Reklam
Reklam
'Gönüllü Melek' olmak istermisiniz?

'Gönüllü Melek' olmak istermisiniz?

Beykoz Lojistik Meslek Yüksek Okulu’nda düzenlenen seminer ile LÖSEV’de “Gönüllü Melek” olmak isteyenlere çağrı yapıldı.

Enerji Tesisleri İşletmeciliği Programı öğrencilerinin katkıları ile gerçekleşen “Kampüste LÖSEV” etkinliği LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Selcan Sözer’in katılımı ile BLMYO Kavacık Yerleşkesi Konferans Salonu’nda yapıldı.

Temel amacı lösemili ve kan hastası çocukların, sağlık ve eğitim başta olmak üzere her türlü ihtiyaçlarının sağlanmasına yardımcı olmak, bunun yanı sıra, kalıtsal ve edinsel kan hastalıkları konusunda ulusal düzeyde tedavi, eğitim ve araştırma kurumları kurmak ve işletmek olan LÖSEV, her yıl 1000–1200 yeni lösemili çocuk vakası yaşanılan Türkiye’de gerçekleştirdiği tüm faaliyetlerde, gelir elde etmenin yanı sıra, lösemi hastalığını tanıtmayı, lösemili çocukların ve ailelerinin sıkıntılarını topluma aktarmayı ve bu vesileyle toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Selcan Sözer konuşmasında sınırlı bir kadro ile faaliyetlerini sürdürdükleri, bütün organizasyonları bağış sistemi ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Lösemili çocukların eğitiminden eğlencesine, giyiminden beslenmesine kadar farklı alanlarda yardımcı olan ve “Gönüllü Melekler” olarak tanımladıkları LÖSEV gönüllülerine ihtiyaç duyduklarını ve gönüllü olmak isteyenlerin de www.losev.org.tr adresinden online başvuru yapabileceklerini söyledi.

YORUMLAR...