Reklam
Reklam
Beykoz’da yarıyıl tatil zili çaldı!

Beykoz’da yarıyıl tatil zili çaldı!

17 Eylül 2012'de başlayan 2012-2013 eğitim- öğretim yılı için Beykoz’da ilk yarıyıl tatil zili çaldı!

17 Eylül 2012'de başlayan 2012-2013 eğitim- öğretim yılı, ilk tatil zilini bugün çaldı!  Türkiye genelinde okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören yaklaşık 16 milyon öğrenci tatile “merhaba!” dedi!

Birinci yarıyıl, Beykoz’da ise Fatinhoca İlkokulu ve Ortaokulu’nda yapılan resmi İlçe Töreni ile sonlandırıldı.

Resmi kapanış töreni Fatinhoca’da yapıldı

Beykoz’un yarıyıl tatiline girişi öncesinde resmi kapanış töreni Fatinhoca İlk Okulu ve Ortaokulu’nda yapıldı. Törene, İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek ile şube müdürleri Necla Çağlayan ve Tevfik Kaşıkçı katıldılar.

Okul birincilerine planetarium hediyesi!

Törende, Fatinhoca İlkokulu ve Ortaokulu’nun 5., 6., 7. ve 8. sınıflarının birincilerine gezegen ve yıldızları inceleyebilecekleri gezegen evleri (planetariumlar) hediye edildi.

H. Nazmi Yekrek: Çok okuyun!

Okul Müdürü Dinçer Yeloğlu’nun ardından bir konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Nazmi Yekrek, konuşmasında 8. Sınıf öğrencisi ve aynı zamanda okul temsilcisi Melisa Balakçı’nın yaptığı konuşmaya övgüde bulunarak, bu bağlamda okumanın önemine değindi. Öğrencilere,  “ ne kadar çok kitap okurlar ise, argo kelimelere de o kadar az ihtiyaç duyacakları ve duygu ve düşüncelerini de o derece güzel ifade edebilecekleri” mesajını veren İlçe Milli Eğitim Müdür, gençlere “ çok okuyun!” tavsiyesinde bulundu.

Araştıran çocuk, gelecekte fark yaratır

Sınıf birincilerine hediye edilen gezegen evlerini oldukça beğendiğini de ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü, çevresini gözlemleyen ve araştıran çocukların gelecekte fark yaratan insanlar olacaklarını ifade ederek, eğitimin çok önemli olduğunu kaydetti ve ünlü bilim adamı Einstein’in, atomu insanlığın yararına kullanılmak üzere iyi niyet ile bulduğunu belirtti.

Birinci sınıf miniklerinin çiçek takdimi

Törenin sonunda okulun ilk karne heyecanını yaşayan birinci sınıf öğrencileri de İlçe Milli Eğitim Müdürü H. Nazmi Yekrek ile şube müdürlerine ayrı ayrı çiçek takdim ettiler.

Tören, şarkılar ile sonlandırıldı

Birinci yarıyıl kapanış töreni, okul korosunun hem çalıp hem seslendirdiği şarkılar ile sona erdi.

İkinci dönem 11 Şubat’ta başlayacak

İkinci eğitim- öğretim dönemi ise iki hafta sürecek yarıyıl tatilinin ardından 11 Şubat'ta başlayacak.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...