Reklam
Beykoz Belediyespor Tek Rumeli TV'de

Beykoz Belediyespor Tek Rumeli TV'de

Muharrem Kaşıtoğlu başkanlığındaki Beykoz Belediyespor  tüm platformlarda kulübü gündeme getirmeye devam ediyor.

Tek Rumeli Televizyonunda “Mehmet Çelik ile Spor Penceresi” programında Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü konuşuldu. Tek Rumeli Televizyonu Spor Müdürü Mehmet Çelik'in hazırlayıp sunduğu programın konukları Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, Beykoz Belediyesi Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı ile Türkiye Şampiyonu sporcularımızdan Tekvandocu Zeliha Durmuş ile Boksörümüz Emre Kalaman idi.

Yaklaşık 2 saat süren canlı yayının ilk bölümünde konuklar kendilerini tanıtırken diğer bölümlerde sergiledikleri başarılar ve geleceğe yönelik beklentiler gündeme geldi. Programa Canlı Telefon bağlantısı ile katılan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Belediyesi olarak bu güne kadar amatör sporculara ve spor kulüplerine çeşitli yönlerden katkıda bulunduklarını söylerken,"Belediyelerin spora maddi kaynak aktarımı ile ilgili kanun çıkmadan biz bir anlamda risk alarak bu işi başlattık. Daha önceleri malzeme yardımı şeklinde başlatılan çalışmalarımız daha sonra kulüplerin ihtiyaçları da göz önünde tutularak maddi yardım şeklinde gerçekleşti. Bu konuda Belediye Meclisimizden karar çıkarıp yardımda bulunduk. Bu katkımızın ardından ise bizlerin bu konuda elini kolunu bağlayan sıkıntı yasa ile ortadan kalktı ve bundan böyle yasal zeminde bu yardımlarımız devam edecek. 2013 yılında yapacağımız yardım için çalışmalarımız devam etmekte" diye konuştu.

Praogramda kendini tanıtan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübünün Altın Kızı Zeliha Durmuş, Tekvando Sporunun kendisi için vazgeçilmez bir anlamı olduğunu söylerken,"Ben, abim ve ablam tekvando sporcusu olmak üzere Osman Günaçtı hocamızın yanına gittiğimizde benim yaşımın küçük olması nedeni ile ilk önce kabul edilmeme gibi bir durum ortaya çıkınca benim ne kadar istekli olduğumu gören Osman Hocam ile o günlerde yani 6 yaşlarında iken başlayan çalışmalarımız bugün 14 yılını doldurmakta. Bu süre zarfında hocamın bana ve gelişimime yaptığı katkı nedeni ile teşekkürlerimi iletmek isterim. Kariyerimde 4 kez üst üste olmak üzere İstanbul Şampiyonluğum, Türkiye şampiyonluğum ve üçüncülüklerim,Uluslarası turnuvalarda ikinciliğim bulunmakta. Hedefim Milli takıma girip Avrupa-Dünya ve Olimpiyatlarda bu forma ile mücadele edip madalyalar alabilmek" dedi.

Tekvando Takımı Antrenörü Osman Günaçtı ise kendi kariyerinden bazı aktarımlarda bulunurken şimdilerde bütün çalışmalarının Beykoz ilçesinden Uluslararası boyutta şampiyon sporcular çıkarmak üzerine yoğunlaştığını söyledi. "Uzun yıllardır bu spor dalı ile uğraşmaktayım. Geçmişte Uluslararası arenalarda ülkemizi temsil etmiş biri olarak sonrasında tamamen tekvando sporundan başarılı, şampiyon sporcuların çıkması üzerine yoğunlaştı. Birçok öğrencim,sporcum Türkiye ve Uluslararası yarışmalarda madalya kazanma başarısı gösterdi. Ben Tekvando teknik kurullarında da görev yapmış biri isim olarak camiada-Çözücü- lakabı ile anılan biriyim. Her bir sporcunun ayrı arı özelliklerini ortaya çıkaran, teknik becerilerinin üstün taraflarını ön plana çıkarmaya çalışan, kas yapısının özelliklerini çok iyi ortaya çıkaran ve bu konuda müsabakalarda karşılaşılan rakipleri de bir diğer açıdan çözme özelliği ile bu unvan ile anılır oldum. Şimdi bu birikim ve tecrübelerimi Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde başarılı sporcuları ortaya çıkarmak anlamında değerlendirmekteyim" diye konuşan Günaçtı Hocanın ardından kendini tanıtma sırası Şampiyon Boksörümüz Emre Kalaman'da idi.

