Reklam
Reklam
İşçi Partisi'nde Eyüp Bostan ile yola devam!

İşçi Partisi'nde Eyüp Bostan ile yola devam!

İşçi Partisi Beykoz İlçe Örgütü’nün 9. Olağan Kurultayı yapıldı. Eyüp Bostan, parti üyelerinin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

İşçi Partisi Beykoz İlçe Örgütü 9. Olağan Kurultayı’nı gerçekleştirdi. Eyüp Bostan, parti üyelerinin oylarıyla yeniden başkan seçildi.

Çubuklu Özdemir Tesisleri’nde gerçekleşen Olağan Kurultay’a CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Başkanı Ekrem Başlantı, Ferit İnal Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Ziya Sökmez,  İşçi Partisi Silivri Çadırları sorumlusu Hıdır Hokka ile partililer ve davetliler katıldı.

İlçe Başkanı Eyüp Bostan, kurultayın sonunda Beykoz Güncel Haber’e özel bir değerlendirmede bulundu. İlgili röportaja haberimizin sonunda ulaşabilirsiniz.

Eyüp Bostan: Asıl tehlike, bölünme anayasasının yasallaşması

Kurultay’ın sunumu parti üyesi Şeref Kılıç tarafından yapıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından ise İşçi Partisi Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Eyüp Bostan, selamlama konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edildi.

Eyüp Bostan, burada yaptığı konuşmada, üç senedir kendisine “ devrimci görev anlayışıyla katkı veren” Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarına teşekkür etti. Bostan, mükemmel bir parti programı koymuş olmaları dolayısıyla da partisinin üst yönetim kurullarına teşekkürlerini sundu.

Bostan, “ Genel Başkanımız sayın Doğu Perinçek, Türkiye’nin devrimci önder birikiminin sadece yüzde 5’inin İşçi Partisi’nde olduğu tespitinde bulunmuş, çalışma programını Türkiye’nin tüm devrimci önder birikimini kucaklayacak biçimde yapmıştır” dedi ve kendilerinin dışındaki diğer devrimci önderler ile birlikte hareket etmeyi hep öncelikli bir prensip haline getirdiklerini ve anlaşılır olmaya, her kesim ile konuşmaya önem verdiklerini ifade etti. Başkan Bostan, “ Toplumun faydasını savunurken, bedel ödemeyi de göze aldık. ‘ Milletimiz için üzerimize düşeni yaparız’ dedik, engelleri aştık, yaptık” dedi.

Padişahtan bile fazla yetkiler ile donanmış bir devlet başkanı!

Sözlerini, “ Beykoz kamuoyunda uzun zamandır 2B Yasası ve Belediye Başkanlığı aday adaylığı konusu önceliği almış durumda” şeklinde sürdüren İlçe Başkanı, asıl önemli olan konunun ise Anayasa olduğunu ifade etti. Eyüp Bostan, şu açıklamada bulundu: “ İktidar partisi bölünme anayasasını ABD, Avrupa Birliği ve Meclis içindeki yandaşları ile yasallaştırmayı başarır ise, olacak olan şudur: Padişahtan bile fazla yetkiler ile donanmış Başkan, her şeyi bizden iyi bilecektir! Seçilsek de, o mevkide hangi yetki ile ne kadar kalabileceğimiz meçhuldür. 2B Yasası’nın yarattığı sorunların ne hâl alacağını kestiriyorum ama ifade etmek istemiyorum.”

Beykoz halkı kendi önderlerini yaratacaktır

“ Bu yüzden öncelikli hedefimiz üniter devlet yapısını, Türk milletini ve büyük devrimci önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anayasa’dan silmeyi amaçlayan, etnik ve mezhep ayrılıkları ön plana çıkaran bölücü anayasaya karşı mücadele etmektir. Bu mücadelede Beykoz halkı kendi önderlerini yaratacaktır.”

