmak suretiyle İl ve Bölge Dernekler Birliği’ne birlik ve beraberliğini bir kez daha gösterme olanağı sunan Boğaziçi Kafe’nin sahipleri Kadir & Cem Kalabak kardeşlere de teşekkürlerini sundu. 

Hasan Karakaya: Dernekler Birliği tek yumruk olmaya çalışıyor

Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya ise, şunları söyledi: “ Dernekler Birliği Beykoz’umuzda aslında bir ilki gerçekleştirmiş ve 15 farklı il ve bölge derneğimiz yaklaşık altı yıldır tek çatı altında, daha doğrusu gönül birliği içerisinde Beykoz’umuza ve Beykozlu’muza hizmet etmek noktasında birliktelik oluşturmuş; farklı kültürleri bir araya getirmiş, tek ses, tek yumruk olmaya çalışmakta. İnanıyorum ki, bu birlik daha da güçlenecek ve birlikte hareket ederek Beykoz’a ve Beykozlu’muza daha iyi hizmetler verme gayreti içinde olacaktır.”

Özkan Ayduğan: Birlik ve beraberliğimizin devamını dilerim

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, yaptığı konuşmada, “ İl Dernekler Birliği olarak birlik ve beraberliğimizin bundan sonra da böyle güzel mekânlarda devamını dilerim” dedi.

Adnan Çeliker: Beykoz’daki bu tablo, Türkiye’de özlen tablo!

Ayduğan’ın ardından söz alan Sinoplular Dernek Başkanı Adnan Çeliker şu açıklamada bulundu: “ Beykoz’da Yöre Dernekler Birliği olarak üç sene önce 16 tane dernek, yönetim kurullarımızla birlikte Beytaş’ta bir araya geldik. Bu şekilde bir kahvaltı yapmıştık ve Beykoz’un siyasi partilerini çağırmıştık.  Şimdi buradaki bu tabloyu görünce o gün gözümün önün geldi.  Beykoz, gerçekten İstanbul’da örnek olan bir ilçe. Çok güzel bir ilçe. STK’ları ile İstanbul’da bu şekilde birlik ve beraberlik başka bir yerde olmayan, bir örnek olarak görüyorum Beykoz’u. Beykoz, İstanbul’un fethinde de çok önemliydi. O zamanki fetih tarihinde diyor ki, ‘Beykoz’u fethetmek, İstanbul’u fethetmek kadar değerli.’ Beykoz’daki bu tablo, Türkiye’de özlenen tablo. Türkiye’nin güzel motifi, işte Beykoz’da burada hepimizin sayesinde buluşuyor. Onun için buradaki bütün yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.”

Fatih Yılmaz: Sorunlara çözüm üretmek görevlerimiz arasında

Beykoz Samsunlular Dernek Başkanı ve aynı zamanda İl ve Bölge Dernekler Birliği Genel Sekreteri Fatih Yılmaz ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “ Güzel bir Pazar sabahında aile olarak bir arada olmak güzel bir duygu. Dernekler Birliği, 15 dernekten oluşan bir aile. Bu aile kavramını inşallah ilerleyen zamanlarda daha da güçlendirerek, Beykoz adına, Beykoz’un menfaatleri için güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyoruz. Aile kavramını eğer iyi oluşturabilirsek, faydalı işlere kullanabilirsek, umuyorum ki Beykoz’un geleceğine yön verebilecek, sorunlarını çözebilecek çalışmalara da imza atabiliriz diye düşünüyoruz. Sadece toplantıdan toplantıya bir araya gelmek bizim kavramımız olmamalı; sorunlara çözüm üretmek de artık bizim yapmamız gereken en önemli görevler arasında olmalı diye düşünüyorum. İnşallah bu konuda ilerleyen zamanlarda çalışmalarımızı, projelerimizi duyacaksınız. Nihayetinde biz Beykoz’da yaşıyoruz; Beykoz’un her türlü sorununu da, güzelliğini de hep beraber yaşamayı düşünüyoruz.”

