Reklam
Reklam
'Pancar Çorbası Bahane, Fikir Şahane' devam ediyor

'Pancar Çorbası Bahane, Fikir Şahane' devam ediyor

Beykoz Giresunlular Derneğinin bu haftaki konukları Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’dı.

Beykoz Giresunlular Derneğinin haftada iki kez düzenlediği “Pancar Çorbası Bahane, Fikir Şahane” geceleri  devam ediyor.  Derneğin bu haftaki onur konukları Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan’dı.

Beykoz Giresunlular Derneği dün akşam bir izdihamı yaşadı. Pancar Çorbası gecesine katılım rekor seviyede oldu.  Çarşamba geceleri bir konuğu ağırlama ve Giresun üzerine istişareler yapma kararı alan derneğin derneğin ilk konukları  Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı ve Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan oldu.

Pancar çorbaları ve mısır ekmekli yoğurtlar yendikten sonra gecenin açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Hasan Karakaya, yoğun katılımdan mutluluk duyduklarını, bu katılımın ileriki gecelerde de sürdürülmesini  istedi.  Başkan Karakaya, bir araya gelemezler anlayışını yaptıkları her etkinlikte yerle bir ettiklerini ifade etti.

Daha sonra mikrofona davet edilen Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan katılımcılara iyi akşamlar diledikten sonra sözlerine şöyle devam etti. “Ben burada bulunmaktan son derece mutluyum. Beykozlu Giresunlular Derneği bizim takdir ettiğimiz ve gittiğimiz yerlerde örnek gösterdiğimiz derneklerden biridir. Çünkü çalışıyor. Bizler de haberdar olduğumuz her türlü etlinliğinize katılmaya çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Bu birlikteliği Beykoz’da yakalamışsınız  Allah bozmasın” dedi.

Kıbrıs’ta bir konferanstan dönen  Bağcılar Belediye Başkanı  Lokman Çağrıcı havaalanından direkt derneğe geçerek Pancar Çorbası Gecesine katıldı. Gecede bir konuşma yapan Başkan Çağrıcı, Beykoz’daki hemşehrileriyle birlikte olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi. Başkan Çağrıcı “Tarihini bilmeyen bir toplumun başarılı olma şansının olmadığını ve kültürlerini de yaşatamayacaklarının altını çizdi. “ Bu nedenle her Türk vatandaşının tarihini bilmesi gerektiğini, yeni açılan Osmanlı arşivlerinin bu tarihe ışık tutacağını söyledi.

Beykozlu Giresunlular Derneğini Bağcılar’da ağırlamak istediğini söyleyen Başkan Lokman Çağrıcı, Bağcılar’da Giresun bahçeleri kurduklarını, bu mekanlarda Giresun ile özdeşleşmiş fındık, kiraz kestane yetiştirdiklerini ve bu bahçe içlerinde doğal ortamda piknik yaptıklarını söyledi. Bahçe içine Giresun mimarisini yansıtan dolma ev yaptıklarını ve konukevi olarak kullandıklarını söyleyen Başkan Çağrıcı, Beykozlu Giresunlular Derneğinin Afyon Giresunlular Şehitliği Projesine de sonsuz destek verdiğini söyleyerek, Bağcılar’da yaptıkları Giresun Dolma Evinin aynısını Afyon Şehitlik Kampüsüne konaklama amacıyla yapacağı sözünü verdi.

Pancar Çorbası gecesi kemençe ve horon resitali ile sona erdi.

YORUMLAR...