Reklam
Reklam
Aç kalan sokak hayvanlarına yiyecek desteği

Aç kalan sokak hayvanlarına yiyecek desteği

Yaşanan yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından yem ve yiyecek verildi.

İlçemizde yaşanan yoğun kar yağışı neticesinde aç kalan sokak hayvanlarına Beykoz Belediyesi ekipleri tarafından yem ve yiyecek verildi. Sahipsiz hayvanlar için uygun yerlere yiyecek bırakılıyor.

Beykoz Belediyesi Veteriner birimi ekipleri, kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bölgedeki ormanlık alanlarında yaşayan ve aç kalan, yem bulmakta zorluk çeken sokak köpeklerine yem ve su bırakıyor.

Başta Polonezköy olmak üzere ormanlık alanlarda yaşamını sürdüren köpeklerin aç kalmaması ve çevreye saldırmaması için ekiplerce her gün yiyecek bırakılıyor. Zarar gören hayvanlar rehabilitasyon merkezine götürülerek tedavisi yapılıyor ve müşahede altına alınıyor.

Sahipsiz hayvanlara yiyecek verirken en büyük desteği hayvansever dostlardan aldıklarını belirten Başkan Çelikbilek, “Hayvansever dostlarımız zor şartlarda, işlerini güçlerini bırakıp yiyecek dağıtıyor. Bizlere de destek oluyorlar. Onlar eli öpülecek insanlardır. Teşekkür ediyorum hepsine.” Dedi.

Sokak hayvanlarına yem ve yiyecek veren ekibe Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç  Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, karla mücadele çalışmaları sürdürülürken bir yandan sahipsiz ve aç kalan hayvanları da düşündüklerini ifade ederek, ekiplerin yiyecek desteğinin hayvanseverlerle işbirliği içinde devam edileceğini belirtti.

YORUMLAR...