Reklam
Reklam
Üyeler, Hızır Yılmaz’a, 'aday adayı ol!' dedi

Üyeler, Hızır Yılmaz’a, 'aday adayı ol!' dedi

Yaklaşık bin CHP üyesi, Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a “ sesimize kulak ver, aday adayımız ol” dedi!

“Gönül dostları”,“gönüllerindeki aslana,” “ Belediye Başkanlığı aday adayı ol!” dedi! CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın 2014 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Belediye Başkan aday adaylığıyla ilgili resmi bir açıklamada bulunması için örgüt dışı bir organizasyonda bir araya gelen yaklaşık bin CHP üyesi, “ sesimize kulak ver, aday adayımız ol” dedi!

Kavacık Talia Düğün Salonu’nu dolduran CHP’lilere, “ Hızır Yılmaz’ın Belediye Başkan aday adaylığını destekleyen ‘gönül dostları’” şeklinde seslenen Gençali Özdemir’ün daveti ile önce Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulunuldu, ardından ise İstiklal Marşı okundu.

Genaçli Özdemir: Hızır Yılmaz sesimize kulak versin!

Daha sonra bir konuşma yapan Gençali Özdemir, “ CHP’nin köklü ve tarihsel süreci olan bir parti olduğunu” belirterek, “ büyük sorumluluklar ile karşı karşıya olduklarını” ifade etti.

Gençali Özdemir, şunları söyledi: “ Yürüdüğümüz bu yol, halkı huzura, refaha götürme yoludur. Geçmişimize yakışır bir şekilde geleceği kurmamızı sağlayacak onurlu bir mücadele yoludur. Sizler, önümüzdeki ilk seçimlerden başlamak üzere Beykoz’da, İstanbul’da,  Türkiye’de kurulacak CHP iktidarının isimsiz kahramanlarısınız. Sizler, bugün burada tarihsel bir misyon üstleniyorsunuz ve bunun ciddi mücadelesinde gerekeni sonuna kadar yapacağınıza inanıyorum. Bugün burada bulunma sebebimiz,  bu tarihsel misyonun ilk adımıdır. Bu ilk adım, önümüzdeki yerel seçimlerdir. Artık yerel seçimlerde başkan adaylıkları seçime bir ay kala, iki ay kala bir yerlerden belirlenmeyecek. CHP’nin üyenin taleplerine verdiği kulak ile daha demokratik bir anlayışla belirlenme olacaktır.”

Herkes aday olmakta özgürdür

“ Bu anlamda, CHP Beykoz Belediye Başkan aday adaylıkları yavaş yavaş belirlenmeye başlamıştır. Tanıtımlar, çalışmalar yapılıyor. Demokrasinin vazgeçilmezi olduğundan herkes aday olmakta, herkes adayını belirlemekte özgürdür. Sonuçta bütün aday adayları bizim partimizin adayıdır. Kim gönüllerde taht kurarsa, kim başkan adayı olursa, mücadelemiz CHP içindir; mücadelemiz Beykoz içindir; mücadelemiz Türkiye Cumhuriyeti içindir.”

Gönlümüzde yatan aslanın adı: Hızır Yılmaz!

“ Herkesin gönlünde bir aslan yatar. Bizim gönlümüzdeki aslan; yürekli, cesur, ahlaklı, mücadeleci, ağlayan ile ağlayan, gülen ile gülen, soğuk, kar, kış demeden; güneş, yağmur, çamur demeden her şartta, her koşulda halkın yanında olan, halkın sesi olan bir aslan yatıyor gönlümüzde. Biz bugün buraya bu aslan için geldik; bunun için bu tarihsel misyonu üstlendik. Biz burada gönlümüzdeki aslana sesimizi duyurmaya geldik. Size şimdi soruyorum; biz gönlümüzdeki bu aslanı buraya çağırıp ‘senin aday adaylığını istiyoruz!’ diyelim mi? Biz ona sesimizi duy, buraya gel, bu insanlara bir şeyler söyle diye haykıralım mı? Sesimize kulak ver aday adayımız ol diye haykıralım mı? Hızır Yılmaz’ı buraya çağıralım mı?”

