Reklam
Reklam
HDI sokak hayvanlarının yanında

HDI sokak hayvanlarının yanında

HDI Sigorta, 'Yemekler Çöpe Gitmesin' projesiyle toplanan yemekleri birçok gönüllü ve STK ile beraber Beykozdaki sokak hayvanlarına ulaştırıyor.

HDI Sigorta, yeni bir sosyal sorumluluk projesinin daha startını verdi. Yeni proje çalışmaları hakkında açıklama yapan HDI Sigorta Genel Müdürü Orhan Arıkçı, 'HDI Sigorta olarak 'Hayvan Dostu' projesi üzerine 2012 yılından beri çalışıyoruz. Projenin temelini ve sistemini çok iyi kurduğumuza inanıyorum. Uzun bir çalışma sürecinin ardından doğru sistemi kurduğumuzda bu projemizi hayata geçirdik' dedi.

Artan yemekler araçla toplanıyor

Sadece bu projeye hizmet edecek bir eleman istihdam ettiklerini ve projeye özel bir araç temin ettiklerini belirten Arıkçı, aracın her gün tüm gönüllüleri tek tek ziyaret ederek artan yemekleri topladığını ve bu toplanan yemeklerin Beykoz Belediyesi, birçok gönüllü ve sivil toplum örgütleriyle beraber sokak hayvanlarına iletildiğini belirtti. 'Yemekler Çöpe Gitmesin' fikriyle başladıkları projeyi daha çok yaymak isteyen Arıkçı, projelerini şu şekilde anlattı: 'Bir web sitemiz var; www.hayvandostu.org. İşletmeler ve şahıslar oradan bize ulaşarak gönüllü olabiliyorlar. Şu an halihazırda birçok gönüllü otele ve restorana sahibiz. Ama buradaki en önemli nokta; şahısların bireysel olarak web sitemize girip, adres ve tarih bildirmeleri halinde evlerinden artan yemekleri alabiliyor olmamız.'

YORUMLAR...