Reklam
Reklam
Başkan Çelikbilek sıla-i rahim yaptı

Başkan Çelikbilek sıla-i rahim yaptı

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, doğduğu köye yaptırdığı Kur'an Kursu ile Taziye Evi'nin açılışını yaptı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, doğduğu köy olan Kars’ın Selim ilçesine bağlı Gelinalan Köyü'nde yaptırdığı Kur'an Kursu ile Taziye Evi'nin açılışını yaptı.

Selim'in Gelinalan Köyü'nde yaptırdığı Kuran Kursu ve Taziye Evi'nin açılışına katılmak üzere Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş ve beraberindeki misafirler ile birlikte Gelinalan Köyü'ne giden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i köy girişinde traktörleriyle gelen ve davul zurna eşliğinde halaylar çeken köylüler karşıladı.

Buradan traktörlerin oluşturduğu konvoy eşliğinde Gelinalan Köyü'ne gelen Başkan Çelikbilek ve beraberindekileri köylüler coşkuyla alkışlar eşliğinde karşılayarak bağrına bastı.

Gelinalan Köyü'nde düzenlenen Kur'an Kursu ve Taziye Evi'nin açılışı töreni Kur'an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Kars İl Müftü Yardımcısı Veli Südütemiz yaptı. Daha sonra konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Gelinalan Köyü'nde bir eserleri olduğunu, eserin kendilerinin değil, yapanlara ait olduğunu ve kendilerinin buna katkıda bulunduğunu söyledi.

Başkan Çelikbilek; "Burada bir esrimiz oldu. Eser yani bizim değil. Yapanlara ait bunda katkımız var. Bu eserlerin yapılması önemli değerli İl Müftü vekilim anlattı. Bu mekanları anlatmaya bizim gücümüz takatimiz dünya durdukça anlatsak yetmez. Bura övülmüş yerler. Buralarda yapılan teçhizatın bizim temel değerimiz olduğunu ve inşallah bizim ahrette de bize yolculuk edecekler olanlar olduğunu biliyoruz" dedi.

Çelikbilek; "Çünkü komşuluk hukukunu bize burası anlatıyor. Sılairahim nedir bize bu kitap öğretiyor. Ve bu kursalar öğretiyor. Yardımlaşmayı, dayanışmayı, büyüğe saygıyı, küçüğe muhabbeti, anne-baba haklarını komşu ilişkilerini bize bu kitap ve bu kitabın olduğu binalarda öğrenerek geliyoruz. Dolayısıyla bütün bunları öğrenmenin yeri buralar. Buralar ne kadar çoğalırsa komşuluk ilişkileri, o kadar artacak. Köyümüzde huzur o kadar çoğalacak. Aralarındaki sevgi o kadar artacak. Çünkü hiçbir zaman düşmanlığın kimseye bir şey kazandırdığı baki değil. Tam tersi dostluk kazandırıyor. Tam tersi sevgi kazandırıyor. Tam tersi insanlık kazandırıyor. Onun için buralar bunları öğretenlerdir. Sevgiyi de buralardan öğreniyoruz. Muhabbeti de, komşuluğu da, arkadaşlığı da, dostluğu da, yarenliği de, bu yerlerden öğrenme şansına sahibiz. İnşallah Gelinalan Köyü'müz bundan mutlu olur. Mesut olurlar, bahtiyar olurlar" diye konuştu.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Beykoz Belediye Başkanı sizleri ve köyünü unutmadığını, insanlık için önemli bir tesisin yapılmasına ve açılmasına vesile olduğunu ve sizlerin adına kendisine çok teşekkür ettiğini belirtti. Yapılan konuşmaların ardından Kur'an Kursu ve Taziye evinin açılışına geçildi. Duaların okunmasıyla birlikte kursun açılış kurdelesi kesildi. Açılış Kurdelesini Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, Selim Kaymakamı Erdinç Dolu, Selim Belediye Başkanı Muhittin Yücel ve Kars İl Müftü Yardımcısı Veli Südütemiz birlikte yaptı. Açılışın ardından Kur'an Kursu ve Taziye Evi gezildi.

Öğle yemeğinin ardından Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek beraberindeki heyet ile birlikte akrabalarını ziyaret etti. Çelikbilek daha sonra beraberindekiler ile köylülerin sevgi gösterisiyle Gelinalan köyünden ayrıldı.

YORUMLAR...