Bu toplantı parti organlarının kararıyla yapılmamıştır

“ Dostlar! Sizlerden aldığım bu onay doğrultusunda Hızır Yılmaz’ı buraya davet edeceğim. Bu toplantı gönül dostlarının düzenlemiş olduğu bir toplantıdır. Bu toplantı, parti organlarının kararıyla yapılan bir toplantı değildir. Bu gönül dostları ‘ benim gönlümdeki aslan Hızır Yılmaz’dır’ diyor. Hızır Yılmaz gelsin, bizim sesimize kulak versin!”

Yılmaz ile Özdemir arasındaki telefon konuşması

Genaçli Özdemir, bu konuşmasının sonrasında ise, alkışlar eşliğinde CHP İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ı telefon ile aradı. Özdemir ile Yılmaz arasında mikrofona yansıyan şu diyalog geçti:

Gençali Özdemir: “ Sayın Başkanım! Biz gönül dostları olarak Salon Talia’dayız. Buradaki arkadaşlarımın sesine kulak verin. Sizi buraya bekliyorlar; sizi buraya davet ediyoruz. Bekliyoruz Başkanım.”

Hızır Yılmaz: “ Emriniz benim için her şeyden üstündür. Üyelerimin yanında gelmek benim boynumun borcudur. Örgüt dışına bugüne kadar çıkmadığım gibi, bundan sonra da örgüt beni her çağırdığında oraya geleceğimi benim dostlarım bilir. Birazdan yanınızdayım.”

Sanatçı Burhan Yıldırım sahnede

Özdemir, bu telefon konuşmasının ardından ise sanatçı Burhan Yıldırım’ı sahneye davet etti. Yıldırım’ın türküleri, İlçe Başkanı düğün salonuna girene kadar devam etti. Daha sonra İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, “ durma ilerle; örgüt seninle” sloganları eşliğinde salona girdi. 

Hızır Yılmaz: Beni örgütümün layık gördüğü her yere layığım!

Kürsüye çıkan Hızır Yılmaz, Talia Düğün Salonu’nu dolduran partilileri, “ anası Anadolu, atası Mustafa Kemal olan sevgili hemşerilerim” şeklinde selamladı.

Normalde kürsüde konuşurken heyecanlanmadığını kaydeden Yılmaz, “ ama ilk defa benim organize etmediğim; gönül dostlarımın organize ettiği böyle muhteşem bir kalabalığın karşısında sürçülisan edersem, dilim takılır ise, bilmediğimden değil, sizlere layık olamayacağım kaygısından olduğunu bilmenizi isterim” dedi.

Ben izni sadece örgütten alırım

Hayatı boyunca kimseden korkmadığını ve emir almadığını ifade eden Yılmaz, “ ama siyasette örgütümün, halkımın en ufak emri karşısında başımı eğdim. Ben halkın gücünü görmeden, kendi isteğimle hiçbir yere talip olmadım. Ama halkın gücünü arkamda gördüğüm zaman halktan başka, örgütten başka kimseden de izin beklemedim.”

Ben izni, icazeti sadece örgütten alırım. Bazıları ‘ Hızır Yılmaz 2014 yerel seçimleri için aday adaylığını açıklayacak’ diye söylemiş. Benim adaylığımı örgüt açıklar, ben açıklamam. Eğer örgüt Beykoz halkı benim aday olmamı isterse, onların bana verdiği bayrağı seçimlerde Beykoz Belediyesi’nin burçlarına dikerim.”

Hiçbir aday hakkında kötü söz söylemeyiniz

“ Biz parti içi yarışmanın, parti içi adaylaşmanın değil, 2014’te sandıklardan nasıl binlerce çıkacağımızın hesabını yaparız. Sizlerden ricam, sizin adayınız ben olsam dahi partimin hiçbir adayı hakkında kötü söz söylemeyiniz. Bizim hesabımız, bizim davamız parti içerisinde bir adım öne çıkma savaşı değil, yıllarca Beykoz’u babasının malı gibi satan, yöneten zihniyet ile hesaplaşma yarışıdır.”

2B Yasası’nın içinde halk yok

“ Eğer Ak Parti’nin 2B sürgün yasasını bize verdiğiniz güç ile çöpe atmazsak, belki de bir daha seçimlerde artık birbirimiz için anı olacağız çünkü o bir sürgün yasasıdır. O yasanın içinde halk yoktur, hak da yoktur.

