Reklam
Reklam
CHP'den gazetemize nezaket ziyareti

CHP'den gazetemize nezaket ziyareti

CHP Beykoz İlçe Örgütü, gazetemize bir nezaket ziyareti gerçekleştirdi

Uygulamaya koydukları altı aylık çalışma programı çerçevesinde Beykoz’daki tüm sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve yerel gazetelere giderek, “sıkılmadık el bırakmayacaklarını” kaydeden CHP Beykoz İlçe Örgütü, bu kapsamda gazetemize de bir ziyaret gerçekleştirdi.

Kavacık’ta bulunan ofisimizde gerçekleşen ziyarete, CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ile Yönetim Kurulu üyeleri Yasemin Özdemir, Selami Özçelik, Esengül Yılmaz, Ayşe Çalık, Ayhan Ermiş, Serkan Cengiz ve Meclis üyeleri Nusret Yılmaz ile Hüseyin Okumuş iştirak ettiler.

CHP heyeti, Beykoz Güncel Haber Gazetesi İmtiyaz sahibimiz Fatih Yılmaz, Genel Yayın Yönetmenimiz Erdoğan Coşkun Çap ve muhabir & editörümüz Arzu Başlantı tarafından karşılandı.

Hızır Yılmaz: Bu çizgiyi tutturmak, hakikaten başarı

Konuşmasında sözlerine, yerel basını çok önemsediklerini ifade ederek başlayan Hızır Yılmaz, uygulamaya koydukları ve şu an itibariyle birinci ayını doldurmuş bulunan altı aylık çalışma programı kapsamında, Beykoz’daki tüm muhtarlar, STK’lar ve gazetelere ziyaretler gerçekleştirdiklerini belirtti. Bu suretle, hem partilerini anlattıkları, hem de kendilerinin görüş, öneri ve eleştirilerini alarak, sorunlarını dinlediklerini ifade eden CHP İlçe Başkanı, ziyaret taleplerini kabul etmemiz dolayısıyla gazetemize teşekkürlerini ifade etti.

Hızır Yılmaz, Beykoz Güncel Haber’e tarafsız gazeteciliği dolayısıyla teşekkür ederek, “ Bu çizgiyi tutturmak hakikaten başarı” açıklamasını yaptı.

Gecede bin üye yapılmadığı eleştirilerine cevap

Sözlerinin devamında, CHP Beykoz İlçe Örgütü olarak, 7 Aralık 2012’de Çavuşbaşı Kasrı’nda düzenlenen geleneksel davette “ en yaşlı üye” olarak takdim ederek, rozetini taktıkları 91 yaşındaki Mehmet Çelebi’ye atıfta bulunan Hızır Yılmaz, Çelebi’nin komşusu olduğunu iddia eden bir kişi tarafından, “ kendisinin Alzheimer hastası olduğu ve hastalanmadan önce muhafazakâr partilere oy verdiği, hastalığı sonrasında ise kandırılarak, ne yaptığının farkında olmadan CHP’ye üye yapıldığı” şeklindeki bir haber yorumunu hatırlattı.

Yaptığı açıklamada, söz konusu yoruma, Mehmet Çelebi’nin oğlu Abdullah Çelebi tarafından yanıt verildiğini kaydeden CHP İlçe Örgütü Başkanı, oğul Çelebi’nin yazmış olduğu mektubun bir örneğini de Beykoz Güncel Haber ile paylaştı.

Hızır Yılmaz, mektubu okudu

Hızır Yılmaz, söz konusu mektupta, oğul Abdullah Çelebi’nin, “ eleştiriyi yapan kişi isminde bir komşuları bulunmadığı, bu konuyla ilgili olarak evlerine gelen veya giden hiç kimsenin olmadığı, babasının Alzheimer hastalığının başlangıç safhasında bulunduğu ve Mehmet Çelebi’nin geçmişte de Bülent Ecevit’e oy vermiş bir insan olduğu” bilgisinin verildiğini ve “91 yaşındaki Çelebi’nin, ‘  artık çağın siyasetinden anlamıyorum; oğullarım ve damatlarım nerdeyse benim yerim de orasıdır’ diyerek, partiye üye olduğunu belirttiğini aktardı.

Bundan sonraki İlçe yemekleri Beykoz Çayırı’nda!

CHP Beykoz İlçe Örgütü’nün geleneksel yemeğinde birçok kişiyi geri çevirmek durumunda kaldıklarını da kaydeden İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “ O gün hava sert ve trafik de kapalı olmasaydı, gelenlerin sayısı sanıyorum 4 bini de geçecekti. Çok kişiyi yollardan biz döndürdük. Bundan sonra İlçe yemeklerini yazın Beykoz Çayırı’nda yapacağız!” dedi.

