Reklam
''Asım'ın Nesli'' Beykoz'da Mehmet Akif'i andı

''Asım'ın Nesli'' Beykoz'da Mehmet Akif'i andı

Milli Şâirimiz Mehmet Akif Ersoy, Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen programla anıldı.

Şairin milli ve ahlaki değerlerinin de anlatıldığı programda Mehmet Akif’in unutulmayan şiirleri okundu.

Vefatının 76. yıldönümünde tüm ülkede çeşitli programlarla anılan Mehmet Akif Ersoy, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde şair ve yazar Serdar Tuncer’in seslendirdiği şiirlerle yâd edildi. 

Beykozluların ve özellikle gençlerin yoğun ilgi gösterdiği programa Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, müdürler ve başkan danışmanları katıldı.

Şairin hayatını anlatan belgesel gösterimiyle başlayan programda Serdar Tuncer tarafından okunan, Milli Mücadele ruhunu ve aksiyonunu anlatan şiirler salondan büyük alkış aldı. Şiir aralarında Mehmet Akif’in hayat mücadelesi ve fikri dünyasından kesitler sunan Tuncer, keyifli sunumuyla gençlere çeşitli bilgiler de verdi.

Gecede bir konuşma yapan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gençlerin mutlaka ‘Safahat’ı okuması gerektiğini ifade ederek, “Mehmet Akif’i anlamak ve gelecek nesillere anlatmak boynumuzun borcudur. Bu programları merhum şairin şiirlerin de anlattığı “Asım’ın nesli” ifadesine katkı yapmak amacıyla düzenliyoruz. Akif merhum gibi milli hassasiyetleri yüksek, ilim, irfan ve iman sahibi gençlerin yetişmesi hepimizi mutlu ediyor. Kendisini rahmet, minnet ve şükranla anıyor, katılımınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Başkan Çelikbilek, Serdar Tuncer’e gecenin anısına bir çiçek takdim etti. Tüm şehitler ve Mehmet Akif Ersoy için dualar okunan programın sonunda, İstiklal Marşı katılımcılar tarafından hep birlikte okundu.

Programda tüm katılımcılara Beykoz Belediyesi tarafından, Serdar Tuncer’in Mehmet Akif şiirlerini seslendirdiği ‘Bir Hilal Uğruna’ adlı albüm hediye edildi.

YORUMLAR...