Reklam
Milletvekili Külünk muhtarları dinledi

Milletvekili Külünk muhtarları dinledi

Beykoz’dan sorumlu AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk mahalle muhtarları ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Beytaş Restorant’da gerçekleşen kahvaltılı toplantıya AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcı M.Hanefi Dilmaç, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mithat Güner, Muhtarlar Derneği Başkanı Cavit Gül ile birlikte 45 mahalle muhtarları katıldı.

Beykoz’dan sorumlu Bölge Milletvekili Metin Külünk, TBMM Genel Kurulu'nda, 13 İlde “Büyükşehir Belediyesi Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair” kabul edilen yasa hakkında 45 muhtara bilgilendirme yaptı.

Beykoz’da daha önce köy statüsünde olup yeni hali ile mahalleye dönüşen yerler hakkında muhtarlara kazanımları hakkında bilgi aktaran Külünk konuşmasında “Mahalle statüsüne kavuşan bölgelerin bundan sonra ki yaptı. Geçmişte özellikle Beykoz da köy statüsünde olan yerleşim yerlerinin, birçok hizmeti İl Özel İdaresinde olmasına rağmen Beykoz Belediyesinin bu bölgelere yatırımı ve hizmeti  daha fazlaydı. Üstelik bu hizmeti sağlamasında hiç bir yasal zorunluluk yoktu. Vatandaşlarımız Problem ve sorunlarını Beykoz Belediyemizle daha rahat iletişime geçerek çözebiliyordu. Yeni yasa verilen hizmetin adresinin hangi kurum olduğunu belirlemesi adına önemli bir adım olmakla beraber, merkezden yönetim yerine yerelden yönetimin hizmetin sağlanmasında pekiştirici olmasına olanak sağladı. “ dedi.

AK Parti teşkilatı ve Belediye olarak, Beykoz'a kalıcı eserler bırakmak adına her kesimden düşünce, görüş ve önerileri dinlediklerini ifade eden Milletvekili Metin Külünk bu nedenle ilçede ki Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu kurum ve yöneticileri ile bir araya geldiklerini söyledi. Görüşmeleri ve  tüm fikirleri ayırt etmeksizin önemsediklerini söyleyen Külünk “Düşüncelerin özgürce ifade edilmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu konuda fikir platformları oluşturuyoruz. Şunu çok iyi biliyoruz; Halkı yok sayan zihniyet ve akıl asla payidar olmaz. Muhakkak çökmeye mahkûm, köhne fikirlerin temsilcileri olarak tarihin karanlık sayfalarına gömülürler. “ dedi.

Milletvekili Külünk son olarak “Milletimizin Ak Kadrolara verdiği desteğin asıl kaynağı, bu kadroların, kendilerine oy veren aziz Milleti unutmadan, Milleti birlikte hareket eden karar veren mekanizmaları hayata geçirmesidir. Hükümetimizin her alanda kırılması güç rekorları kırmasının asıl kaynağı bu milletin kendisi ve Milletinden aldığı sinerjinin meyvesidir. 

Başarı, ancak Millet iradesinin toplumun her katmanına nüfuz etmesi ile sağlanır. “ diyerek sözlerini tamamladı.

İlçe Başkanı Adem Sefer ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in de birer konuşma yaptığı kahvaltılı toplantıda muhtarlar gerek mahalleleri hakkında gerekse Beykoz’un sorunları ile ilgili Milletvekili Metin Külünk’e sorular yöneltti.

YORUMLAR...