Reklam
Reklam
Berlin'den Beykoz'a yardım eli uzandı

Berlin'den Beykoz'a yardım eli uzandı

Berlin Türkleri, Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) yararına tavla turnuvası düzenlendi.

Berlin'den Beykoz'a yardım eli uzandı. Türk Alman İşadamları Birliği (TDU) Başkanı Remzi Kaplan'ın işadamı oğlu Birol Kaplan, örnek bir girişimde bulunarak gelirini Beykoz Eğitime Destek Derneği'ne (BEDES) vermek üzere tavla turnuvası düzenledi.

Kentin doğu yakasındaki Anu Bar'da düzenlenen turnuvada şampiyon belli olurken, kimsesiz, yardıma muhtaç ve fakir çocukların okutulması için 5 bin Euro toplandı.

Üniversite öğrencisi Gökhan Sarpkaya şampiyon olup birincilik kupasını alırken, işadamı Hüssam Berkkanoğlu ikinci ve Aysun Aksakal ise turnuvanın en centilmeni seçilerek 3. kupasını aldı.

Türkiye'deki kimsesiz, yardıma muhtaç ve fakir çocukların eğitimini desteklemek amacıyla başkentin eski Doğu Berlin sınırları içindeki Banu Bar'da düzenlenen Tavla Turnuvası, başkentin önde gelen isimlerini bir araya getirdi.

Tavlanın başına geçip ter döken kadınlı-erkekli Berlinli Türkler, eğitime yardım eli uzatmak için âdete birbirleriyle yarışırken, kaynaşmanın en güzel örneğini sergilediler.

Yarışmacıların kimle karşılaşacakları kura ile belirlenirken, eleme usulü yapılan turnuva zevki ve heyecanlı geçti.

Kıran kırana geçen turnuvada yarışmacılar birbirleriyle kıyasıya mücadele ederken, yaptıkları esprilerle de ortalığı kırıp geçirdiler.

Birol Kaplan turnuvadan ve Ferhat Göçer konserinden toplanan paraları İstanbul'a giderek Beykoz Derneği Başkanı Gülay Demirel'e teslim edecek.

Tavla Turnuvası'na 32 kişinin katıldığını belirten Birol Kaplan, katılım ücretleri ve şampiyonaya destek verip bağış yapanlardan 5 bin Euro toplandığını belirtip, ''Daha önce Berlin'de düzenlediğimiz Ferhan Göçer konserinden ve tavla turnuvasından elde ettiğimiz parayı İstanbul Beykoz'daki BEDES'e vereceğiz. Eğitime destek amaçlı bu turnuvaya gösterilen ilgi ve destek bizleri çok mutlu etti. Bunun için maddi veya manevi desteklerini esirgemeyen tüm dostlarımıza ve katılımcı arkadaşlara teşekkür ediyorum'' dedi.

Kaynak: ha-ber.com

YORUMLAR...