Reklam
Giresunluların 'Pancar Çorbası' günleri başladı

Giresunluların 'Pancar Çorbası' günleri başladı

Beykozlu Giresunlular Derneğinin yeni etkinliklerinden olan “Pancar Çorbası Gecesi”nin ilki Dernek Merkezi’nde gerçekleştirildi.

“Pancar bahane, fikir şahane” sologanı ile hayata geçirilen etkinliğin asıl amacı üyeler ve katılımcılar arasında sohbet ortamını geliştirmek,  Beykoz ve Giresunlular adına yeni fikirlerin oluşmasını sağlamak olan etkinliğin ilkine katılımın oldukça iyi olduğu gözlendi.

Yemek menüsünde Kara Lahana Çorbası (Pancar Çorbası), Köy Yoğurdu ve mısır ekmeğinin bulunduğu gecede katılımcılar sacayağı üzerinde sıcak tutulan pancar çorbasını doyasıya yediler.

Gecenin açış konuşmasını yapan Dernek Sekreteri İsmail Hakkı Öztürk, bu gibi etkinlikleri her zaman yapmak istediklerini, çünkü bahanesi pancar çorbası olan bu gecelerde dernek ve hemşeriler adına daha ilginç proje taslakları çıktığının altını çizdi.

Gecede bir konuşma yapan dernek başkanı Hasan Karakaya, Pancar Çorbası gecelerinin ilkini gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını, bu etkinliklerinin haftada iki defa Çarşamba ve cumartesi geceleri dernek merkezinde yapılacağını söyledi. Katılan tüm hemşerilerine de teşekkür eden Başkan bundan sonraki gecelere de aynı katılımın gösterilmesini istedi.

Dernek eski başkanlarından ve Beykoz Belediyesi Meclis Üyesi Salim Öztürk’te yaptığı konuşmada, bu derneğin, kurulduğu yıllarda fabrikalarda çalışan Giresunlu hemşerilerin dayanışması için hayata geçirildiğini ve Paşabahçe dışına çıkamayacağı konuşuluyordu. Ancak geldiğimiz süreçte Derneğin Kavacık’ta güzel bir mekanda faaliyette bulunduğunun altını çizerek, Giresun ve Giresunlular adına derneğe her zaman destek olacaklarını söyledi. 

YORUMLAR...