Beykoz yerel basının şahitliğine sunacağız

“ Bizimkisi bir yemek değildi; bir üye katılım şöleniydi. Ben bu çağrıyı yaptığım zaman kimin gelip üye olacağını bilemem, bu mümkün değil” açıklamasını yapan CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı, gecede partilerine üye yapılan kişi sayısı ile ilgili olarak farklı yorumlar dile getirildiğini de hatırlatarak,  “ muhtemelen Beykoz yerel basını ile bir kahvaltı yaparak, kendilerine üye fişlerini de inceletmek suretiyle, kaç üye yaptıklarını basının şahitliğine sunacakları” açıklamasında bulundu.

Bin kişi yeni üye geldi

Yılmaz, yemek öncesinde üyelik formlarına “ bilfiil 850 tane üye ismi yazıldığı” bilgisini vererek,  bunun dışında Yenimahalle, Ortaçeşme, Tokayköy, Örnekköy ve İncirköy’den olmak üzere, 200 kişinin ise - öncesinde bir form doldurulmaksızın- o gece üye yapılmak üzere otobüsler ile Çavuşbaşı Kasrı’na getirildiğini belirtti. CHP İlçe Başkanı, “ Oraya bin kişi yeni üye geldi. Bu bir gerçektir. Birileri inanır, inanmaz; kimseye bir şey ispatlamak zorunda değiliz. İnanmasınlar, yatsınlar. Atı alan Üsküdar’ı zaten geçti” dedi.

Fatih Yılmaz: Yorum haberciliği yapmıyoruz

Gazetemiz İmtiyaz sahibi Fatih Yılmaz ise, Beykoz Güncel Haber’in “yorum haberciliği” yapmadığını kaydettiği konuşmasında, “ biz, olanı yansıtıyoruz” açıklamasında bulundu.  

Erdoğan Coşkun Çap: İlkeli duruş her zaman iyidir

Fatih Yılmaz’ın ardından söz alan Beykoz Güncel Haber Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Coşkun Çap da yaptığı konuşmada,  parti fanatikliği yapmanın doğru bir olgu olmadığını kaydederek, önemli olanın “ insanî değerler” olduğunu belirtti. Gazete olarak bir “fikir atölyesi” kurma çalışmaları içerisinde olduklarını da açıklayan Çap, şunları söyledi: “ Biz, habercilik yapmak istiyoruz. Ben şahsen şuna inanıyorum: Siyaset baht işidir; ilim ise ceht işi. Siyaset adına alınan tutumlar bir müddet devam eder, kişiler de bu davranışlardan istikbal elde ederler ancak sonu hüsran olur. Dolayısıyla, ilkeli duruş her zaman iyidir.”

Boğaziçi Fikir Platformu’ nu oluşturduk

İddiamız şudur: Biz hem bireysel, hem de toplumsal gelişimimizi sağlamak gibi bir iddia taşıyoruz. Yani yazarak, okuyarak bireysel ve toplumsal gelişimimize katkı sunabilmenin derdindeyiz. Bu amaçla ‘ Boğaziçi Fikir Platformu’ adı altında bir fikir atölyesi oluşturduk.  Bu atölyede mikro düzeyde bir ekip ile çalışacağız ancak bu çalışmaları kamuoyuna tebliğ noktasında yani kamuoyuyla paylaşırken, ihtisas sahibi olan insanlar vasıtasıyla paylaşmayı düşünüyoruz.”

Beykoz, beyin göçü veriyor

Sözlerinin devamında, “ Beykoz’un beyin göçü verdiğini ve bundan dolayı da ilçedeki siyasi yapının da belli kalıplar içerisinde döndüğünü, tabana yayılmadığını” kaydeden Çap, “hem varoşun sıkıntısını bilmek lâzım, hem de yukarıdakinin beklentisine cevap vermek lâzım” dedi.

Fabrikaların kapanması öncesinde Beykoz

CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ise, fabrikaların kapanması öncesinde Beykoz’un fikir üretimi anlamında, felsefi olarak oldukça talep gören ve siyaset yapmak için rağbet edilen bir ilçe olduğu hatırlatmasında bulundu.

Hedef, Beykoz’da yüzde 65

Hızır Yılmaz, kendisine CHP’nin Beykoz’daki oy hedefinin sorulması üzerine ise, “ Yüzde 65” cevabını vererek, “ bu konuda iddialıyız” dedi.

Nusret Yılmaz: Tarafsız ve ilkeli bir strateji çiziyorsunuz

Beykoz Belediye Meclisi’nin CHP’li üyesi Nusret Yılmaz ise, Beykoz Güncel Haber yöneticilerinin Ak Parti’nin Meclis’teki temsilcileri olmalarına rağmen, “ Beykoz’da tarafsız ve ilkeli bir strateji çizdiklerini” belirterek, “ Siyasi olmanıza rağmen Beykoz’da çok güzel şeyler ürettiğinizi gördük. Gazeteniz tarafsız ve ilkeli bir yayın sergiliyor. Bu nedenle sizi kutluyorum” dedi.

Ziyarete son noktayı hatıra fotoğrafı koydu

Beykoz, ülke siyaseti ve kültürü üzerinde sohbetler ile devam eden CHP Beykoz İlçe örgütü ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafının ardından son buldu.

YORUMLAR...