"Ben Boks sporuna 1,5 yıl önce merak sardım ve antrenmanlara başladım. İki kardeş olarak Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde spor yapmaya, müsabakalara katılmaya başladık. Aslında daha küçük yaşlarda 5-6 yaşlarında boks sporu yapma düşüncesinde iken annemin daha küçük olmam nedeni ile itirazları ile bunu ileriki yıllara taşıdım. Niyazi ve Alpaslan Hocalarımın antrenörlüğünde sıkı bir eğitimden geçip müsabakalara katıldım ve Türkiye Şampiyonluğuna ulaştım. Şimdilerde ailemden destek görmekteyim. Daha büyük hedeflerim var. İleride Milli takım düzeyinde başarılı bir sporcu olup Uluslararası müsabakalarda Dünya Şampiyonasında ve özellikle de Olimpiyatlarda milli formayı giymek istiyorum "diye konuşan Emre Kalaman Türk Boksunun sıkı bir takipçisi olduğunu da ifadelerine ilave etti.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu ise yeni yönetim olarak göreve başladıkların andan itibaren Beykoz ilçesinde daha geniş kitlelerin spora katılması yönünde bir düşüncelerinin oluştuğunu ifade ederken,"Bugün kulüp olarak yaz-kış tüm aylara yayılmış faaliyet alanlarımız ile 13 ayrı spor dalında 400 sporcumuz ve birçok spor okuluna devam eden öğrencilerimiz mevcut. Sayın Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek'in verdiği maddi-manevi destek ile vizyonumuzu amatör branşlarda yoğunlaşmak üzerine kurduk. Biz futbol dışında da spor dünyasının olduğunu ve insanlarımızın diğer spor dallarına da büyük ilgi gösterdiğini ve bunu daha üst seviyelere nasıl taşınacağının planları üzerine çalışıyoruz. İlçemizde 16 spor kulübü futbol branşı ile ilgilenmekte, bir-ikisi dışında futbol dışı branşlarda faaliyetleri olan maalesef yok. Biz bu boşluğu doldurma gayreti içerisindeyiz, bunu başarabilirsek, bu çerçevede bir planlama içerisinde başarılı olabilirsek 400 olan sporcu sayımızın kısa zaman içerisinde 400'den 1000'e hatta 1400'e çıkabileceği fikrindeyiz." diye konuştu.

Program sunucusu Mehmet Çelik'in Tarihi Beykoz Çayırında yağlı güreş müsabakalarının yapılıp yapılamayacağı yönünde sorduğu bu konuda diğer ilçe belediye başkanlıklarının da girişim ve katkıları olduğu söyleyip bu konudaki düşüncelerini öğrenmek istediği Başkan Kaşıtoğlu'na bunun akabindeki sorusu ise Beykozluların Beykoz Belediyesinin spor etkinliklerine, okulunu katılımları ve bakış açılarının ne yönde olduğu idi.

