Reklam
Kaymakam Erdoğan'ın iade-i ziyaretleri

Kaymakam Erdoğan'ın iade-i ziyaretleri

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz siyasi parti ilçe teşkilatlarına biz dizi iade-i ziyaret gerçekleştirdi

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz’a atanması dolayısıyla kendisine hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuş olan siyasi parti ilçe teşkilatlarına iade-i ziyaretlerde bulunmak üzere aynı gün içerisinde Adalet ve Kalkınma Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Milliyetçi Hareket Partisi ve Saadet Partisi’ne konuk oldu.

Ana gündem maddeleri Beykoz ve ekonomik sorunları oldu

Ak Parti ve CHP Beykoz İlçe başkanlıklarının basını bilgilendirmiş olmamaları nedeniyle ziyaretlere iştirak edemediğimizden dolayı, haberimizde sadece Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ve Saadet Partisi (SP) ziyaretlerine yer veriyoruz.

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan’ın her iki siyasi parti temsilciliğine gerçekleştirdiği ziyaretlerin ana gündem maddeleri Beykoz’un mülkiyet ve ekonomik sorunları oldu. Beykoz’un kalkınması noktasında fikir teatisinde bulunan taraflar, tespitlerde bulunarak, olası çözüm önerileri üzerinde sohbet ettiler.

Milliyetçi Hareket Partisi ziyareti

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Ak Parti ve CHP İlçe teşkilatlarının ardından üçüncü ziyaret noktası olarak MHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın Kavacık’ta bulunan merkezinde Ali Emanet başkanlığındaki kalabalık bir partili grup tarafından karşılandı.

Süleyman Erdoğan: Sizler gözümüz kulağımız olun!

Sözlerine, “ Arı iyi bal yapmak için ne kadar çok çiçeğe gider ise, o kadar iyi bal olur; ne kadar çok kişiden görüş ve fikir alır isek, o kadar faydalı olur düşüncesiyle sivil toplum örgütlerine ve partilere ziyaretler gerçekleştirdiklerini” ifade ederek başlayan Beykoz Kaymakamı, MHP İlçe yönetiminden, ilçedeki hizmetler ile ilgili düşüncelerini kendisine bildirmeleri ricasında bulundu.

Kaymakam Süleyman Erdoğan, “ Biz her yeri göremeyebiliriz, duyamayabiliriz. İnsanlarımız çaresizlik içerisinde kıvranmasınlar; sizler gözümüz kulağımız olun istiyoruz. Bu sorumluluk hepimizin. Her bakış farklı bir kapı açabilir” dedi.

İyi bal yapmak için nektar arıyoruz

MHP ilçe yönetimine, Beykoz’un geleceğine yönelik olarak, ilçedeki kişi, örgüt ve siyasi partilerden fikir ve projeler noktasında destek istediklerini ifade eden Kaymakam Erdoğan, “İyi bal yapmak için nektar arıyoruz! Nektarı olan çiçekler nektarını saklamasın; haber versinler, gelip alalım!” açıklamasında bulundu.

Sorunların detayını görmek lâzım

Kaymakam Erdoğan, “ Beykoz’un en önemli sorunu nedir? şeklindeki bir soru üzerine ise şunları söyledi: “ Beş ayda bakıp Beykoz’un sorunları ‘ şudur, şudur’ demek sağlıklı olmaz.  Sorunun esas detayını, neden kaynaklandığını görmek lâzım. Beykoz’un herkesin bildiği yüzeysel sorunlarının detayına girip bakmak gerekiyor. Sorunlara nüfuz etmek, bunların arka planını, gerçek nedenlerini görmek lâzım; yoksa yanılıyoruz.”

Beykoz Devlet Hastanesi’nde çocuk doktoru eksikliği

Karşılıklı görüş teatisi şeklinde gerçekleşen sohbette, MHP Beykoz İlçe Teşkilatı tarafından Kaymakam Süleyman Erdoğan’a aktarılan hususlardan biri de, Beykoz Devlet Hastanesi’nde geceleri ve hafta sonları çocuk doktorunun bulunmayışı oldu. Kaymakam Erdoğan, bu sorunu not alarak, konuyla ilgileneceğini söyledi.

