Reklam
Geleceğin basketçileri alkışı hak ediyor

Geleceğin basketçileri alkışı hak ediyor

Basketbol branşına önem vererek gençlerin basketbola ilgisini karşılıksız bırakmayan Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü alkışı hak ediyor.

Beykoz ilçesinde futbolun ardından en fazla dikkatleri çeken spor dalı şüphesiz basketbol…tabii ki bunda Beykozspor’un, Paşabahçespor’un ve Anadoluhisarı İdmanyurduspor’un  değişik dönemlerde 1.ligde, 2.liglerde yaptıkları mücadelenin etkisi görmezden gelinemez. İlçenin değişik yerlerindeki Basketbol alanlarında boş bir an yakalamak mümkün değil. Hele ki sıcak havalarda yaşanan yoğunluğu görmek mümkün.

İlçemizde Basketbol branşına önem veren birçok kulübümüz mevcut, bunlar içinde tartışmazsız en fazla ilgi çeken ise Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü. Son yıllarda yüzlerce çocuk ve gencin  basketbola ilgisinin karşılığını bulunduğu bir hüviyete sahip Belediyespor…liglerde şu anda genç takımları ile yer almakta. Hiçbir altyapısı olmayan takımlarının bile Bölgesel Ligde mücadele ettiği günümüzde bu konuda hiç de aceleci değil mavi-beyazlılar. Öncelikle sağlam bir basketbol bilgisi verilmekte katılımcılara ileriki senelerde ise birçok yaş grubunda liglerde izleyebileceğiz onları.

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Basketbol okulu şu anda Recep Şahin Köktürk Spor Salonunda 4 ayrı seansta yüzlerce basketbolcuyu bünyesinde eğitmiş durumda. Takımın Antrenörü Marmara Üniversitesi BESYO etiketli yetenekli bir isim. Kendisi de Beykozspor altyapısından yetişip basketbol ile yatıp basketbolla kalkan bir isim. Uğur İşgören basketbol okulunda birçok yetenekli ismin olduğunu söylerken,”Beykoz’da basketbol fazlası ile ilgi çekebilen bir spor dalı olmuş durumda. 2 yıldır bünyemizden yüzlerce basketbolcu adayı yetişti, halen de yetişmeye devam ediyor. Kulübümüze olan ilgi nedeni ile memnunuz. Aileleri de bu çalışmalarda çocuklarını yalnız bırakmıyor. İnanıyorum ki burada çalışan öğrencilerimizden ileriki yıllarda değişik kulüplerde çok başarılı olacak isimler çıkacak.” diye konuştu.

 

Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü

Medya-İletişim

YORUMLAR...