Bilal Karabacak: Birliğin ilk adımı Beykoz Çayırı’nda atıldı

Beykoz Çankırılar Dernek Başkanı Bilal Karabacak ise Beykozlular olarak, Beykoz’un esnafı ve dernek yöneticileri güzel bir ortamda bir arada olmanın “güzel” olduğuna işaret ettiği konuşmasında, “ Bu birliğin ilk adımının Beykoz Çayırı’nda atıldığını” hatırlattı. Karabacak, “ Beykoz’a daha güzel şeyler yapmak hedefimiz” dedi.

Savaş Şentürk: Beykoz’u mekân edindik

Artvinliler Dernek Başkanı Savaş Şentürk, düşüncelerini şu sözler ile ifade etti: “ Buraya dışarıdan gelmiş ve Beykoz’u mekân edinmişiz. Beykoz’u mekân edindiğimiz zaman da buranın nasıl gelişeceğine hep beraber oturup kara vermek durumundayız.”

Ziya İnik: Katkı sağlamaya devam edeceğiz

Beykozlu Erzurumlular Dernek Başkanı Ziya İnik ise, Dernek olarak Beykoz’a katkı sağladıklarını ve sağlamaya devam edeceklerini belirtti.

Zeki Avşar: Siyasi partilere mesafeli olmanın bilincindeyiz

Kars- Ardahan – Iğdır Derneği Başkanı Zeki Avşar, yaptığı konuşmada, yapılması planlanan yerel seçimlere değinerek, sivil toplum örgütleri olarak siyasi partilere eşit ve belli bir mesafede durmanın önemine işaret etti. Avşar, “ Sivil toplum örgütleri ve misyon üstlenmiş kanaat önderleri olarak, siyasi partilerin - siyasetten öte- Beykoz’a ne tür kazanımları olacağı” şeklinde değerlendirmede bulunmaları gerektiğini belirtti.

Zeki Avşar, sözlerine “ STK olarak hiçbir siyasi gücün arkasında olmayacağımızın ve gerçekten dernekçiliğe yakışacak (şekilde) ve mesafeli olduğumuzu ortaya koyacağımızın bilincindeyiz” şeklinde son verdi.

Süleyman Çalık: Beykoz, Kastamonu’ya bağlıydı!

KAS-DER Beykoz Şubesi Başkanı Süleyman Çalık ise, konuşmasına kafede bulunanlara “ Hoşgeldiniz!” şeklinde hitap ederek başladı. KAS-DER Başkanı Çalık, bunun sebebini ise, esprili bir dil ile “ Sancakbeyliği zamanında Beykoz’un Kastamonu’nuya bağlı olduğu” hatırlatmasında bulunarak, açıkladı.

Çalık, sözlerinin devamında, salonda bulunan dernek başkanlarına, “ Beykoz’un vefakâr yöneticileri” şeklinde seslenerek, “ Çünkü bizler, vakitlerini, nakitlerini ayırarak bu işleri yapıyoruz. Birleri gibi bağışlar ile ve beklentiler içerisinde yapmıyoruz. Sadece vaktimizi ve nakdimizi ayırarak hizmetler vermek için mücadele veriyoruz” dedi.

Kadir Kalabak: 90 senedir Beykozlu’yuz

Beykozlu dernek başkanlarının ardından söz alan Boğaziçi Kafe sahibi Kadir Kalabak ise, misafirlerini selamlayarak,  sivil toplum kuruluşlarına çok önem verdiğini belirtti. Kalabak,  STK’ların halkın kanaat önderleri olduklarına inandığını ifade etti.

Beykoz STK’ları ile tanışmak adına söz konusu kahvaltıyı tertip ettiklerini kaydeden Kadir Kalabak,  aile köklerinin 90 senedir Beykoz’da olduğu bilgisini de verdi.

Boğaziçi Kafe’yi, “ Burasının tapusu her ne kadar bizim de olsa burası Beykoz’un malı” şeklinde düşünerek açtıklarını kaydeden Kalabak, davetlerine icabet etmek suretiyle kendilerini ifade etme şansını vermelerinden ötürü de İl ve Bölge Dernekler Birliği’ne teşekkürlerini sundu.

Boğaz’a nazır hatıra fotoğrafı

Kahvaltı programı, kafenin çatısında çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...