Reklam
Özel proje alanlarının fiyatı henüz öğrenilemeyecek

Özel proje alanlarının fiyatı henüz öğrenilemeyecek

Beykoz’da ilan edilen “Özel Proje Alanları”nın kapsamına giren 9 mahalleye ait fiyatlar henüz öğrenilemeyecek.

Vatandaşlarımızdan gelen talep üzerine 2B rayiç bedellerini öğrenme noktasındaki araştırmalarımız sürüyor. Vatandaşlarımızın 2B rayiç bedellerini Milli Emlak’a ait internet sitesinden sorgulayabileceklerine dair çıkan haberler üzerine net bir bilgiye ulaşmak noktasında yaptığımız araştırmalar sürüyor.

Bahsi geçen sitede fiyat bilgilerine ulaşamadıkları noktasında okuyucularımızdan geri dönüşler alıyoruz. Bir kısım vatandaşımız bize Milli Emlak’ın ilgili sitesinin vatandaş erişimine açık olmadığını ifade ederken, bir kısım vatandaş ise fiyatların bu sitede kesinlikle açıklanacağını belirtiyorlar.

Bu gelişme üzerine, Beykoz Belediyesi Başkan Danışmanı ve Meclis Üyesi Nevzat Oral’la görüştük. Oral, bu konuda edinmiş olduğu bilgileri  “ kesin olmamak” ihtirazi kaydı altında bizimle paylaşarak, şunları söyledi:

Milli Emlak’a ait internet sitesinde çalışmalar devam ediyor

“ Biz, ‘ www.milliemlak.gov.tr’nin bir internet sayfası oluşturduğu ve bu sayfaya T.C. kimlik numarasıyla birlikte girecek vatandaşların kendi parselinin metrekare bedelini, 400 metrekareye kadar olan fiyatını, 400 metrekarenin üzerindeki fiyatını; toplam fiyatı, taksitli olması halindeki fiyatını ve peşin ödeme durumundaki fiyatını ayrıntılı olarak öğrenebilecekleri bilgisini aldık.

Hak sahibi her vatandaş, kendi T.C. kimlik numarasıyla sisteme girdiği zaman öğrenmesi gereken bütün bilgiler önüne gelecek. Ancak Milli Emlak, bununla ilgili teknik çalışmaları henüz bitiremediği için, sanırım şu ana kadar internet sistemi yetiştirilemedi.”

Özel proje alanlarının fiyatı henüz öğrenilemeyecek

Meclis üyesi Nevzat Oral’a Beykoz’da ilan edilen “ Özel Proje Alanları”nın kapsamına giren 9 mahalleye ait fiyatların da bu siteden öğrenilip öğrenilemeyeceği sorusunu yönelttik.

Meclis üyesi, gazetemize şu açıklamayı yaptı:

“ Özel Proje Alanları ile ilgili çalışmalar bu genel çalışmalar bittikten sonra yani şu anda Milli Emlak tarafından satılacak parsellerin işlemi bittikten sonra, bu alanlar ile ilgili çalışmalar ve kontroller yapıldıktan sonra gerçekleşecek.

Söz konusu yerlerin Beykoz Belediyesi’ne nasıl bir yol ile devredileceğini tam bilemiyorum ama hazırlık aşaması bir ay sürer. Bu arada, bildiğim kadarıyla Özel Proje Alanları’ndaki hak sahipleri bu siteden fiyatlar dışındaki diğer bilgileri öğrenecekler; fiyatlar noktasında ise henüz bir bilgi alamayacaklarını zannediyorum. Bu konuyla ilgili hak sahipliği devam etmekle birlikte satış yetkisinin Beykoz Belediyesi’ne verileceği noktasında bir bilgi verilecek orada kendilerine zannediyorum. Ben de çok emin değilim; bana söylenileni söylüyorum. Dolayısıyla çok net ifadeler ile konuşamıyorum.”

Beykoz Güncel Haber olarak konunun takipçisi olacak ve gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...