Reklam
Reklam
AKOM, 'Asılsız çağrılar çalışmaları aksatıyor'

AKOM, 'Asılsız çağrılar çalışmaları aksatıyor'

Beykoz AKOM Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun; “Zaman zaman merkeze gelen asılsız çağrıları çalışmaları aksatıyor”

Beykoz’u etkisi altına alan yoğun kar yağışında ilçe sakinlerinin mağdur olmaması için çalışmalarını sürdüren AKOM, yol açma çalışmaları kapsamında öncelikli olarak ilçedeki diyaliz hastalarının bulunduğu sokakları açıyor. 

Öncelik diyaliz hastalarının

Kamu kurumları, hastaneler, aile sağlığı merkezleri, itfaiye ve emniyet yolları gibi acil ulaşım yollarını açık tutan AKOM ekipleri, ilçedeki diyaliz merkezleriyle yapılan koordinasyon sonucunda belirlenen cadde ve sokakları öncelikli olarak açıyor.

AKOM hafta başından itibaren 60 diyaliz hastasının merkezlere sorunsuz olarak ulaşımı sağladı. Çağrı merkezine yol açma ve tuzlama konularında gelen 300’ü aşkın talep ise saha ekipleriyle birlikte yanıtlandı.  

Asılsız çağrılar çalışmaları aksatıyor

Hastalıkları gereği düzenli olarak diyalize girmesi  gereken hastaların tedavilerinin aksamaması için diyaliz hastalarına öncelik verdiklerini belirten AKOM Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun, zaman zaman merkeze gelen asılsız çağrıların ekipleri zor durumda bıraktığını, çalışmaların aksamaması için vatandaşları daha duyarlı olmaya çağırdı.   

YORUMLAR...