Reklam
Reklam
Adliyeye gidecekler dikkat!

Adliyeye gidecekler dikkat!

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu çeşitli mahkemelerin yargı alanını değiştirdi.

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerin yargı alanlarında değişiklik yaptı. HSYK'nın bu kararı Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Kara göre, 102 mahaldeki Cumhuriyet başsavcılığı ve mahkemelerin yargı alanı itibariyle bağlı olduğu yerlerde değişiklikler yapıldı. Genel Kurul kararına göre İstanbul Anadolu Adliyesinde faaliyet gösterecek olan ağır ceza mahkemeleri, çocuk ağır ceza mahkemeleri, çocuk mahkemeleri, iş mahkemeleri, ticaret mahkemeleri, kadastro mahkemeleri, fikri ve sınai haklar ceza mahkemesi, fikri ve sınai haklar hukuk mahkemesi ve infaz hâkimlikleri yargı çevrelerinin Adalar, Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlendi.

Kararda, İstanbul Anadolu Adliyesi'nde faaliyet gösterecek olan diğer mahkemelerin yargı çevrelerinin Ataşehir, Çekmeköy, Kartal, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Sancaktepe, Sultanbeyli, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin idari sınırları olarak belirlendiği de belirtildi.

YORUMLAR...