Reklam
Reklam
Yaşadığımız Beykoz'a karşı sorumluklarımız var!

Yaşadığımız Beykoz'a karşı sorumluklarımız var!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, nüfusunu taşıyan hemşerilerini uyardı; Doyduğumuz ve yaşadığımız Beykoz’a karşı sorumluluklarımız var!

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği, Beykoz nüfusunda “nüfus taşıma” nedeniyle meydana gelen azalmalar ile ilgili olarak bir basın açıklamasında bulundu.

Özkan Ayduğan başkanlığındaki dernek yöneticileri, Şahlanış Hareketi Genel Başkanı Murat Altun’un da misafir olarak hazır bulunduğu bir ortamda, yerel basına bilgilendirmede bulundular.

Kemalettin Erkan: Beykoz’un, nüfus anlamında yaşadığı bir sıkıntı var

Toplantının sunumu, Dernek Başkan Yardımcısı Kemalettin Erkan (Ozan Derviş) tarafından yapıldı. Sözlerinin başında, Beykoz’da Mesudiyelelerin çok fazla olmasından dolayı, derneklerinin isminin de “ Beykozlu Ordu Mesudiyeliler” şeklinde olduğunu ifade eden Erkan, “ ama bu bir Mesudiye Derneği demek değil. Biz ilçemizdeki tüm Orduluları kucaklamak amacıyla kurulmuş bir derneğiz. Ancak yerleşim açısından Mesudiyeliler fazla olduğu için derneğimizin isminin içinde ‘ Mesudiye’ kelimesi de var. Yarın bir gün diğer ilçelerden arkadaşlarımız çoğaldıkça, ‘Mesudiye’ adını belki de kaldıracağız” bilgilendirmesinde bulundu. 

Beykoz’da ikamet ediyor olunmasına rağmen, çeşitli nedenler ile nüfus kayıtlarının başka yerlere aktarılması olayına atıfta bulunan ve “ Beykoz’un nüfus anlamında yaşadığı bir sıkıntı olduğuna” işaret eden Dernek Başkan Yardımcısı Erkan’ın ardından ise Dernek Başkanı Özkan Ayduğan, basın açıklamasını okundu.

Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği Basın açıklaması şu şekildedir:

Doğmak- doymak ve doyarken yaşatmak ilkemizden yola çıkarak, Beykoz kamuoyuna ve siz değerli basın mensuplarına aşağıda sunacağımız basın açıklamasını gerekli gördük.

Aile büyüklerimizin ve günümüz genç kuşağının bir bölümünün doğduğu topraklar olan Ordu topraklarını unutmadan, hasretimizden, özleminizden ve sevgimizden hiçbir şey kaybetmeden, gönlümüzdeki manevi yerini, yüreğimizin ta derinliklerinde her daim hissederek, gelinen noktada “doyduğumuz yer olan şirin ilçemiz Beykoz’a” sorumluluğumuzdan yola çıkarak, aşağıdaki basın açıklamamızın gerekliliğine inanarak, siz değerli basın mensupları ile toplanmış bunmaktayız.

Son bir yıl içersinde Beykoz İlçe nüfusundaki düşme ( ölüm, nakil, Beykoz’da ikamet ettiği halde, nüfus taşıma vb.) sebepler nedeniyle ilçemize yapılan devlet ödeneklerinin yükselmesi ve yerel meclis üye sayısının artması yönünde, olumsuz tesir etkisi ilçe gündemini oluşturmaktadır.

Beykoz’da yaşayan ve Beykoz Belediyesinin yerel hizmetlerinden yararlanan her bireyin öncelikle aile bütünlüğünü oluşturduğu Beykoz’a karşı sorumluklarını yerine getirmesinden yanayız.

Bu vesileyle bahsini ettiğimiz konu başta olmak kaydı ile yerel ve merkezi yönetimimizin Beykoz’un gelişmesine katkı koyacakları çalışmalarda, Beykozlu-Ordu Mesudiyeliler Derneği olarak destek verip yanlarında olacağımızın bilinmesin istiyoruz.

Özkan Ayduğan/ Beykozlu-Ordu Mesudiyeliler Derneği Başkanı

NOT: “ Ordu’yu Sevenler Platformu” ismi altındaki bir oluşumun daha önce hemşerilerine gönderdiği ve bizim de ulaşarak, haberimize eklediğimiz “ Büyükşehir olmak için nüfus kaydınızı lütfen Ordu’ya getiriniz. ORDU’YU SEVENLER PLATFORMU” şeklindeki telefon mesajı dikkate alındığında, Beykozlu Ordu Mesudiyeliler Derneği’nin bu gerçeğin farkında olarak, sorumluluk bilinciyle yaptığı basın açıklamasını önemli bulduğumuzu eklemek isteriz.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...