Reklam
Reklam
Anadolu Yakası'nın ilk teleferiği Karlıtepe'ye

Anadolu Yakası'nın ilk teleferiği Karlıtepe'ye

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un tüm planlarını yeni baştan revize ediyoruz. Anadolu Yakası’nın ilk teleferiğini Karlıtepe’ye yapacağız” dedi.

 “Mahalleler Buluşuyor Başkanımız Konuşuyor” Programı’nın 23.sü Acarlar Mahallesi’nde tertip edildi. Kahvaltılı toplantıda hanımları ağırlayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Beykoz’un tüm planlarını yeni baştan revize ediyoruz. Anadolu Yakası’nın ilk teleferiğini Karlıtepe’ye yapacağız” dedi.

Acarkent’li hanımların belediye hizmetleriyle ilgili talep ve düşüncelerini paylaştığı toplantıya Başkan Yücel Çelikbilek ve eşi Ayşe Çelikbilek’in yanı sıra başkan yardımcıları Nevin Çalışkan, M. Hanefi Dilmaç, Yüksel Baki, başkan danışmanları ve AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen ile Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın eşi Ayten Erdoğan ve iş kadını Funda Acar katıldı.

Rüzgargülü Enerjisi Üretilecek

Karlıtepe Mesire Alanı Projesi’yle ilgili hanımları bilgilendiren Çelikbilek; “Karlıtepe Mevki’inde alan düzenleme çalışması yaptık. İstanbul’un en güzel seyir alanı Karlıtepe olacak. Etrafını temizledik. Çeşmesinden rahatlıkla yararlanabilirsiniz. Hatta rüzgârgülü yapıp enerjimizi kendimiz üretecek hale geleceğiz. İstanbul’un en güzel seyir alanı Karlıtepe olacak. Anadolu Yakası’nın ilk teleferiği de yine burada olacak ”diye konuştu.

Dünya Sporcuları Beykoz’da Yarışacak

Beykoz Şahinkaya’da yapılacak olan Beykoz Arena Projesi’ne de değinen Çelikbilek şöyle devam etti: “Şahinkaya’ya on bin kişilik dev stadyum, 2 tane kapalı spor salonu ve bir büyük olimpik havuz ile atlama kulesi kazandıracağız. Basketbol ve futbolun kalbi de Beykoz’da atacak. Riva’da futbol federasyonu kurduk. Bu spor dallarımız için, dünyanın tanınmış sporcuları ülkemize gelecek. Böylece Beykoz, her ülkede konuşulmuş olacak. Dileğimiz, sporda kavganın değil barışın hâkim olduğu bir ortam meydana getirmektir

Kılıçlı Film Platosu Türkiye’nin Hollywood’u olacak

Kahvaltıda Kılıçlı’da düzenleme çalışması başlayan film platosu hakkında da bilgiler veren Başkan Çelikbilek “Kılıçlı Film Platosu projemizle Türkiye’nin en güzel ve en büyük platosunu yapacağız. Ormanı, tabiatı çok müthiş olan bu mekânı bu anlamda değerlendirerek, bölgenin zenginleşmesine katkıda bulunmuş olacağız. Kılıçlı Film Platosu, Türkiye’nin Hollywood’u konumuna gelecek.” şeklinde konuştu.

Beykoz’da Tretuvarsız Sokak Kalmayacak

Kahvaltıda hanımlar, kaldırım ve yol düzenlenmesiyle ilgili soruları da yöneltme imkanı buldu, Çelikbilek sorular üzerine; “Acarkent’in kaldırımlarını düzenleyeceğiz. Acarlardaki Orman Yolunu da düzenleyeceğiz Beykoz, sokakları dar olan bir ilçemiz. Elimizden geldiğince düzenleme yaptık. Hedefimiz, tretuvarsız bir sokak bırakmamak. Her sokağa kış boyunca kaldırım yapıp dar alanları genişleteceğiz. Bu çalışmayla ulaşımı da iyileştirmiş olacağız” diyerek bilgiler verdi.

İnsan Odaklı Bir Yönetim Anlayışı

Ramazan’da kardeşlik ve paylaşmaya vesile olan iftar sofralarına da değinen Çelikbilek: “90 bin insanımızı iftar sonrasında buluşturduk. Seneye sizlerle de inşallah bu güzelliği birlikte gerçekleştirelim. Bu tür birliktelikler, karşınızdaki insanın derdini anlama, hissetme, yardımlaşma fırsatı bulmayı sağlıyor. Bizim gönül sofralarında yaptığımız, sosyal projelerdir. İnsan odaklı bir belediye hizmetini yerine getiriyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

YORUMLAR...