Reklam
Reklam
Beykozlu Giresunlular'ın konuğu MHP oldu

Beykozlu Giresunlular'ın konuğu MHP oldu

Beykozlu Giresunlular Derneğinin Pancar Çorbası Fikir Kulübü etkinliğinin konuğu  ve konuşmacısı  MHP Beykoz İlçe Teşkilatı ve Başkanı Ali Emanet oldu.

Katılımcıların pancar çorbası ve mısır ekmeği ile yoğurt yemesinden sonra, gecenin Fikir Kulübü etkinliğine geçildi. Dernek sekreteri  İsmail Hakkı Öztürk gecenin konsepti ile ilgili katılımcılara geniş bilgiler verdikten sonra selamlama konuşması için Dernek Başkanı  Hasan Karakaya’yı mikrofona davet etti.

Başkan Karakaya yaptığı konuşma da misafirlerine hoş geldiniz dedikten sonra, derneklerinin aslında başka çalışma ve etkinliklerinin de olduğunu ifade etti. Karakaya sözlerini şöyle sürdürdü. “ Değerli hemşehrilerim, değerli misafirlerimiz, bu geceyle ilgili detaylı bilgileri İsmail bey zaten verdi. Ancak bizim etkinliğimiz sadece bu değil, daha önceki gün Kadın Kollarımız burada 40 bayanı bir araya getirerek hem sohbet ettiler hem de  okuma günü düzenlediler.   Ayrıca çeşitli kurs çalışmalarımız var. Çok yakın tarihte folklor kursumuz başlıyor. Hemen ardından iletişim ve diksiyon kurslarımız devreye girecek” dedi.

Kürsüye davet edilen gecenin konuğu MHP İlçe Başkanı Ali Emanet konuşmasına kendisinin de bir dönem Beykozlu Giresunlular Derneğinde görev yaptığını, o dönem beraber çalıştığı ve şimdi rahmetli olan Dr.Mehmet Tellioğlu ve Ahmet Kuruderi’ye rahmet dilekleriyle başladı.

Türkiye’nin mülkiyet durumu tehlikeye gidiyor.

Ali Emanet sözlerini şöyle sürdürdü, “Biz Beykoz’da siyaset yapıyoruz ve tarafız. Tehlikeli oyunlarla karşı karşıya olduğumız bu günlerde  bizim konuşmalarımız ve bakış açımız Türk Milleti tarafındadır. Biz dünyaya Beykoz’dan bakıyoruz, Beykoz’un gündeminde de 2/b sorunu var. Beykoz’da 2B’ den kaynaklanan mülkiyet sorunu var ama bir başka tehlike de Türkiye Cumhuriyetinin mülkiyet durumunun tehlikeye girdiğidir. Aslında ülkenin mülkiyet sorunu varken Beykoz’da 2B sorununu konuşmanın bir anlamı yoktur

Bu milletin kimliğiyle kimse oynayamaz.

Başkan Ali Emanet, “birileri “Ben hertürlü milliyetçiliği ayaklar altına aldım” diyor. Bakın insanların ismi olduğu gibi milletlerinde isimleri vardır. Bir Alman “ben Almanım mı der, Almanyalıyım mı der”. Biz Türk milletiyiz  ve kendimizi de öyle ifade ederiz.  Bu milletin kimliği ile oynamaya kimsenin hakkı yoktur. Bu tür girişimleri engellemek hem görevimiz, hem de boynumuzun borcudur. “ dedi.

Kürt kimliğini tanıyorum demek, kurulacak Kürt Devletini tanıyorum demektir.

Ali Emanet konuşmasının bir bölümünde katılımcılara bir harita göstererek, ileride böyle bir harita oluşacağını, Türkiye’nin doğusu ve güneydoğusunu kapsayan bir kürt devleti kurulacağını, bunun da 154 bin Km kare bir alanı kapsayacağını ifade etti.  Başkan Emanet, AKP iktidarının 10 yıldır bu milleti sefalete sürüklediğini, Türkiye’nin iç ve dış borçlarının arttığını, kamu kaynaklarının da yabancıların eline geçtiğini söyleyerek, iktidara geldiklerinde bunların hepsini tersyüz edeceklerini söyledi.

Makam araçlarını kaldıracağız

MHP Beykoz İlçe Başkanı Ali Emanet önümüzde yerel seçimler olduğunu, bu seçimde Beykoz’luların MHP’yi tercih etmelerini istedi. Başkan Emanet sözlerini şöyle sürdürdü. “ Biz Beykoz’u adım adım dolaşıyoruz. Diğer Derneklere de gidiyoruz.  Gittiğimiz her yerde yerel seçimlerde iktidar partisine oy ve güç verilmemesini  istiyoruz.  Bu seçimlerde bizim göstereceğimiz adayımıza oy veriniz. Biz belediye koltuğuna MHP’li birini oturttuğumuzda müdürlerin altındaki makam araçlarını kaldıracağız. Başkana da mütavazi bir araç vereceğiz ve sadece mesai için kullanılacak. Çevre temizlik hizmetlerini de belediye bünyesinde yaptıracağız.” dedi.

İktidarın tüm uğraşısı Filistin, Hocalı’yı unutuyorlar

Ali Emanet Hocalı katliamına da değinerek, iktidarın Hocalı katliamına ve Azeri kardeşlerimize gerekli desteği sağlamadığını söyledi. Ali Emanet “ Ermeniler bir gecede Hocalı’da 650 Azeri kardeşimizi katlediyor, bu iktidar soykırım olarak bunu meclisten geçirmiyor. Bu iktidarın tüm uğraşısı varsa yoksa Filistin, Suriye” dedi.

Beykoz Giresunlular Derneği  Pancar Çorbası gecesine misafir olarak katılan Çavuşlu eski Belediye Başkanı, Tiyatro Yazarı Fahri Şirin’de yaptığı konuşmada, Giresun ve Doğu Karadeniz üzerine tiyatro oyunları yazdığını, Topal Osman Ağa tiyatro oyununun Giresun’da 37 bin kişi tarafından izlendiğini söyledi. 

Vefat edenlerin uğruna Fatiha okundu

Gecenin Onur Konuğu, bir dönem dernekte başkanlık yapan rahmetli Ahmet Kuruderi adına yönetiminde bulunan en yaşlı üye olan Asım Gündüz Öner’di.  Öner yaptığı konuşmada Dernek yönetiminde beraber çalıştığı ve Hakkın rahmetine kavuşan Başkan Ahmet Kuruderi ve Dr.Mehmet Tellioğlu’na katılımcılardan bir Fatiha isteyerek başladı.  Oldukça duygulu olduğu gözlenen Asım Gündüz Öner, o yıllarda zor şartlar altında dernekçilik yaptıklarını, bugün daha iyi olan imkanların hemşehriler tarafından iyi değerlendirilmesi gerektiğini söyledi.  

YORUMLAR...