Fabrikalar kapatılmakta geç kalınmış

Kaymakam Erdoğan, fabrikaların kapanmasının ardından ekonomik durumu kötüye giden Beykoz’un gelişmesi yönünde ne gibi çalışmalar yapıldığı şeklindeki bir soru üzerine ise şu açıklamayı yaptı: “ Fabrikalar kapatılmakta geç kalınmış. Bu günleri görerek, o dönüşümün daha erken yapılması gerekiyordu. Kapatılma süreci burada iyi yönetilememiş. Yani, biz Paşabahçe’yi, Şişecam’ı kapattırmayacağız diye uğraşmışız; o süreci iyi yönetememişiz. Buralar şehrin içinde kalmış; Boğaziçi Kanunu da var. Buraları müzeye mi, turizm alanına mı, eğitim alanına mı döndürecektik; onları kaçırmışız. Gelinen nokta ne? Tekel’i alan firmayı Üsküdar’dan tanıyorum, aldıkları işi yarım bırakmadan götürecek bir şirket. Orada proje çalışması devam ediyor. Sümerbank ile ilgili olarak da kendileriyle görüşme yapacağız.”

İstanbul Kalkınma Ajansı’na cam konusunda proje sunuldu

Cam konusunda incelemeler yapmak ve bilgi alışverişinde bulunmak üzere geçtiğimiz günlerde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile birlikte İtalya’ya gittiklerini ifade eden Süleyman Erdoğan, Beykoz’da cam konusu üzerinde çalıştıklarını ve daha önce hazırlanmış ancak hayata geçirilememiş ya da yarım kalmış bulunan tüm projeleri de inceledikleri bilgisini verdi. Erdoğan, bu bağlamda Camköy Vakfı’nı canlandırmayı düşündüklerini belirtti ancak tüm bu uğraşların kesinlik kazanmadığının, üzerinde çalışıldığının da altını çizdi.

Cam üzerinden turizm akışını sağlanmalı

Bir proje hazırlayarak, İstanbul Kalkınma Ajansı’na sunduklarını kaydeden Kaymakam Erdoğan, şunları söyledi: “ Biz sadece cam ile ilgilenmiyoruz; camı kullanarak, turizm akışını sağlamayı düşünüyoruz. Dolayısıyla, projenin adına da, ‘ Beykoz’un 210 yıllık tarihi cam mirasının korunması ve turizme kazandırılması’ diyoruz.”

Beykoz, uçacak!

Şişecam şirketinin – kesinleşir ise- Beykoz için çok güzel şeyler düşündüğünü kaydeden Beykoz Kaymakamı, yapılması planlanan Riva Kanalı çalışması, Basketbol Federasyonu’nun İshaklı Köyü’ndeki tesis projesi, Futbol Federasyonu’nun tesis projesi gibi çeşitli projeler ile birlikte ve ilçenin mülkiyet sorunu da çözüldüğü takdirde, “ Beykoz hakikaten uçacak ama bunlar bir zaman istiyor” dedi.

Beykoz için çok güzel şeyler olacak

Erdoğan, “ turizm ve spor Beykoz’u alıp kaldırmış olacak ancak bunlar bir zaman süreci istiyor. Bazen yola çıkarsınız da, yolda kaza olur, süreç uzayabilir. Yapılan hazırlıklar rayına oturur ise, Beykoz için çok güzel şeyler olacak” yorumunda bulundu.

Çeşitli görüşme başlıkları üzerinde sohbet

MHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nın Kaymakam Süleyman Erdoğan ile sohbeti sırasında ilçenin trafik sorunu, gençler arasında uyuşturucu kullanımının artması, kentsel dönüşüm, marina projesi gibi konular da dile getirildi.

Ali Emanet: Katkı sunmaya hazırız

Ziyaretin son konuşmasını ise MHP Beykoz İlçe Teşkilatı Başkanı Ali Emanet yaptı. Göreve geldiğinde yapmış oldukları “ hayırlı olsun” ziyareti kapsamında Kaymakam Süleyman Erdoğan’ın kendilerine bir iade-i ziyarette bulunduğunu kaydeden Emanet,  kendisine teşekkür etti.

İlçe Başkanı Emanet, şunları söyledi: “ Beykoz’un sorunları saymakla bitmiyor. Beykoz’un İstanbul’un Üsküdar ilçesi gibi, Kadıköy ilçesi gibi, Beşiktaş veya Bakırköy ilçeleri gibi olma şansı yok. Bu saydığımız ilçelerde emlak gelirleri yüksek; Beykoz Belediyesi’nde ise emlak gelirleri düşük. Biz siyasi bir kuruluş olarak, sayın Kaymakamımız ile beraber Beykoz’a ne tür bir katkımız olacak ise, kendilerinin her zaman yanlarındayız.”

Katkı sunmaya hazırız

İlçe Başkanı Emanet, Kaymakam Erdoğan’ın anlattığı hususlara atıfta bulunarak, “ cam ile ilgili projelerinin Beykoz’a hayırlı olacağını düşünüyorum. Beykoz’da ekonomi zayıf,  vatandaş mağdur. Emeklilerin emekli, maaşları düşük. Bir an önce Beykoz için pozitif yönde ne yapılması gerekiyorsa, katkı sunmaya varız.”

