Reklam
Ak Parti İlçe binası, açılış için Başbakan'ı bekliyor!

Ak Parti İlçe binası, açılış için Başbakan'ı bekliyor!

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, 2023 hedefine çalışmaları neredeyse bitme aşamasında olan yeni merkez binasından devam edecek.

Ak Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ndeki merkezini Boğaziçi Caddesi, Öztürk Sokak, Tarakçıoğlu Apartmanı’na taşıyor. Yeni binada hazırlıklar tüm hızla sürüyor. Çalışmalar neredeyse tamamlanma aşamasında ancak resmi açılış tarihi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ajandasına bağlı; çünkü açılışa onun da katılması hedefleniyor.

Bin metrekarelik yeni bina

Beykoz Güncel Haber, İlçe Teşkilatı’nın Boğaziçi Caddesi’nde bulunan yeni binasına girdi. Dört katlı binadaki hummalı çalışma içerisinde İlçe Başkan Yardımcısı – Ekonomi İşleri Birim Başkanı Şevki Kazancı ile İlçe Sekreter yardımcıları Ünal Balcı ve İsmail Hakkı Öztürk’e rastladık. Bizi karşısında görünce şaşıran İlçe yöneticileri, çalışmalarına kısa bir süre için ara vererek, sorularımızı yanıtladılar.

Merakımız, İlçe Teşkilatı’nın yeni merkezine ne zaman taşınacağı, böyle bir binaya neden ihtiyaç duyulduğu ve resmi açılışın tarihi noktasındaydı. İlçe yöneticileri Şevki Kazancı ve İsmail Hakkı Öztürk, yoğun çalışmaları içerisinde gazetemize kısa bir değerlendirmede bulundular.

Şevki Kazancı: Açılışı özellikle Başbakanımız ile yapmayı istiyoruz!

 “ Yeni binamız ile ilgili çalışmalarımız beş aydır devam ediyor. Bu binayı İl Başkanlığı’mızın izniyle yaptık. Fatih Sultan Mehmet Caddesi’nde bulunan eski yerimiz yaklaşık 160 metrekare civarındaydı; şu anki yerimiz ise yaklaşık bin metrekare. Bu bina, bu şekliyle, diğer ilçeler ile kıyaslandığında ortanın üstünde bir yer. Birim olarak 12 birimiz. 4’er kişi olarak birimlerimizi paylaştıracağız. Kadın Kollarımızın yeri ayrı, Gençlik Kolları’nın yeri ayrı; her birinin ikişer tane odası var. En üst katta, ana kademenin odaları bulunuyor: Üç oda artı bir Başkan odası.”

Konferanslarımız bodrum katında yapılacak

“ Konferanslarımızı en alt katımızda yapacağımız. Girişin altında, bodrum katında. Girişte de yine koltuk takımlarımızı olacak; gelen misafirlerimizi orada karşılayacağız. Sekreteryamız ve nöbetçi arkadaşlarımız da bu katta olacak ve gelen vatandaşlarımızı orada karşılayacaklar.”

Önümüzdeki hafta tamamen yerleşmiş olacağız

 “ Yerleşmeye başladık. Örneğin, yarın akşam (11 Şubat 2013, Salı) bir toplantımızı burada yapacağız. Siparişlerimizde biraz aksama olduğu için büro malzemelerimiz hafta sonu teslim edilecek. Nasip olur ise, önümüzdeki hafta başında (18 Şubat 2013) yeni binamıza tamamen yerleşmiş olacağız.”

Burayı açtığımız zaman biraz ses getirsin!

“ Açılış, Başbakanımız Recep Bey’in listesine bağlı! Gelmesi için uğraşıyoruz. Talebimiz var; Başkanımız (Adem Sefer) kendisinin özel kalemiyle görüştü. Bir ay olur, iki ay olur, üç ay olur. Yani biz açılışımızı özellikle onunla yapmayı istiyoruz. Burayı açtığımız zaman biraz ses getirsin! Yani sadece Beykoz’da değil, tüm Türkiye’de!”

En ücra köşeye de gitse, Ak Parti’nin yerine herkes gelir

“ Fatih Sultan Mehmet Caddesi’ndeki eski yerimiz ile buraya verdiğimiz kira fazla fark etmiyor. Buraya, eski yerimize verdiğimize yaklaşık bir kira veriyoruz ama burayı dört kat kullanıyoruz. Biz Ak Parti olarak artık eskidik ve biliniyoruz. Biz nereye gidersek gidelim, en ücra köşeye de gitsek, Ak Parti’nin yerine herkes gelir. Çok göz önünde olmamız çok önemli değil bizim için. Bizim için tek şey, çalışan arkadaşlarımızın ortamının geniş, rahat olması.”

Masraf açısından iki yer arasında aslında fark yok

Geçen seçim döneminde Seçim Koordinasyon Merkezi olarak kullanılmak üzere Kavacık’ta bir yer kiralamıştık. Ayrı bir yer tutuyorsunuz; kira veriyorsunuz. Yani, tüm bunları hesapladığınız zaman, 140 metrekare ile bin metrekare arasında ( masraf açısından ) bir fark kalmıyor.

