Reklam
Reklam
Çelikbilek: 'Çöp konteynırlarını zemine indireceğiz'

Çelikbilek: 'Çöp konteynırlarını zemine indireceğiz'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Giresunlular Derneği Lokali'nde Çamlıbahçeli hanımlar ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Beykoz Giresunlular Derneği Lokali'nde Çamlıbahçeli hanımlar için sabah kahvaltılarının 17.si, tertip edildi. Başkan Çelikbilek burada yaptığı konuşmada daha temiz bir çevre için “Çöp konteynırlarını görünen yüzeyden kaldırıp zemine indireceğiz” dedi.

Çamlıbahçeli hanımların belediye hizmetleriyle ilgili talep ve düşüncelerini paylaştığı kahvaltıya Başkan Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek’in yanı sıra başkan yardımcısı Nevin Çalışkan, Kültür Müdürü Adem Çalışkan, başkan danışmanları ve Çamlıbahçe Muhtarı Necmettin Kahveci katıldı.

Beykoz’da temizlik hizmetleri konusunda güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Çelikbilek, zeminin üzerindeki çöp konteynırlarının hoş gözükmediğini onları insanlığa yakışır halde yer altına indireceklerini, belediye ne kadar çalışırsa çalışsın; şehir temizliğinin insana bağlı olduğunu hatırlattı.

Çelikbilek, “Her sokağımıza haftada üç kez giriyoruz. Eskiden bu sayı haftada birdi. Sizlerden de çevre temizliği konusunda yapılan çalışmalara sahip çıkmanızı, istiyoruz” diye konuştu.

Çamlıbahçe’nin güzel bir mevki olduğunu da vurgulayan Çelikbilek, Ortaçeşme Meydan düzenleme projesiyle bu güzelliğe katkıda bulunduklarını söyledi.

İş Bulma Birimi İşe Yerleştiriyor

Başkan Çelikbilek; kendileri ve yakınları için iş talebinde bulunan hanımlara ise cevap olarak; “Beykoz’da iş potansiyeli bellidir. Bize başvuran gençlerimizi Kariyer Merkezimiz aracılığıyla işe yerleştiriyoruz. Beykoz’da yatırımlar artınca iş olanakları da artacak. Önümüzdeki yıllar bu konu da daha da aydınlık olacak. Gençlerimiz boş durmasınlar. Okul harici kurslar ile bu konularda kendilerini geliştirsinler. Sertifikalarını da alsınlar. Donanımlı olsunlar. İlgili yerlere başvursunlar. Uzak demesinler. Zamanla bir yerlere yerleşeceklerine inanıyorum diye sözlerini tamamladı.

Programın sonunda Başkan Çelikbilek hanımların sorularını cevaplandırdı.

YORUMLAR...