Reklam
Reklam
Beykozlu Giresunlular, yerel basını ağırladı

Beykozlu Giresunlular, yerel basını ağırladı

Beykozlu Giresunlular Derneği, yerel basın mensuplarını akşam yemeğinde biraya getirerek, Karadeniz lezzetlerinden oluşan ikramlarda bulundu

Hasan Karakaya başkanlığındaki Beykozlu Giresunlular Derneği, yerel basın mensuplarını derneğin Kavacık’ta bulunan lokalinde gerçekleşen ve Karadeniz lezzetlerinden oluşan cömert mönülü bir akşam yemeğinde bir araya getirdi.

Hasan Karakaya: Yağmur, çamur, kar demeyen basın mensupları!

Karalahana çorbası, mısır ekmeği, turşu kavurması ve hamsinin türlü şekillerde pişmiş olarak misafirlere ikram edildiği ve yerel basın ile sohbet niteliği taşıyan akşamda, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya ile program öncesinde özel bir röportaj gerçekleştirdik.

Hasan Karakaya, Beykoz Güncel Haber’e, düzenledikleri davet ile ilgili olarak şu özel açıklamada bulundu: “ Bu etkinliği düzenlemekteki amacımız, yağmur, çamur, kar demeden sürekli bizleri takip eden ve Beykoz’un gözü kulağı olmaya çalışan basın mensuplarımız ile daha samimi bir ortam içerisinde bir akşam yemeği yemek istememiz. Yöremize has hamsimiz, karalahanamız, turşumuz ve mısır ekmeğimizden oluşan bu damak tadımızı onlar da tatsınlar istedik. Özel bir sebebimiz yok; tamamen kaynaşmak amaçlı bir etkinlik bu. Zaman zaman biliyorsunuz, konuştuğunuz bir söz yanlış anlaşılabiliyor. O mânâda da yanlış anlaşılmalar olmasın noktasında, bizleri biraz daha iyi, daha yakından tanısınlar, özümüzü sözümüzü bilsinler, Giresunlular Derneği’nin misyonunu, vizyonunu biraz daha yakından tanısınlar, Yönetim Kurulu’ndaki arkadaşlarımızı da daha iyi tanısınlar anlamında birlikte bir yemek yiyelim istedik.”

Dernek, öğrenciler için bir etüd merkezi olacak

Söz konusu etkinliği uzun zamandan beri düzenlemek istediklerini ancak oldukça yoğun faaliyet takvimleri dolayısıyla bugüne değin gerçekleştiremediklerini kaydeden Hasan Karakaya, “ Beykoz’da tüm meslek grubu hemşerilerimize de ulaşmayı hedefliyoruz. Bu anlamda geçtiğimiz hafta öğretmenlerimiz için bir kahvaltı programımız oldu” dedi.

İmkânları elverdiği ölçüde söz konusu etkinliklere gruplar halinde devam edeceklerini kaydeden Dernek Başkanı, “ Beykoz’un her insanıyla bir şekilde kucaklaşmak istediklerini” ifade etti. Karakaya, etkinliklerinden ve yöresel kültürlerinden Beykozluları haberdar etmek amacında olduklarını belirtti.

Hasan Karakaya, kahvaltılarına iştirak eden okul öğretmenlerinin, derneklerinin bugüne değin gerçekleştirmiş olduğu etkinliklerden oldukça etkilendiğini kaydettiği konuşmasında, ayrıca “ yakın bir zaman içinde derneklerinde bir etüd merkezi oluşturacakları ve burada öğretmenler ile desteğe ihtiyacı olan okul öğrencilerini buluşturacakları” bilgisini de verdi.

Biz asla mikro milliyetçilik yapmıyoruz

Sözlerinin devamında, “ Biz asla mikro milliyetçilik yapmıyoruz” diyen Dernek Başkanı Hasan Karakaya, “ortak hedeflerinin Beykoz ve Beykoz insanına hizmet olduğunu” ifade etti ve  “ bu mânâda Beykoz’a hizmet eden herkesin hemşerileri olduğuna” vurgu yaptı.

Kimseyi dayatma lüksümüz yok

Karakaya, bir sorumuz üzerine ise, şu açıklamada bulundu: “ Giresunlular olarak gönlümüzden yerel yönetimde en iyi noktalarda olmak geçiyor. Bu, Giresunlu’nun da geçer, Kastamonulu’nun da geçer; herkesin geçer! Geçmesi de gayet doğaldır. Ancak biz burada siyaset yapmıyoruz. Biz burada dernekçilik yapıyoruz. Biz öncelikle işimizi yapmayı hedefliyoruz. Siyaset noktasında da siyaset yapan hemşerilerimize ilgili siyasi partilerde tabii ki itici güç olmak istiyoruz; onları da destekleyeceğimizi de deklere ediyoruz ama ille şu olacak, bu olacak noktasında kimseyi dayatma gibi bir lüksümüzün olması, zaten siyasi etik açısından da çok doğru olmaz diye düşünüyorum.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...