Konuşmasının devamında, ilçe teşkilatı olarak her Cuma günü gerçekleştirdikleri esnaf ziyaretlerine de değinen Ali Emanet, “ oto sanayiine yönelik veya demir doğrama atölyeleri sağlık şartlarına uygun fiziki mekânlar değil. Buralarda çalışan kişilerin meslek hastalıklarına yakalanma riskleri çok yüksek. Bu atölyelerin bir sanayi sitesi şeklinde bir yerde toplu şekilde olmasını istiyorum” dedi.

İlk defa bir Kaymakam ziyaret ediyor

Yaklaşık 25 yıldır siyasetin içinde olduğunu ifade eden İlçe Başkanı, sözlerini şu şekilde sonlandırdı: “ Bir kaymakam, bir mülki amir ilk defa ilçe teşkilatımızı ziyaret etmişlerdir. Bu da bizi memnun etmiştir. İlçe Başkanı olarak, tüm camiam adına size teşekkür ediyorum, şeref verdiniz!”

Kaymakam Erdoğan’ın MHP ziyareti, çekilen hatıra fotoğrafıyla son buldu.

Saadet Partisi ziyareti

Süleyman Erdoğan’ın siyasi parti ziyaretleri kapsamında son durağı ise Saadet Partisi İlçe Teşkilatı oldu.

Burhan Öz: Saadet Partisi, Türkiye’nin önünü açmıştır

Beykoz Kaymakamı’nı, partinin Kavacık’ta bulunan merkezinde İlçe Başkanı Burhan Öz ve Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

Burada bir selamlama konuşması yapan Başkan Burhan Öz, “ Saadet Partisi’nin 1969 yılından bugüne fikriyle, ürettiği projeleriyle, Türkiye’nin ve dünyanın önünü açtığını ve hiçbir zaman yerinde saymadığını” belirterek, “ Saadet Partisi, şekil olarak olsun, mantık olarak olsun mutlaka Türkiye siyasetine bir şeyler sunmuştur. Biz de parti yöneticileri olarak her zaman Beykoz’un önüne projeler sunuyoruz ve bir şekilde Beykoz’un siyasetini, ekonomisini, sosyal yapısını hem denetliyoruz, hem yönlendiriyoruz” dedi.

Rakibimizin değil, Beykoz’un açığını bulmaya çalışıyoruz

Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın bütün dünya tarafından kabul edildiğini hatırlatarak, onun  tarafından kurulmuş olan teşkilat sisteminin kendilerinin hiç durmadan üretmelerine sebep olan bir yapı oluşturduğunu da kaydeden İlçe Başkanı Burhan Öz, şunları söyledi: “ Biz de bugün Beykoz’da siyaset yapan bir parti olarak Beykoz’un önüne her zaman olumlu, olgun ve doğru projeler koyduğumuza inanıyoruz; koyacağız da. Yaptığımız siyaset ile Beykoz siyasetini güzelleştirmeye çalışıyoruz. Hiçbir çirkin taraftan siyaset yapmadık, bunu çok önemsiyoruz. Rakibimizin bir açığını, eksiğini bulalım da, buradan siyaset üretelim değil, Beykoz’un açığını, Beykoz’un eksiğini bulup ona göre siyaset üretmeyi daha çok önemsiyoruz.”

Her gün iktidar olacakmış gibi hazırız!

“ Beykoz’da yönetimde olalım, olmayalım her gün yönetimde olacakmış gibi hazırız ve hazırlanıyoruz. İnşallah bir gün yerelde veya genelde iktidar olup projelerimizi hayata geçirmek en büyük arzumuz.” 

Siyasi kaygı gözetmeden desteğimizi veririz

“ Beykoz’da tüm siyasi partilere aynı mesafede durduklarını” da kaydeden SP İlçe Başkanı Burhan Öz, “ Beykoz için doğru olan her şeyde de hemen yakınlaşabiliyoruz. 2B olayında belki de iki zıt grupta gibi görünen CHP ile Saadet, aynı masaya oturup Beykoz halkı adına 2B’yi savunmuştur. AK Parti’nin yaptığı birçok çalışmayı pankart asarak, tebrik ve teşekkür etmişsizdir. Yani, kim doğru bir şey yaparsa, biz kesinlikle siyasi bir kaygı göstermeden, hemen desteğimizi veririz.”

Beykoz bir Bodrum veya Kuşadası değil!

