Reklam
Reklam
CHP Gençleri’ne yeni üye katılımı

CHP Gençleri’ne yeni üye katılımı

CHP Beykoz İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı’nda yeni üye katılım töreni vardı. 77 genç, CHP’ye üye yapıldı

CHP Beykoz İlçe Örgütü Gençlik Kolları Başkanlığı’nda yeni üye katılım töreni vardı. Beykozlu 77 genç, CHP’ye üye yapıldı.

77 yeni üye

77 yeni gencin partiye katılımları, CHP Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan, CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, İstanbul il Gençlik Kolları Başkanı Ali Gökçek, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Çağdaş Argunşah,  Parti Meclisi üyesi Onursal Adıgüzel, CHP Beykoz ilçe teşkilatı görevlileri, partiye üye olacak gençler ile misafirlerin hazır bulunduğu kalabalık bir katılım altında gerçekleşti.

Katılım töreni, Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve vatan şehitleri için saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ege Ercan: 2014’te halk iktidarı kurulacak

Üye katılım töreninin selamlama konuşması Beykoz İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ege Ercan tarafından yapıldı.

Katılımcıları, “ Cumhuriyet’in yılmaz bekçileri ve geleceğimizin teminatı gençlerimiz” şeklinde selamlayan Ercan,  partilerine yeni üye olacak gençlere hitaben, “ sizler bugün buraya ‘artık ben de ülkem için elimi taşın altına koymalıyım’ dediğiniz için, haksızlık karşısında susanın dilsiz şeytan olduğunu bildiğiniz için, daha demokratik, daha özgür bir Türkiye’yi inşa etmek için geldiniz. Güzel ülkemizin gençlerini ‘ Ak Gençlik,’ ‘ Kara Gençlik’ diye bölenlere, ‘hak’ deyip ‘haram’ lokma yiyenlere, dini siyasete alet edenlere iyi bir ders verdiniz” dedi.

Servetlerine servet katanlara hesap sormaya geldiniz

İlçe Gençlik Kolları Başkanı, şunları söyledi: “ Buraya, komşusu aç iken tok yatanlara, servetlerine servet katanlara, çocuğuna gemicik alanlara hesap sormaya geldiniz; hepiniz hoş geldiniz! ABD’den icazet alanlara, emperyalizme kul olanlara, baba malını babalar gibi satanlara tepki için geldiniz, hepiniz hoş geldiniz!”

Millet gırtlağına kadar borç içinde, terör iyice artmış, basın ise susturulmuş

Ege Ercan, konuşmasının devamında Ak Parti iktidarını ise şu sözler ile eleştirdi: “ Girdiğimiz sınavlar şaibeli, öğrenciler dertli; protesto edene cop ve organik biber gazı hediye! Baskı, yurdun dört bir tarafında hüküm sürüyor. İşsizlikte herhangi bir gelişme yok. Asgari ücret, açlık sınırının çok altında. Neredeyse her şeyimiz ithal. Alım gücü her geçen gün düşüyor. Millet gırtlağına kadar borç içinde. Terör iyice artmış, basın susturulmuş, asker sindirilmiş, dış politikamız içler acısı. Satılmamış bir köprümüz vardı, onu da sattılar; bizler hâlâ dünyanın en pahalı benzinini kullanıyoruz.”

CHP, demokrasiyi araç olarak değil amaç olarak görmüştür

Konuşmasına, CHP’nin ülke çıkarlarına ve halkın menfaatine ters düşecek hiçbir anlaşmaya imza atmadığını kaydederek devam eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı, “ CHP, her zaman halkın yanında olmuş, işçiye ve emekçiye gereken desteği vermiştir. Demokrasiyi araç olarak değil amaç olarak görmüş, fırsat eşitliğini, özgürlüğü savunmuştur. CHP, emeği en yüce değer olarak kabul etmiştir. Ülke onurunu ne pahasına olursa olsun korumuştur” dedi.

