Reklam
Reklam
Başkan Çelikbilek Paşabahçeli hanımları dinledi

Başkan Çelikbilek Paşabahçeli hanımları dinledi

Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor kahvaltı programı kapsamında Paşabahçeli hanımlar ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek biraraya geldi.

Mahalleler Buluşuyor; Başkanımız Konuşuyor kahvaltı programı kapsamında Paşabahçeli hanımlar ve Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek biraraya geldi. Programda Başkan Çelikbilek, hanımların sorularını cevapladı

AK Parti İlçe Kadın Kolları’nın katkılarıyla düzenlenen kahvaltılı programa çocuklarıyla ve komşularıyla katılan Paşabahçeli hanımlar kendi mahallerine dair önerileri ve isteklerini Başkan Çelikbilek’e iletti.

Konuklara kahvaltı ve çay ikram edilen toplantıya Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in yanı sıra Başkan yardımcıları Nevin Çalışkan, M. Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki, danışmanlar, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ve mahalle sakini hanımlar katıldı.

Kahvaltılı toplantıda hanımları ağırlayan Başkan Yücel Çelikbilek, “Paşabahçe, ilçemizin eski semtlerinden biri. Aynı zamanda meşhur Beykoz şişe camlarının satış yeri ve ihraç edildiği mağazası ile adını dünyaya duyurmuş olan bir semtimiz. Bizler belediye olarak bu semtimizde de hizmet kalitesini artırmaya yönelik adımlar attık. Alt yapı çalışmalarıyla sokak sokak Paşabahçe’yi yeniledik. Meydan ve iskeleyle çok güzel, estetik bir alan çıktı ortaya. Bunların yanında sosyal yardımlarımızı olabildiğince genişletmeye çalışıyoruz. Amacımız burada hizmet üretmek ve bunun sonucunda yaptığımız icraatlarla size dönmektir. İnsanlarımız temiz bir çevrede yaşar, bakımlı yollarda yürür, çocuklarımıza iyi bir eğitim verirsek bizler de mutlu oluruz.”dedi.

Sağlıkta ve Eğitimde Büyük Atılım

Başkan Yücel Çelikbilek, sağlık alanında yaptığı çalışmalardan bahsederek “İlçemizin bir çok mahallesinde Aile Sağlığı Merkezleri açtık. Sağlık Otobüsü ilçemizi dolaşarak sizlerin ayağına geliyor. 8 çeşit hastalıkla ilgili ölçüm yapıyoruz. İleride çıkacak bir hastalığınızın ön tespiti açısından sağlık aracımızdan güvenle yararlanabilirsiniz. Hizmeti ayağınıza getiriyoruz. İstanbul’da “Aile Hekimliği” uygulamasını en iyi yapan belediye biziz. Belediye olarak, Aile Sağlığı Merkezleri’nin yerlerini, yetkili kişilerle işbirliği yaparak sizler için hazırladık. Hastalarımız ve hasta yakınlarımıza oturup dinlenebilsinler diye Paşabahçe Hastanesi’nin parkını düzenledik.”dedi. Eğitim alanında, şu anda yenileme çalışmaları yapılan Paşabahçe Ferit İnal lisesine desteğimizi veriyoruz. Çocuklarımızın geleceği için çok büyük gayretler sarf ederek yaptırdığımız Celal Aras Lisesi’ni de 2013 – 2014 eğitim öğretim yılına yetiştireceğiz. 30 bin öğrencimizi Panorama Tarih Müzesi gibi onlara kaynaklık edecek gezilere yolladık. Aynı zamanda Çanakkale ve Sarıkamış’a da her yıl geziler düzenliyor, şehitlerimizi anıyoruz. Biz bu topraklarda yaşıyorsak, onlara çok şey borçluyuz” diye konuştu.

Başkan Çelikbilek, Paşabahçe Hastane önünden sonra taksi durağı önüne de 3 çöp konteynırı koyduklarını söyleyerek vatandaşların çöplerini zamanında çıkarma konusunda duyarlı olmalarını istedi.

Programın sonunda Başkan Çelikbilek hanımların sorularını cevaplandırdı.

YORUMLAR...