Reklam
CHP, Engelsiz bir Beykoz için kolları sıvadı

CHP, Engelsiz bir Beykoz için kolları sıvadı

Yeni proje fikirleri üzerinde çalışan CHP İlçe Örgütü Engelliler Komisyonu, “engelsiz bir Beykoz için” kolları sıvadı

Yeni proje fikirleri üzerinde çalışan CHP İlçe Örgütü Engelliler Komisyonu, “ engelsiz bir Beykoz için” kolları sıvadı. Fatih Ekiz başkanlığındaki CHP İlçe Örgütü Engelliler Komisyonu’na İlçe’nin Kavacık’ta bulunan merkezinde bir ziyaret gerçekleştirdik.

Gerçekleştirdiğimiz sohbette, engelsiz bir Beykoz üzerine çalıştıklarını ve ilçeyi engelli vatandaşlar için bir gurur kaynağı haline getireceklerini ifade eden Komisyon Başkanı Fatih Ekiz, Komisyon üyesi ekip arkadaşlarıyla birlikte çeşitli projeler üzerinde fikir teatisinde bulunduklarını belirterek, söz konusu projeler ile ilgili olarak Beykoz Güncel Haber’e özel açıklamalarda bulundu.

Engelli veri tabanını oluşturmaya çalışıyorlar

CHP Engelliler Komisyonu üyeleri, yaptıkları bilgilendirmede, Beykoz’daki engelli vatandaşlar ile ilgili bir veri tabanı oluşturmak için muhtarlıklardan bilgi talebinde bulunduklarını ancak araştırmalarının sonucunda bu şekilde özel bir kaydın tutulmadığını öğrendiklerini ifade ettiler.

“ Gerekirse mahalle mahalle gezerek bu bilgilere ulaşacağız” diyen Komisyon üyeleri,      “ bir veri tabanı oluşturacak ve engelli vatandaşlarımızı ziyaret edeceğiz; onlara isteklerini soracak ve ‘ yalnız değilsiniz’ mesajını vereceğiz” açıklamasında bulundular.

2014’te hangi parti kazanırsa kazansın…

CHP İlçe Örgütü’nün Engelliler Komisyonu üyeleri, 2014 yerel seçimlerinde hangi partiden, hangi aday kazanırsa kazansın söz konusu veri tabanı araştırması sonucunda ulaşacakları tüm bilgileri kendisine vereceklerini de belirterek, “ engelin siyaseti olmaz. Hangi aday kazanırsa kazansın, ulaştığımız bu bilgilere değer vereceğinden eminiz” dediler.

“ Beykoz’un yolları uygun değil”

Beykoz yollarının engelli vatandaşların sokağa çıkmalarına engel teşkil ettiğini ifade eden Engelliler Komisyonu üyeleri, halihazırdaki rampaların ise “ göstermelik” olduğunu ifade ettiler. Ailesi içindeki engelli bireyden utanan ebeveynlerin mevcut olduğunu da kaydeden Komisyon üyeleri, engellilerin özel bir rehabilitasyon merkezine ihtiyaç duyduklarını belirterek, “ Beykoz Belediyesi içinde böyle bir merkez kurulmalı” önerisinde bulundular.

Gazete çıkaracaklar

Halihazırda 10 kişiden oluşan CHP İlçe Engelliler Komisyonu’nun yakın zaman planları arasında bir engelliler gazetesi çıkarmak da var. Komisyon Başkanı Fatih Ekiz, “ engellilerin sesini duyurmak ve kendilerini sahip oldukları haklar konusunda bilgilendirmek için” yakın zaman projeleri arasında özel bir gazete çıkarmak düşüncesinin bulunduğunu ifade etti.

Şölen niteliğinde bir kahvaltı etkinliği

Havaların ısınmasıyla birlikte, geniş katılımlı bir kahvaltı etkinliğinin planını da yapan Komisyon, bugünlerde söz konusu etkinliğin bir şölen havasında geçmesi için yapılabilecekler üzerinde kafa yoruyor. Planlanan kahvaltıya CHP milletvekilleri Şafak Pavey ve Ayşe Eser Danışoğlu’nun da katılması öngörülüyor.

Kadınlar Günü kutlaması!

Sohbetimizin sonunda, 2013 Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Nevin Yanıt ve paralimpik tenis dalında yurtiçi ve yurt dışı çeşitli dereceleri bulunan Beykozlu (tekerlekli sandalye tenisi oyuncu) milli sporcu Ebru Bulgurcu şahsında tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlayan CHP İlçe Engelliler Komisyonu Başkanı Fatih Ekiz, “ kadınların başarısının teşvik edilmesi gerektiğine” işaret etti.

Ekiz, bu bağlamda geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye altın madalya kazandıran atletizm şampiyonu Nevin Yanıt için Beykoz’un farklı yerlerine teşekkür ve tebrik afişleri asmayı düşündüklerinin de açıklamasını yaptı.

Komisyon Başkanı, gazetemiz aracılığıyla, Beykoz’un tekerlekli sandalye tenis oyuncusu Ebru Bulgurcu’yu da başarılarından ötürü kutladı.

Komisyon Başkanı’nın çağrısı

Komisyon Başkanı Fatih Ekiz, Beykozlular’a bir çağrıda bulunarak, “ Engelliler ile el ele, birlikte destan yazalım” dedi. Ekiz, engellilerin engelini ortadan kaldıracak projeler üretmek ve engelsiz bir Beykoz yaratmak için gönüllü olan tüm Beykozluları da komisyonlarına davet etti.

Haber: Arzu Başlantı

YORUMLAR...