Reklam
Reklam
Çelikbilek: 'İşsizliğe kademeli çözüm bulunacak'

Çelikbilek: 'İşsizliğe kademeli çözüm bulunacak'

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  üniversite ve turizm yatırımlarıyla işsizliğe kademeli olarak çözüm bulunacağını söyledi. 

Beykozlu hanımlara yönelik düzenlenen sabah kahvaltısı programlarının bu seferki adresi Yalıköy Mahallesi’ydi. 20.si tertip edilen kahvaltıda hanımları ağırlayan Başkan Çelikbilek,  üniversite ve turizm yatırımlarıyla işsizliğe kademeli olarak çözüm bulunacağını söyledi. 

Yalıköylü hanımların belediye hizmetleriyle ilgili talep ve düşüncelerini paylaştığı kahvaltıya  Başkan Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek’in yanı sıra başkan yardımcısı Nevin Çalışkan Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve başkan danışmanları katıldı.  

Beykoz’da temizlik hizmetleri konusunda güzel çalışmalar yaptıklarını belirten Çelikbilek, “Bu ülkenin insanları 1. sınıf insanlardır ve tüm haklara sahiptir. Siz hanımlarla okul aile birlikleri, dernekler ve STK’larla bir arada olmaya, elimizden geldiğince eksiklerinizi yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu tür toplantılarda da sizinle istişare edebiliyoruz. Biz 250 bin nüfusu olan bir aileyiz ben sizi dinlemek istiyorum” diyerek hanımlara gelen soru ve cevapları değerlendirdi.

Beykoz bir üniversite şehri olacak

Üniversite ve turizm yatırımlarıyla işsizliğe kademeli olarak çözüm bulunacağını ifade eden Çelikbilek: “Yeni üniversite alanları açma çalışmalarımız var. Kapanan fabrikaların yerleri, hizmet sektörü haline gelecek. Yeni istihdam alanları açılacak. Medipol Hastanesi, Türk-Alman Üniversitesi ve daha pek çok iş alanı giderek hizmet sektörünü geliştirecek. İşsizliğe kademeli olarak çözüm bulunmuş olacak” dedi.

Çöp bidonunu uygulaması yapan ilk belediye

Çevre ve temizlik hizmetleri konusunda bilgiler veren Çelikbilek: “İleride yapacağımız uygulamalar için bize yöne verebilir; çöpünüzün ayrıştırılmasını isteyebiliriz. Çöplerinizin zamanında çıkarılması ve dağıttığımız bidonların kullanımı konusunda hassasiyet bekliyoruz. İstanbul’da çöp bidonunu dağıtma uygulaması yapan ilk belediye biziz. Haftada en az 3 gün çöp alıyoruz. Çöplerinizi poşet yerine bidona koyarsanız; daha duyarlı olur; kendinize ve çevrenize iyilik yapmış olursunuz”  diye konuştu. 

Çelikbilek: “Çocuklarımıza hayvan sevgisi verelim” 

Çelikbilek sözlerinin devamında şunları söyledi: “İnanın bizler sokak hayvanlarıyla ilgili hakları biliyor ve koruyoruz. Yasal olarak elimizden geleni yapıyoruz. Çocuklarınıza hayvan sevgisi ve eğitimini verin. Ama tabiki  aşısız, küpesiz, başıboş, tehlikeli gördüğünüz hayvanı hemen bize bildirin. Aşılarını yapalım, küpelerini takalım.  Emin olun onlar çok masum ve biz bu hayvanlarla bir arada yaşamayı öğrenmeliyiz”  

Gezici Sağlık Otobüsü 15 bin kişiye hizmet verdi

İlçe sakinlerine yönelik sağlık hizmetlerini de aktaran Çelikbilek; “Göz, şeker, kemik ölçümü, kolesterol gibi sağlık konusunda birçok ölçüm yaptırıyoruz. Bu ölçümler; güvenilirdir. Biz şu ana dek sağlık arabamızda 15 bin insanımıza hizmet verdik. Aracımızı mahalleler arası dolaştırıyoruz, diğer ilçelerde bunu göremezsiniz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR...