Reklam
Ak Parti Gençlik Kolları Danışma Meclisi'nde

Ak Parti Gençlik Kolları Danışma Meclisi'nde

Ak Parti Beykoz İlçe Gençlik Kolları, aylık Danışma Meclisini gerçekleştirdi. Toplantı öncesi playstation turnuvasının finali nefes kesti.

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen aylık Danışma Meclisi Toplantısı’nın öncesinde Beykoz mahalleleri gençler arası playstation turnuvası finalinin karşılaşma maçını düzenledi.

Milletvekili Metin Külünk de katıldı

Beykoz’dan sorumlu Ak Parti Milletvekili Metin Külünk’ün de hazır bulunduğu ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Ak Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, İlçe Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile partili gençlerin katıldıkları Danışma Meclisi Toplantısı, mahalleler arasında daha önceden düzenlenmiş bulunan gençler arası playstation turnuvasının final karşılaşması maçı sonrasında başladı.

Beykoz’un mahalleleri yarıştı;  kazanan Çiğdem Mahallesi oldu!

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanlığı, Beykoz mahallelerindeki gençler arasında bir playstation turnuvası düzenledi. Bu kapsamda 25 mahallenin her biri önce kendi içinde yarışarak mahalle birincisini seçti; mahalle birincilerinin kendi aralarında yarışmaları neticesinde ise finale Soğuksu ve Çiğdem mahalleleri kaldı.

Manchaster City ile FC Barcelona kapıştı!

Soğuksu Mahallesi’nden Ömer Faruk Koçak ile Çiğdem Mahallesi’nden Tolga Kara, izleyenlerin meraklı bakışları altında Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi Muhammet Talha Dinleyici Konferans Salonu’na yerleştirilen bir ekran üzerinde Manchaster City ile FC Barcelona takımları olarak yarıştılar.

İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Çatal ile Sercan Köseoğlu’nun spor spikerliği sunumuyla gerçekleşen final maçı, salondaki izleyenlerinden bol alkış aldı.

Kazanan, Manchaster City takımı olarak yarışan Çiğdem Mahallesi temsilcisi Tolga Kara oldu. Kara, daha sonra Ak Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam ile birlikte objektiflere poz verdi.

Fatih Sağlam: Namağlup bir teşkilatın mensuplarıyız

Program, final maçının akabinde İstiklal Marşı’nın okunması ve saygı duruşuyla başladı. Ardından Gençlik Kolları İlçe Başkanı Fatih Sağlam kürsüye çıkarak, Danışma Meclisi Toplantısı’nın açılış konuşmasını yaptı.

Sözlerinin başında, Danışma Meclisi’nin Ak Parti’nin olmazsa olmazları arasında olduğunu ifade eden Fatih Sağlam, şunları söyledi: “ çünkü bizler istişarenin, danışmanın, farklı fikirlerin; yapılacak çalışmalarda verimi ve bereketi arttıracağı kanaatini taşırız. Hiçbir korkumuz ve çekincemiz olmadığı için de, bu Meclisleri yapacağımız günleri bayrama hazırlanan çocuklar gibi heyecan içinde, ip ile çekeriz. Bu durum bizim için gurur vesilesidir.”

Hiç riyakâr olmadık

Çünkü ne vatandaşımıza, ne de teşkilatımıza riyakâr olmadık. Hani derler ya, ‘yalan söylemez isen, düşünerek konuşmak zorunda kalmazsın’ diye. İşte bizler de Ak Parti teşkilatını ayakta tutan ve her gün daha da güçlendiren bu iki değere, yani vatandaşımız ve teşkilatımıza hiç riyakâr olmadık ve olmayacağız.”

Alnımız da, yüzümüz de ak

Bu çatı altında geçirdiğimiz her saniye içinde halkımızın çıkarlarını düşünmediğimiz tek bir saniye yoktur. Onun içi alnımız da ak, yüzümüz de aktır.”

Biz, süt gurmeliği yapmadık

Sözlerinin devamında partilerin gençlik kolları yapılanmalarını “siyasetin okulu” şeklinde tarif eden Sağlam, “ hangi okulda okuduğumuz elbette önemlidir. Bizler yaklaşık 11 yıldır Ak Parti Gençlik Kolları’nda görev yapıyoruz. Gördüğümüz eğitim gereği her şeyden önce edepli olmayı ve kötü söz söylememeyi öğrendik. Devamında riyakâr olmamayı, milli ve manevi değerleri yaşamayı, yaşatmayı ve savunmayı öğrendik. Yaradan’dan ötürü yaradılanı sevdik. Biz başkaları gibi süt gurmeliği yapmadık, her anneyi ve sütünü tertemiz bildik” dedi.

Halkımızın desteği artarak devam edecek

Ak Partili olmaktan gurur duyduklarını ifade eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı, konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi: “ Bizler zorlu sınavları seviyoruz. Sınavlar sık hazırlık ister ve önümüzdeki yerel seçimlere sanki yarın yapılacakmış gibi hazırız. Halkımızın desteğinin artarak devam edeceğinden şüphe duymuyoruz. Biliyoruz ki, onların dikkatinden hiçbir şey kaçmıyor. Biliyoruz ki, dağdaki çobanın oyu çok ama çok değerlidir. Halkımıza güveniyoruz.”

Sonuçsuz kalacak

Türkiye’nin içinde ve dışında ülkenin istikbaline yönelik kösteklemeler ve engelleme çalışmaları olduğunu kaydeden Sağlam, bunların sonuçsuz kalacağını ifade etti. İlçe Gençlik Kolları Başkanı, sözlerini Danışma Meclisi’nin hayırlara vesile olmasını dileyerek sonlandırdı.

Basına kapalı devam etti

Ak Parti Beykoz İlçe Teşkilatı Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam’ın konuşmasının ardından ise katılımcılara İlçe Gençlik Kolları’nın faaliyetlerini içeren bir slayt gösterisi izlettirildi. Toplantının bundan sonraki bölümü basına kapalı şekilde devam etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...