Hedefimiz, Beykoz’da 45 bin üye

“ Beykoz’da 35 bin tane üyemiz var. Bu, bizim için çok önemli. Biz üye çalışmalarımıza zaten start vermiştik; şimdi ikinci bir start daha vereceğiz. ‘ Çöp üye’ dediğimiz T.C. kimlik numarası veya ismi yanlış olan üyelerimiz üyelikten düşmüş; biz bunları da tamamladığımız zaman 40 bin, hatta 45 bin’e ulaşmaya çalışıyoruz Beykoz’da. 250 bin nüfusta 45 bin! Bu, çok önemli.  50 bin dediğiniz zaman, beşte biri demektir! Sadece üye! Herkes ikişer oy verse, 150 bin eder! Onun için biz bu üye çalışmalarına çok önem veriyoruz. Arkadaşlarımızla hep beraber sahadayız. Üye çalışmaları için bütün mahalleleri tek tek dolaşıyoruz.”

Eski binada bunalıyorduk artık

“ 35 bin kişi bu binaya gelecek. Bu arkadaşlardan her gün en az 100- 150 kişi gelse,  eski binada bunalıyorduk artık.”

İsmail Hakkı Öztürk: Artık diğer partiler bizden korksun diyorum!

“ Yeni yerimizde Kadın Kolları ve Gençli Kolları’nın da ayrı birim odaları var. Önceki yerimizde bu şansımız yoktu. Şu anda bir kurum görüntüsü, daha profesyonel bir görüntü vermek için çaba sarf ediyoruz. Artık birim başkanlarımız çok daha rahat çalışacaklar. Biz arazide çok iyi çalışmalar ortaya koyuyoruz ama bunları hep kafeteryalarda ya da birimler ile nöbetleşe yer değiştirmek suretiyle yapıyorduk mecburen. Mekân darlığımız vardı.”

Bence hiç uğraşmasınlar Ak Parti’yle!

“ Şimdi ise çok profesyonel bir çalışma alanı kazandık. Ekip ruhunu tam oturtacağız Beykoz’da. Artık diğer partiler bizden korksun diyorum! Ak Parti’yi rakip görenler, Ak Parti’nin nasıl bir parti olduğunu da analiz etsinler! Ben öyle tavsiye ediyorum onlara. Bence hiç uğraşmasınlar Ak Parti’yle!”

Burası daha ekonomik bir ilçe merkezi olacak

“ Seçim zamanlarında partiler, kendi ilçe binalarının dışında çeşitli masraflar üstlenerek, SKM dediğimiz Seçim Koordinasyon Merkezleri tutma gayretleri içerisinde oluyorlar. Biz, onu da bu binanın içine taşımış oluyoruz. Yani, aslında ekonomik anlamda daha ekonomik bir ilçe merkezi tutmuş oluyoruz. Yani, dışarıdan bakıldığında, ‘ 160 metrekare’den bin metrekare’ye taşındılar; 4 kat kullanıyorlar’ gibi bir bakış açısı olabilir insanlarda ama biz şu an oradaki 160 metrekare’den daha ekonomik bir İlçe başkanlığı dizayn ediyoruz. Seçim koordinasyon merkezlerimiz, konferans salonlarımız, panellerimiz, kendi iç bünyemize dönük olan bütün çalışmalarımız bu binadan icra edilebilecek.”

Bu konuda spekülasyona yer verilmemeli

“ Ama daha önce ne yapıyorduk? Bir salon veya restoran kiralayarak, oralara çeşitli ücretler ödemek zorunda kalıyorduk. Şimdi daha ekonomik olacak. Bu anlamda Beykoz’da bir spekülasyona yer verilmemesi gerektiğini düşünüyorum. Bunu özellikle vurgulamamız lâzım. Bu şekilde zaman da kazanmış oluyoruz. SKM Merkezi kurarken harcadığınız zamanı, enerjiyi burada harcamıyorsunuz. Bu anlamda çok profesyonel bir kurum görüntüsünü de vermiş olacağız. Buranın seçmen gözünde de çok farklı bir yeri olacak.”

Ak Parti, artık Beykoz’da daha verimli çalışacak

“ Önümüzde bir yerel seçim, arkasından Cumhurbaşkanlığı seçimi ve sonra da bir genel seçim var. Peş peşe üç tane seçim yapacaksınız. Bunun için üç tane merkez kurduğunuzu düşünün. Buraya taşınmak ile çok akılcı bir politika izlediğimiz kanaatindeyim. Bunun bilinmesi gerektiğini düşünüyorum. Akıllı bir planlama yaptığımızı düşünüyorum. Çalışmalarımızdan çok daha verim alacağız burada çünkü her birim kendi odasında, bilgisayarında istediği gibi kendi planlarını yapabilecek. AK Parti, artık Beykoz’da daha verimli olarak çalışacak.”

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...