Reklam
Reklam
Hafif zihinsel engelli öğrencilere aşcılık eğitimi

Hafif zihinsel engelli öğrencilere aşcılık eğitimi

ByOtell, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü'nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencilere eğitim verdi.

ByGroup bünyesindeki ByOtell, hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projesi ile Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü'nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencileri ağırladı. Proje kapsamında öğrenciler, otelin aşçılarından pasta ve kurabiye yapım ile restoran servisi konularında eğitim aldılar.

ByGroup'un turizm alanındaki amiral gemisi ByOtell, bir sosyal sorumluluk projesine imza atarak Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü'nde okuyan hafif zihinsel engelli öğrencilere, profesyonel aşçılar eşliğinde pasta ve kurabiye yapım ile restoran servisi konularında eğitim verdi.

ByOtell'in aşçıları üretimden sunuma işin inceliklerini aktardı

Gebze Yüksek Eğitim Teknolojileri Enstitüsü İşletme Bölümü'nün işbirliğiyle gerçekleşen proje kapsamında Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Yiyecek İçecek Hizmetleri ve Servis Elemanlığı Bölümü öğrencileri, ByOtell'in Türk ve dünya mutfaklarından lezzetler sunan mutfağında keyifli bir ortamda öncelikle kullanılan ürünleri ve menüleri tanıma fırsatı buldular. Ardından pasta ve kurabiyelerin üretim aşamasına tanık olan öğrenciler, tüm bu lezzetleri bire bir uygulama fırsatı yakaladılar. Ardından profesyonel aşçılardan pişirme tekniklerini öğrenen öğrenciler, son olarak sunum ve servisin inceliklerini dinlediler.

Hafif düzeyde zihinsel engelliler meslek ediniyor

Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, ilköğretimlerini tamamlayan, genel ve mesleki ortaöğretim programlarına devam edemeyecek durumda olan ve 23 yaşından gün almamış özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin temel yaşam becerilerini geliştirmek, topluma uyumlarını sağlamak, iş ve mesleğe yönelik bilgi ve beceriler kazandırmak amacıyla eğitim öğretim veriyor. Hafif düzeyde zihinsel yetersiz olan bireylere iş ve meslek edindirmeyi hedefleyen okul, akademik bilgi kazandıracak derslerin yanında ağırlıklı olarak atölye çalışmaları ile eğitim öğretime devam ediyor. Okul, hali hazırda 16 öğretmeniyle Yiyecek İçecek Hizmetleri Atölyesi, Baskı Atölyesi, Sera Atölyesi, Seramik Atölyesi ve El Sanatları Atölyesi'nde okuyan 77 öğrencisine eğitim veriyor.

YORUMLAR...