Reklam
Reklam
Hanımefendiler'in Beykoz gezisi

Hanımefendiler'in Beykoz gezisi

Vali Mutlu`nun eşi Gül Mutlu ve mülki idare amirlerinin eşleri Beykoz`da huzurevi ni ve Nostalji Müzesi’ni ziyaret etti.

İstanbul’un mülki idare amirlerinin eşleri, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’nun eşi Gül Mutlu ile birlikte Beykoz Özel Göksu Dinlenme ve Huzurevi`ni ve Nostalji Müzesi’ni ziyaret ettiler.

İlk olarak Beykoz Özel Göksu Dinlenme ve Huzurevi’ne uğrayan heyet, huzurevi sakinleriyle buluştu. Ev ortamında düzenlenen, on iki kişinin kaldığı Beykoz Özel Göksu Dinlenme ve Huzurevi hakkında Müdire Nejla Güngör, Gül Mutlu ve beraberindeki mülki idare amirlerinin eşlerine bilgi verdi.

Beykoz Özel Göksu Dinlenme ve Huzurevi`nde kalan sakinlerle çay içip muhabbet eden Gül Mutlu, yaşlıların hatıralarını dinledi. Beykoz Özel Göksu Dinlenme ve Huzurevi sakinleri, bu ziyaretten çok memnun kaldıklarını ve tekrar beklediklerini söyleyerek uğurladılar.


Mülki İdare Amirleri`nin eşleri ve Gül Mutlu daha sonra Nostalji Müzesi-Keyif Atölyesi`ni gezdiler. Müzenin kurucusu Mehmet Nuri Akgül, sergilenen eşyaların hikâyelerini tek tek anlattı. Gül Mutlu ve beraberindeki hanımefendiler hikâyelerini dinledikleri nesneleri dikkatle inceleyerek müzeden keyifle ayrıldılar.

 

İstanbul Ajansı

YORUMLAR...