Reklam
Psikolojik Danışma Merkezi yeni yerinde hizmette

Psikolojik Danışma Merkezi yeni yerinde hizmette

Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi, ilçe sakinlerine daha iyi hizmet sunmak üzere ana Beykoz belediye binasının yanına taşındı.

Beykozlulara daha sağlıklı, kaliteli ve mutlu bir yaşam için ücretsiz terapi ve danışmanlık hizmeti veren Kavacık Psikolojik Danışma Merkezi, ilçe sakinlerine daha iyi hizmet sunmak üzere ana belediye binasının yanına taşındı

Beykoz Belediyesi tarafından toplum ruh sağlığının korunmasına ve güçlendirilmesine destek sağlamak, aile ve bireyin gelişimine yardımcı olmak üzere verilen hizmet ilçe sakinleri tarafından ilgi ve beğeniyle karşılanıyor.

Bugüne kadar 522 ilçe sakini danışma merkezine başvurarak toplam 2 bin 725 seans danışmanlık ve terapi hizmeti aldı, halende çocuk ve ergen danışmanlığı, aile içi iletişim ve kişisel danışmanlık konularında hizmet almaya devam ediyor.

Aile-çocuk, ergen ve yetişkin terapisi

Aile-çocuk, ergen ve yetişkin danışmanlığı alanlarında hizmet veren merkezde hafta içi her gün, 08:00-16:30 saatleri arasında, 3 psikolog tarafından görüşme ve terapi gerçekleştiriliyor.

2011 yılından bu yana hizmet veren Psikolojik Danışma Merkezi, daha merkezî ve ferah bir mekânda hizmet vermek üzere ana belediye binasının yanına (eski kreş binasına) taşındı.

Sağlık İşleri Müdürlüğü bünyesinde açılan merkezden randevu almak koşuluyla tüm ilçe sakinleri ücretsiz yararlanabiliyor ve terapi sürecinde gizlilik esasına büyük önem gösteriliyor.

Terapinin ne kadar süreceği yardım alınan konuya ve kişisel ihtiyaçlara göre psikolog ve danışanla birlikte belirleniyor. Psikologlar gereken yerlerde psikiyatriste yönlendirme önerebiliyor ya da süreç birlikte yürütülüyor.

Psikolojik danışmanlık nedir?

Psikolojik danışmanlık kişinin kendini tanımasına, kendi sorunlarını çözebilme gücüne erişmesine, stresle baş etmeyi öğrenmesine, çevresi, ailesi ya da eşiyle daha sağlıklı iletişim kurabilmesine yardımcı bir süreçtir. Kişiler, özel problemlerini çözmek ya da kişisel gelişimlerine ulaşmak için de yardım alabilirler.

Psikolojik danışmanlık;

  • Kişinin kendisini tanımasını,
  • Kendisini doğru bir biçimde ifade etmesini,
  • Duygu ve düşüncelerini sağlıklı yollarla göstermesini,
  • Sıkıntılarıyla baş etmeyi öğrenmesini,
  • Çevresiyle sağlıklı iletişimi kurmasını ve güçlendirmesini,
  • Sorunlarını çözmenin alternatif yollarını bulması,
  • Düşüncelerini değiştirmesini ve geliştirmesini,
  • Yaşamdan tatmin olmasını sağlar.

Bilgi ve Randevu İçin: 0 216 322 05 43

 

YORUMLAR...