Reklam
Reklam
Ferit İnal mezunları hem hasret giderdi, hem eğlendi

Ferit İnal mezunları hem hasret giderdi, hem eğlendi

Beykoz Paşabahçe Ferit İnal Lisesi mezunları, düzenlenen Dayanışma Yemeği’nde hem hasret giderdi, hem de eğlendi!

Paşabahçe Ferit İnal LisBesi mezunları, Kavacık Aşşrom Restoran’da düzenlenen Dayanışma Yemeği’nde bir araya geldi. Eski öğrenciler ve asla unutulmayan öğretmenler, hem hasret giderdi, hem de doyasıya eğlendi!

Hatırı sayılır davetli!

Ziya Sökmez başkanlığındaki Ferit İnal Lisesi Mezunları Derneği tarafından organize edilen  “ Dayanışma Yemeği”nde Beykoz’un önde gelen birçok ismi de hazır bulundu. Yemeğe, Belediye eski Başkanı Alaaddin Köseler, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İşçi Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan, CHP İstanbul İl Eğitim Sekreteri Füsun Sökmez, CHP’li bazı Belediye Meclisi üyeleri, CHP Beykoz İlçe eski başkanları İsmet Konca ve Nagihan Akan, CHP Belediye Başkan aday adaylıklarını açıklayan Aydın Düzgün, Prof. Dr. Hüseyin Öztürk ve Doç. Dr. Nafiz Ünlü, Anadoluhisarı Turizm ve Kalkındırma Derneği Onursal Başkanı av. Ferda Kazancıbaşı, Belediye Meclisi eski üyesi Rafet Şişmanoğlu, Beykozlu iş adamı Taner Mert, Ferit İnal Lisesi Mezunlar Derneği Onursal Başkanı Zülal Şişmanoğlu, okul eski müdürlerinden Ahmet Öztürk, emekli öğretmenler Bahri (edebiyat), Zihni (müzik) ve İzzet (matematik) hocalar ile okul mezunları, aileleri ve misafirler katıldılar.

Ferit İnal kardeşliği!

Gecenin selamlama konuşmasını yapan Mezunlar Derneği Başkanı Ziya Sökmez,   “kardeşlerim” şeklinde seslendiği okul mezunlarıyla birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, yaşamını yitirmiş olan okul öğretmenleri ve mezunlarına Allah’tan rahmet diledi.

Konuşmasında, Mezunlar Derneği olarak okul mezunlarının mutlu ve acı günlerinde hep yanlarında olmaya çalıştıklarını ifade eden Sökmez, maddi desteğe ihtiyacı olan okul öğrencilerine de “gereken desteği verdiklerini”  belirterek, “ gönül ister ki, daha çok yardımda bulunalım” dedi.

Ferit İnal Lisesi Mezunlar Derneği Başkanı Ziya Sökmez konuşmasını, bir sonraki mezunlar gecesinde tekrar bir arada olmayı umduğunu ifade ederek sonlandırdı.

Vefa gecesi…

Gecede, canlı müzik eşliğinde eğlenen misafirler, hareketli ritimlerde pistten dışarıya çıkmadılar! Ancak Dayanışma Gecesi’nde sadece eğlence değil, vefa da vardı.

Gecede, Beykoz Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Köseler, emekli edebiyat öğretmeni Zülal Şişmanoğlu ve eşi Rafet Şişmanoğlu, CHP Beykoz İlçe Örgütü Başkanı Hızır Yılmaz, av. Ferda Kazancıbaşı, CHP’nin Belediye Başkanlığı aday adayı, tapu ve kadastro mühendisi Aydın Düzgün, iş adamı Taner Mert, Ferit İnal Lisesi eski müdürlerinden Ahmet Öztürk, emekli müzik öğretmeni Zihni Papakçı ve okul mezunlardan Aynur Özcan İpekdal’a Ferit İnal Lisesi’ne katkılarından ötürü plaket takdim edildi.

Bir varmış, bir yokmuş…

Bol bol hatıra fotoğrafı çektirilen gecede, eski günler bol bol yâd edildi; anılar aktarıldı, yaşanmışlıklar tazelendi. Neşe de, hüzün de çarpıştı yüreklerde… Gülüşlerin ardında kim bilir ne keşke’ler, ne ahlar çekildi diğerine duyurulmadan… Geçmiş ile hesaplaşıldı, bu şekilde kim bilir ne hesaplar kapatıldı.  Kimi barıştı, kimi yine dargın kaldı yaşamının bir sayfasına…

Kimi gözler, tanıdık yüzleri ararken kalabalık masalarda; kimi o yüzü bir daha göremeyecek olmanın mahzunluğunda; yitip gitmiş bir gençliği, o gençliğin tazecik heveslerini, zil sesini, tebeşir gıcırtısını, kantininden yükselen tenefüs muştusu bir kokuyu tekrar yaşar ve bu anılara bir daha sarılırcasına sarıldı emektar öğretmeninin eline… O eller öpüldü; öpülen ellerin nice öğrenciyi derinine hapsetmiş gözleri ise doldu, damlar gibi oldu…

Ama yaşama sevinci, her zamanki maharetiyle bu hüznü hemen buruk da olsa bir gülüşe dönüştürmeyi başardı! Geriye, pistlerden yükselen kahkaha sesi ve fotoğraflara hapsedilen gülüşler kaldı… 

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...