2013’te halk iktidarı kurulacak

“ 2014’te halkın iktidarını hep beraber kuracaklarını” ifade eden Ercan, sözlerini, partilerine katılan gençlere teşekkür ederek ve kendileriyle beraber çalışmaktan dolayı duyduğu onuru ifade ederek sonlandırdı.

Hızır Yılmaz: CHP, sadece bir parti değildir

İlçe Gençlik kolları Başkanı’nın ardından kürsüye davet edilen CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz ise konuşmasına, “ Ülkemiz öyle bir süreçten geçiyor ki, ya Mustafa Kemal’in Gençliğe Hitabesi’ni, Bursa Nutku’nu okumayı vazife bileceksiniz ya da iş işten geçecek ve bunları okusanız da kendinizi hiçbir işe yaramayacak noktada bulacaksınız” sözleriyle başladı.

CHP’li olmak ayrıcalıktır

“ CHP’li olmak gerçekten bir ayrıcalıktır” diyen İlçe Başkanı Yılmaz,  “ CHP sadece bir parti değil, yedi düvel ile savaşan bir ulusun savaşırken yönünü ne tarafa döneceğine karar verilen bir siyasi anlayıştır” açıklamasını yaptı.

Asi genç başımın tacı!

Gençlere, “ siyaset yaparken asla kimsenin adamı olmamaları; sadece CHP’nin ilkelerinin adamı olmaları” tavsiyesinde bulunan İlçe Başkanı,  “ hedefiniz bu olacak” dedi. “ Bir genç ‘ birinin adamı’ olarak anılırsa, onun ne kendisine, ne de ülkesine faydası olmayacağına ve bugün birinin, yarın ise diğerinin adamı olacağına” işaret eden Yılmaz, “ asi genç, başımın tacı; asaletsiz genç zaten CHP’de olmaz” açıklamasında bulundu.

Bu sözleri salondan alkış alan İlçe Başkanı, gençlere eleştiride bulunmaları ve aktif olmaları çağrısı yaparak, “  Fikir ortaya koymak saygısızlık değildir. Varsın bizler, siz gençlerin yaptığını anlamakta zorlanalım. Eğer yaptıklarınız ile ilgili olarak bizi düşünmeye zorlayamamışsanız, orada bir eksiklik var demektir.  Demek ki, hâlâ bizi aşacak nesilleri beklemek zorunda bırakacaksınız demektir. Sizler bizi şaşırtın, bize fikirlerinizle karşı durun” tavsiyesinde bulundu.

Düşman sayarız

“ CHP’nin özellikle bugünlerde iyi anlaşılması gerektiğini” belirten Yılmaz, “ etnik kimlik kişinin şereftir. Etnik kimliğini şereflice yaşayanın etnik kimliğinden şeref duyarız ancak etnik kimliğini ulus devleti bölmek için ortaya koyanları da düşman sayarız. İnanç, kişinin kutsalıdır. İnancını Allah ile kendisi arasında yaşayanın inancına saygı duyarız; inancı siyasete, ticarete sokanların oyununa çomak sokmayı da inanca saygının gereği sayarız” dedi.

Misafirler de birer konuşma yaptılar

İlçe Başkanı’nın ardından ise konuşmalarını yapmak üzere sırasıyla İstanbul il Gençlik Kolları Başkanı Ali Gökçek, Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı Çağdaş Argunşah ve Parti Meclisi üyesi Onursal Adıgüzel  kürsüye davet edildiler.

Gençlik Kolları’nın üye sayısı yüzde 33 arttı

Üye katılım töreninde 77 Beykozlu gencin üye kaydı yapılarak, parti rozetleri takıldı. Daha önce yapılan üyelikler ile birlikte şu anda CHP Beykoz Gençlik Kolları Başkanlığı’nda kayıtlı genç üye sayısı 927’ye ulaştı. Beykoz Güncel Haber’in yetkililerden aldığı bilgiye göre, Ege Ercan’ın başkanlığı dönemiyle birlikte Gençlik Kolları üye sayısında yüzde 33’lük bir artış görüldü.  

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı’nca düzenlenen üye katılım töreni, hatıra fotoğrafı için basının objektifine verilen poz ile son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

 

YORUMLAR...