"Ata sporu güreşin Beykoz ilçesinde geçmiş zamanlarda Beykoz Çayırında ve  de özlelikle Küçüksu Mesire Alanında yılarca yapıldığını ancak şimdilere gelindiğinde futbol merkezli bir spor bakış açısının olduğunu söyleyebilirim. Sonrasında Basketbol Branşı Beykozspor'un 1.Ligde yer alması ile belli bir ilgi odağı, popülarite yakaladı. Beykoz'da diğer amatör spor branşlarına da ilginin olduğunu ve bunun son yıllarda artmaya başladığını söyleyebilirim. Bizim değişik branşlarda düzenlediğimiz Yaz spor okullarımıza 3000 dolayında bir katılımın olması da bunun bir göstergesi olabilir. Recep Şahin Köktürk Kompleksimizde bir yüzme havuzumuz da var. Kayıt zamanları büyük ilgi ve yoğunluk yaşanmakta. Biz branşlara katılan öğrencilerden 60 lira gibi bir aylık ücret talep etmekteyiz. Tabii ki bunu ödeyemeyecek çocuklarımıza, gençlerimize de kapılarımız her zaman açık, onları da boş çevirmiyoruz, spor yapma azimlerine katkı sunuyoruz." diye konuşan Kaşıtoğlu konuşmasının devamında,

Biz futbol dışındaki branşlarda yoğunlaşmak istiyoruz, ilçemizdeki spor kulüpleri zaten açtıkları futbol okulları ile bu boşluğu doldurmakta. Özellikle değişik spor branşlarını da bünyemize katma düşüncesindeyiz. Bu yönde Voleybol ve Hentbol gibi takım sporlarında da ileriye dönük projelerimiz var. Özellikle Voleybol Bayanlar Liginde 2 hatta 1.lige uzanacak bir yapılanmaya gitmeyi hedeflemekteyiz. Diğer bireysel spor dallarında İstanbul ve Türkiye şampiyonalarında dereceler alacak sporculara kapı aralamak istiyoruz, onlara bu imkanı sonuna kadar sunmak istiyoruz.Nitekim mevcut Türkiye ve İstanbul şampiyonluklarımızın sayısının bu spor dallarına verdiğimiz önem doğrultusunda artacağı inancındayız" diye konuşan Başkan Kaşıtoğlu ülke nüfusunun yüzde 51'ni bayanların oluşturduğuna dikkatleri çekerek, "Biz bu doğrultuda ilçe sakini bayanlarımızı, kızlarımızı nasıl olur spor ile buluşturabiliriz, onları her hangi spor dalı ile buluşturabiliriz, aktif katılım gösterecekleri salon sporlarına nasıl yönlendirebiliriz bunun çalışması içerisindeyiz "dedi.

Başkan Kaşıtoğlu, "Biz son dönemde voleybol sporuna olan ilgiden memnunuz. Bu da bizi ileriye dönük yeni hedefler belirlememize neden oldu. Şu anda Yıldızlar ve Genç Kızlar düzeyinde müsabakalara katılmaktayız, ancak geride voleybol okulumuza olan büyük ilgi ve birçok ayrı grubun açıklamasından dolayı memnunuz. Bu konuda Bektaş Durmaz hocamızın da yapmış olduğu katkıyı göz ardı etmiyoruz, kendisinden memnunuz." dedi.

Açmayı düşündükleri bir başka branşın Atletizm olduğu sözlerine ekleyen Başkan Muharrem Kaşıtoğlu, "Bu konuda Beykoz'da fiziki anlamda büyük bir avantajlı bir konumun olduğu düşüncesindeyiz. Geniş alanlarımız, elverişli bölgelerimiz bulunmakta. İlçe Kaymakamlığımızın desteği ile ilçedeki okullar ile temasa geçerek bu branşta yetenekli ve istekli olanları bünyemize katıp onlara her türlü desteği vermek istiyoruz. Bu arada bir başka önemli konu da ülkemiz ve dünyamızda bir sorun olmaya başlayan ve bu konuda birçok mücadele yöntemlerinin devreye sokulduğu Obozite ile mücadele anlamında da çalışmalarımız olacak. Profesyonel hocalarımız nezaretinde haftanın değişik günlerinde ilçe genelinde belirlediğimiz 4 ayrı noktada açık hava spor etkinliklerinde vatandaşlarımızı buluşturmak istiyoruz." diye konuştu.

YORUMLAR...