Reklam
Aşık Veysel ve Çanakkale şehitleri anılıyor

Aşık Veysel ve Çanakkale şehitleri anılıyor

Aşık Veysel vefatının 40.yılında, Çanakkale Zaferi şehitleri ise zaferin 98. yıl dönümünde aynı programla Beykoz’da anılıyor.

Anadolu’daki ozanlık geleneğinin en büyük temsilcilerinden Aşık Veysel vefatının 40.yılında, 18 Mart Çanakkale Zaferi şehitleri ise zaferin 98. yıl dönümünde aynı programla Beykoz’da anılıyor.

Beykoz Belediyesi tarafından 13 Mart Çarşamba günü düzenlenecek anma programında Türk Halk Müziği Sanatçısı Recep Ergül 40 yıl önce aramızdan ayrılan  ünlü halk ozanı Aşık Veysel’in en güzel türkülerini seslendirecek. Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, programı Aşık Veysel’i hatırlamak ve gelecek kuşaklara tanıtmak amacıyla düzenlediklerini belirterek tüm türkü severleri anma etkinliğine davet etti. 

Çanakkale Zaferi Şehitleri de anılacak

Türk Tarihi’nin iftihar tablosu 18 Mart Çanakkale Zaferi Şehitleri de 13 Mart Çarşamba akşamı Anadoluhisarı Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde anılacak. 

Tarihin en şanlı destanlarına sahne olan 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 98. Yıl dönümü dolayısıyla düzenlenecek programda Türk Halk Müziği Sanatçısı Recep Ergül, Tasavvuf Müziği Bestekârı Amir Ateş, şehitlerimiz için ilahi ve kasideler seslendirecek. 

Tüm halkımız davetlidir. 

Program:

Tarih:13 Mart 2013 Çarşamba

Yer: Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi-Anadoluhisarı-Beykoz

Saat:19:00

 

YORUMLAR...