Sözlerinin devamında, Beykoz’un sadece bir turizm merkezi olarak düşünülmesinin kendisini rahatsız ettiğini ifade eden Burhan Öz, “ halbuki burası yaşam ve kültür olarak düşünülmeli. Burası bir Bodrum değil, bir Kuşadası değil; İstanbul denilen metropolün en kıymetli ilçelerinden biri” yorumunda bulundu.

Beykoz’a dayatma bir kültür geldiğini görüyoruz

“ Saadet Partisi olarak, sadece turizme dönük bir Beykoz’u kabul etmiyoruz” açıklamasında bulunan Öz, şunları söyledi: “ Sanki Beykoz’da yaşam biraz öteleniyor. 2B’de, mülkiyet konusunda ne oluşacak bilmiyoruz. Beykoz’un kültürüne hâlâ dokunulmadığını hissediyorum. Beykoz’un bünyesinin yeni dayatılacak kültürleri kabul edeceğine inanmıyorum. Ancak ilçeye yeni bir dayatma kültürünün geldiğini de görüyoruz. Mesela, bir Ortaçeşme’de öyle bir kültür var ki, buradan Beykozlu’ya hizmet edecek en az yedi- sekiz tane etkinlik çıkar. Küçüksu, Göksu ve Riva dereleri, Hidiv Kasrı, Ömerli Barajı canlandırılabilir. Beykoz’un, ‘beni canlandırın!’ diye bas bas bağıran kültürünü bırakıp sanki yeni bir dayatma kültür gelecek gibi bir çekincemiz var.” 

Süleyman Erdoğan: Beykoz bir iskân yeridir

Kaymakam Süleyman Erdoğan ise SP İlçe Teşkilatı’nda yaptığı konuşmasına, “ Beykoz’un bir iskân yeri olduğunu” ifade ederek başladı. Beykoz Kaymakamı, “ burada sanayi olmaz. İstihdamı turizmden oluşturacaksın. Turizm ile kastedilen odur. Burada zaten denizden, plajdan çok istifade edemeyeceğime göre, sen burada doğayı sunacaksın demektir. Yoksa Boğaz’da binlerce insanı denize sokup çıkaracak durumun yok” açıklamasında bulundu.

Amaç, tur teknelerinin Beykoz’a daha çok uğramasının sağlanması

Yapılacak olan spor tesisleri sonrasında Beykoz’un bir spor ve kültür ilçesi haline geleceğini kaydeden Beykoz Kaymakamı, kısmen yapılacak olan tarım ile de turizme yerel ürünler sunulabileceği bilgisini verdi. “ Beykoz’da turizm ile kastedilen, buradaki akışkanlığı daha çok arttırmak, Boğaz turu atan teknelerden daha fazla istifade etmektir” diyen Kaymakam Erdoğan, ‘ Beykoz’da turizm’ ile kastedilen şeyin, ilçeye uğrayacak olan bu tur teknelerine satacak ürünler ortaya koymak olduğunu belirtti.

Habire kul hakkı yiyoruz!

“ Toplum olarak iki yakamız bir araya gelmiyor” yorumunda bulunan Beykoz Kaymakamı, bunun sebebi olarak kul hakkı yeniyor oluşunu gösterdi. 2B konusunda dört dörtlük çözüm sağlamanın zor olduğunu kaydeden Erdoğan, hak ve hukuka en yakın çözüm etrafında birleşilmesi gerektiğine vurgu yaptı. 2B konusunun yıllardır sürmekte olan bir sorun olduğunu ifade eden Erdoğan, “ eğer bir çözüme yaklaşılmış ise bunun pozitif tarafından yaklaşmak, desteklemek ve cesaretlendirmek gerekiyor” dedi.

Ayakkabı fabrikasının Boğaz’ın en güzel yerinde mi olması lâzım?

Şirketlerin ucuz maliyetleri gözeterek, fason üretime geçtiklerini ve hatta Çin’de üretim yaptıklarını hatırlatan Beykoz Kaymakamı, ilçede trafiğin zaten bir sorun olduğunu da ifade ederek, “ ayakkabı fabrikasının Boğaz’ın en güzel yerinde mi olması lâzım?” diye sordu. Erdoğan, fabrika araçlarının da trafiğe girmesiyle ilçe trafiğinin daha da zorlanacağının altını çizdi.

Farklı konular konuşuldu

Beykoz Kaymakamı’nın Saadet Partisi ziyaretinde, imar ve 2B sorunları, trafik sıkışıklığı, acil ambülans hizmetlerinde görülen gecikme, fabrikalarının kapanmasından sonra ekonomide yaşanan olumsuzluklar gibi çeşitli konular dile getirildi.

Ziyaret, objektiflere verilen hatıra pozu ile son buldu.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...