Reklam
Reklam
Belediye'den muhtarlıklara maddi destek

Belediye'den muhtarlıklara maddi destek

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı oturumunda, AK Parti grubu muhtarlıklara maddi destek sağlanması hakkında önerge verildi.

Beykoz Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Yoklama ve bir önceki toplantı tutanaklarının kabulü ile başlayan Belediye Meclisi Mart ayı olağan toplantılarının ilk oturumu AK Parti Meclis grubunun önergeleri ile başladı.

Muhtarlıklara maddi destek

Mahalle ve Köy muhtarlıklarının elektrik, su, doğalgaz, kırtasiye ve diğer sarf malzeme giderlerinin Belediye bütçesinden karşılanması için AK Parti Meclis grubu tarafından verilen önerge Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edildi.

80 kişilik Kız Öğrenci Yurdu

Beykoz sınırları içerisinde kız öğrenci yurdu bulunmadığından AK Parti Meclis Grubu tarafından verilen bir diğer önerge ile Tokatköy Sultan Aziz Caddesi üzerinde bulunan hizmet binasının 3 dairesinin 80 kişilik kız öğrenci yurdu olarak kullanılması Eğitim, Gençlik ve Spor Komisyonu’na havale edildi. Yine aynı şekilde hizmet binası içerisinde ki bir katın da Suriye’de gelen yardıma muhtaç kişilere tahsisi de oy birliği ile komisyona havale edildi.

Önergelerin ardından CHP Meclis Üyesi Nusret Yılmaz söz alarak Beykoz’un köy ve mahalle planları hakkında CHP grubuna geniş bir bilgi verilmesini istedi. Yılmaz ayrıca “Belediye personeline yönelik ayda bir gün servis araçlarının kaldırılması ile yine ayda bir gün yemek çıkarılmama hakkındaki uygulamanın nedenlerinin açıklanmasını talep ediyoruz.” dedi.

Ayda bir gün servis ve yemek yok

Planlar hakkında her zaman CHP grubuna bilgi verebileceklerini söyleyen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, ayda bir gün servis ve yemek uygulaması hakkında ise şöyle konuştu. “Ayda bir gün ben dahil, Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri dahil tüm personel geliş ve gidişlerini servis araçlarına binmeyecek. Yine aynı şekilde yemekhanede ayda bir gün yemek çıkarılmayacak. Buradaki amaç, personelimizin toplumdan uzaklaşmadan sahip olduklarının kıymetini bilmeleridir. Personelimiz ayda bir gün otobüse gibi toplu taşıma araçlarına binsin, vatandaşın yaşadığı şartları daha iyi anlasın ve yaşasın düşüncesi ile böyle bir uygulama başlattık.” dedi.

Önergelerin ardından Belediye Meclisi Mart ayı ilk oturumu teklifler ve raporların görüşülmesi ile tamamlandı. Toplantı, 06 Mart 2012 Çarşamba günü saat 10:00’da toplanmak üzere kapatıldı.

YORUMLAR...