Her söylemlerinde inançlarımızı sömürenler, oylarımızı alanlar artık cepleri para doldu; o şehrin çeperlerinde yaşayan insanların ellerini ‘ ellerim kirlenir’ diye sıkmaz oldular. Ama unutmayınız, artık Kemal Kılıçdarıoğlu’nın önderliğinde sizin ellerinizi sıkacak, yanak yanağa gönül gönüle sizlerle yan yana olacak CHP vardır.”

Bu yasa yandaş mütahitler için çıktı

Salonda bulunan CHP’lilere, “ çoğunuz yüzyıllardır 2B arazileri üzerinde oturuyorsunuz. Adı konan fiyatlar ile daha doğrusu bilmediğiniz bu fiyatlar ile buraları almanız mümkün mü?’ sorusunu yönelten Hızır Yılmaz, aldığı “hayır” cevabı üzerine, şunları söyledi: “ Peki o zaman bu yasayı ‘ bu arazileri alsınlar’ diye kimin için çıkardılar? Yandaş mütahitler için çıkardılar, değil mi? Onların yandaş mütahidi varsa, Beykoz halkının da CHP’si var.”

2B Yasası’nı çöpe atacağız!

“ CHP’ye el verin; onlar hangi yasayı çıkarırsa çıkarsın o yasaları yırtıp çöpe atmak, onların açacakları, rantçılara verdiği temellere yandaş mütahitleri itmek boynumun borcu olsun!  Sizlerden bir şey istiyorum: Parti içerisinde benim aday adayı olmamı istiyorsanız, gelin içe dönük çalışmalara başlayalım. Her komşumuza Ak Pati’nin bu sahte yüzünü gösterelim.”

O fermanı yırtacak bir Rizeli Hızır Yılmaz var

Konuşmasının devamında birlik olmanın önemine işaret eden İlçe Başkanı, Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e atfen, “ Onun olsa olsa soyadı Çelikbilek olur; bizimki çelik yürek” dedi ve ekledi: “ Varsın benim hemşerim Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘ Beykoz’u süreceğim’ diye bir ferman çıkarsın. Ben de diyorum ki, Beykozlu’yu sürecek bir Rizeli Tayyip Erdoğan varsa, o fermanı yırtıp çöpe atacak bir Rizeli Hızır Yılmaz var. Sayın Başbakan’ın fermanı ancak Muhteşem Yüzyıl dizisini yasaklamaya yeter; Beykozlu’yu sürmeye yetmeyecektir”

Çubuklu’dan Büyükşehir’e devredilecek parseller

Salonda bulunan üyelere,  “ Beykoz’un nasıl sürgüne çıkarılacağının planını hazırlamışlar, size şimdi göstereceğim” şeklinde hitap eden Yılmaz, bir harita çıkararak, önümüzdeki günlerde Belediye Meclisi’ne bir teklif getirileceğini ve söz konusu bu teklifte Çubuklu’da üzerinde yüzlerce vatandaşın oturduğu parsellerin Anakent Belediyesi’ne devredileceğini söyledi.

O Meclis oturumunda Belediye’nin önünü dolduracağız

Hızır Yılmaz, Belediye Meclisi’nde söz konusu oturumun yapılacağı gün için partililere mesaj çekileceğini açıklayarak, şunları söyledi: “ O Meclis oturumunda o salonlar bize yetmeyecek; Belediye’nin önünü dolduracağız çünkü bugün Çubuklu halkı sürülecekse, yarın Yenimahalle, öbür gün Gümüşsuyu, öbür gün Tokatköy…”

Yaptığınıza soykırım denir

“ 50 trilyon TL bekliyorlarmış buradan. Nasıl olsa bir yandaş Tayyip veya çok sevdikleri Arap şeyhleri alır. Biz vatanımızda göçebe değiliz. O yerlerde bu insanlar yüzyıldır yaşıyor. Ey kuldan utanmayanlar, siz Allah’tan da korkmaz mısınız? İnsanların dedelerinin mezarları orada, anıları orada, komşulukları orda. Sizin yaptığınıza soykırım denir. Soykırım mutlaka bir insan ırkını keserek ortaya konmaz. Siz onu anılarından, komşularından ayırırsanız, sizinki de o dünya milletlerinin saydığı en korkunç suç ile eşdeğerdir. Ben, örgütümün lâyık gördüğü her yere lâyığım.”

Burhan Yıldırım türküleri ile devam etti

Hızır Yılmaz’ın konuşmasını tamamlamasının ardından ise sanatçı Burhan Yıldırım tekrar sahne aldı.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...