Mahalle meclisleri oluşturulacak

Konuşmasının devamında, gerçekleştirdikleri Kurultay ile birlikte “ partilerinin parti dışı devrimci önderler ile buluşmasını sağlayarak, ortak akıl ile projeler üretmeyi ve mahalle meclisi oluşumlarını gerçekleştirmeyi” hedeflediklerini de açıklayan İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, sözlerini, “ Yeni dönemde emek hareketinin de Mustafa Kemal’in askerleri olarak siyasal mücadelenin içinde yerini alması, olmazsa olmazımızdır” şeklinde sonlandırdı.

Divan Heyeti oluşturuldu

İlçe Başkanı Bostan’ın konuşmasının ardından ise Kurultay’ı yönetmek üzere Divan Heyeti oluşturuldu.

Üyelerin oylarıyla Erhan Ekiz Divan Başkanlığı’na, Mehmet Akçay ve Gülcan Bostan ise yazmanlıklara seçildiler.

Turan Aslan tarafından İlçe Başkanlığı Faaliyet ve Gelir- Gider raporlarının sırasıyla okunarak,  üyelerin oybirliğiyle kabul edilmesinin ardından ise, “Dilek ve Temenniler Bölümü”ne geçildi. Bu bölümde söz alan konuşmacılar, duygu ve düşüncelerini dile getirdiler.  İktidarın iç ve dış politikasını sert sözler ile eleştiren konuşmacıların ardından ise Divan Heyeti Başkanı Erhan Ekiz söz alarak, Silivri’de yargılanmakta olan İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek’e selam gönderdi.

Çarşaf liste

Yapılan konuşmaların ardından ise Hazirun Cetveli’nde ismi bulunan 58 kişiden, Kurultay’da hazır bulunanlar, Seçim Kurulu görevlileri eşliğinde oylarını seçim sandığına attılar. 

ÖZEL RÖPORTAJ

Eyüp Bostan, Kurultay ile ilgili olarak gazetemize şu değerlendirmede bulundu:

“ Artık Beykoz olarak, toplum olarak herkesin mücadelenin içine girmesi gerekiyor; yoksa başarı çok zor; bedeli çok ağır. Ama birleştiğimiz zaman önümüzde hiçbir engel duramaz. Bugün burada CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Bey’i görmek, beni çok mutlu etti. Birlikte hareket etmeliyiz; birbirimizi tanımalıyız. Yurtseverler birbirini tanımalı, birbirine omuz vermeli. Ben çok umutluyum. Gelecek günlerin bizim olduğunu düşünüyorum. ‘ Biz yaparız’ dediğimiz zaman yapıyoruz. Yağacağız; ülke olarak yapacağız, bu karanlık günleri aşacağız. Yoksa çocuklarımızın geleceği söz konusu. Biz bunları başarmak zorundayız.

Üç sene evvelki kongremizde, altı tane sandalyeyi yan yana getirip kongre yapmıştık. Bugünkü katılım benim için bir gösterge; daha da iyi olması lâzım. İnsanlardaki korku, toplantılarda kenarda kalmalarına neden oluyor. Toplum, henüz o korku duygusunu atamamış. Korkunun ecele faydası yok, bunu halkımızın bilmesi lâzım. Ben çok umutluyum. Yılgınlık en kötü hastalıktır bizim için.”

İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu

YÖNETİM KURULU ( ASİL)

Eyüp Bostan

Kerim Bozboğa

Elif Gürkan

Selahattin Işıklı

Melis Karadeniz

Yavuz Kocabalkan

Gönül Özaslanlı

Mustafa Uslu

DENETİM KURULU (ASİL)

Mehmet Ali Aydın

Turan Aslan

Mehmet Akçay

İL KURULTAY DELEGELERİ

Eyüp Bostan

Kerim Bozboğa

Elif Gürkan

Selahattin Işıklı

Melis Karadeniz

Yavuz Kocabalkan

Gönül Özaslanlı

Mustafa Uslu

Mehmet Ali Aydın

Turan Aslan

Mehmet Akçay

Mahir Akıncı

Mümtaz Alpural

Şeref Kılıç

Arif Şahin

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...