Reklam
Reklam
Gezici Sağlık Otobüsü yeniden hizmette

Gezici Sağlık Otobüsü yeniden hizmette

Bugüne kadar Beykoz’da 15 bin 500 ilçe sakinine koruyucu sağlık hizmeti götüren Gezici Sağlık Otobüsü üç aylık bakımın ardından yeniden hizmete başladı. 

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, Beykoz Belediyesi’nin modern cihazlarla donattığı Gezici Sağlık Otobüsü, mahalle ve köyleri belirli aralıklarla ziyaret ederek ücretsiz sağlık taraması hizmeti veriyor. 

İlçe sakinlerine daha iyi hizmet vermek üzere cihazları ve genel aksamı bakımdan geçen sağlık aracı 28 Kasım Çarşamba gününden itibaren Görele Köyü ile yeniden hizmet vermeye başladı.

7 Temel Tetkik Yapılıyor 

2 uzman sağlık personelinin görev yaptığı araçta kemik yoğunluğu ölçümü, göz bozukluğu ve tansiyonu ölçümü, işitme testi, kan şekeri, kolesterol ve trigliserid ölçümü olmak üzere 7 temel tetkik yapılıyor.

Gezici araçta yapılan tahliller birkaç dakika içinde vatandaşlara teslim ediliyor. Değerleri yüksek ya da düşük çıkan vatandaşlar tedavilerine başlanmak üzere sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.

Hedef Erken Teşhis  

Beykoz Belediye Başkanı Yüce Çelikbilek, toplumda hastalanmadan doktora gitme alışkanlığını yaygınlaştırmak istediklerini, yeni aile sağlığı merkezlerinin yapımına destek vermenin yanı sıra koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında gezici sağlık otobüsünü tasarladıklarını söyledi.  

Koruyucu sağlık hizmetlerini yaygınlaştırmak, hastalıkların erken teşhis ve tedavisini sağlamak, kolay ve erişilebilir sağlık hizmetleri sunmak üzere başlatılan uygulamayla yaygın görülen hastalıklar konusunda toplumun bilinçlenmesi de hedefleniyor.  

Gezici Sağlık Otobüsü, 3-7 Aralık tarihleri arasında Alibahadır Köyü, 10-14 tarihleri arasında  ise Anadolufeneri Köyü’nde hizmet verecek.  

YORUMLAR...