Reklam
Reklam
Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası'ndan müzik ziyafeti

Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası'ndan müzik ziyafeti

Beykoz Vakfı bünyesinde 12 yetenekli geçten oluşan “Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası” sanatseverlere güzel bir müzik ziyafeti sundu.

Beykoz Vakfı bünyesinde, Şef Bengü Efsen öncülünde 2007 yılından bu yana keman eğitimi alan 12 yetenekli geçten oluşan “Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası” sanatseverlere güzel bir müzik ziyafeti sundu, gençler performanslarıyla bol bol alkış aldı.

Vakfın Yalıköy’deki binasında 3 Mart 2013 Pazar akşamı verilen konsere Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören ve eşi Kadriye Tören ile Beykoz İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Necla Çağlayan, Tofd Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe, orkestrayı oluşturan gençlerin aileleri ve müziksever ilçe sakinleri katıldı.

İstiklal Marşımızı Seslendirdiler 

Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası üyelerinin çaldığı ve seslendirdiği ilk eser olan İstiklal Marşı küçük yaşta keman eğitimine başlayan gençlerin bu süre zarfında geliştirdikleri kabiliyetlerini gözler önüne serdi.  

Minik Kemancılar Umutlandırdı

Sahneye ilk solo gösterimi için minik kemancılar davet edildi.  “Daha Dün Annemizin “ ve “Mini Mini Bir Kuş” adlı çocuk şarkılarını çalan minik kemancılar, daha sonra hep birlikte çalınan yöresel ezgilerden “Uzun İnce Bir Yoldayım” ve “Papatya Gibisin” adlı tangodan sonra evrensel bir parça olan “Neşeye Şarkı”yı icra ettiler. Ardından Kavacık Aydoğan Müzik Evinden gelen öğrencilerin de bağlamalarıyla destek verdiği bir Halk Müziği ezgisi olan “Moriyelelelli” adlı şarkı seslendirildi.  

Konserin 2. Bölümü ise klasik batı müziği ve Türk Sanat Müziği ezgilerinden oluşan geniş yelpazeli bir dinleti ile devam etti. Programın sonunda genç kemancılar solo eserlerini çalarak konsere renk kattılar. Genç kemancılara, İstanbul Avni Akyol Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi piyano öğretmeni İbrahim Acer de piyanosuyla eşlik etti.

Programın sonunda ise Müzik eğitmeni Bengü Efsen dinleyicilere ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Mikrofona davet edilen Tofd Derneği Başkanı Saniye Efe ise etkinliğe katılan ve bu konuda çaba sarf eden aile ve öğrencileri, hocaları kutlayarak kendi atölyelerinde yapılan çevre dostu bez çantaları tanıttı ve “Toplum bilincini oluşturmak ve daha temiz bir dünya için bu sosyal sorumluluk projesine katılmak ister misiniz?” diye sözlerine ekledi.

Konserin sonunda minikler; bir buket çiçeği öğretmenlerine sundular. Onlara teşekkür eden Bengü Efsen mikrofona Beykoz Vakfı Başkanı Şaban Tören’i davet etti. Vakıf Başkanı; dinleyicilere hitaben yaptığı konuşmasında : “ Bu keyifli akşamı yaşatan genç kemancılarımıza çok teşekkür ediyorum. Velilerimiz olmasa bu güzellikler ortaya çıkamazdı. Burada emeği geçen ciddi uğraşlar veren Bengü Hocamıza çok teşekkür ediyor, kendilerini tebrik ediyorum. 13 yıldır vakfın başkanlığını yapıyorum. Vakfın ayakta durmasına katkı sunan değerli Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e, iş adamlarımıza, siyasetçilerimize çok teşekkür ediyorum” diye sözlerini bitirdi.

Amaçlarının farklı enstrümanlar çalan gençleri de aralarına katarak orkestralarını büyütmek olan Beykoz Vakfı Gençlik Orkestrası, “Hayallerimiz Gökyüzü ile Sınırlı!”sloganıyla ilçedeki okullarda konser ve dinletiler düzenleyerek öğrenci ve gençleri müzikle tanıştırmak istiyor.

YORUMLAR...