Reklam
Reklam
Ara sokaklarda 340 ton tuz kullanıldı

Ara sokaklarda 340 ton tuz kullanıldı

Beykoz Güncel Haber, Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’dan kar çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı: Kar alarmı sürüyor..

Beykoz’u ve tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı boyunca 3 Beykoz geneli, Çavuşbaşı ve Köyler olmak üzere  5 bölgede çalışan Beykoz Belediyesi ekipleri iş makineleri ve tuzlama araçlarıyla yolları sürekli açık tutmaya çalıştı.

Beykoz Güncel Haber, AKOM Başkanı ve Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’dan Beykoz’daki kar çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Belediye Başkan Yardımcısı Torun, yaptığı açıklamada, Beykoz’da kar ile ilgili alarm durumunun sürdüğünü ifade ederek, şu açıklamayı yaptı:

Ara sokaklarda 340 ton tuz kullanıldı

“ Geçen karda Büyükşehir’in bir anlık durgunluğu bayağı bir sıkıntı yaratmıştı bizde. Bu sefer böyle bir sıkıntı yaşamadık; ana arterler sürekli açık tutuldu. Ancak bu seferki kar çok daha soğuk yaptı, çok daha dondurucu oldu. Şu ana kadar çok aşırı tuz kullandık. Ara sokaklarda 340 ton tuz kullanıldı.”

Alarm durumu devam ediyor; önümüzdeki hafta kar var

“ Bundan sonrası için ekipleri çoğaltma kararı aldık. Şu an hastalara ağırlık veriyoruz. Hastalıkları olanları sokaklardan çıkartmaya çalışıyoruz. Gece gündüz 24 saat görevdeyiz; alarm durumu halen devam ediyor. Şu an hava yumuşuyor ancak Meteoroloji’ye göre, önümüzdeki hafta tekrar kar bekleniyor.”

Kar, yüksek kesimlerde 45-60 cm!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada karla mücadele çalışmalarının 908 araç ve iş makinesi, 2 bin 266 personel yapıldığı belirtildi. Kar kalınlığı Beykoz'un yüksek kesimlerinde 45-60 cm olarak ölçüldü.

Açıklamada "İstanbul genelinde ana arterlerde yapılan çalışmalar nedeniyle herhangi bir olumsuzluk ve tıkanıklık meydana gelmedi. Perşembe geceleri gökyüzünün de açmasıyla (ayaz) kuvvetli don ve buzlanma görülecek" denildi

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...